Koolmees: ongekend aantal onverwachte verstoringen voor reizigers
UTRECHT (ANP) - Treinreizigers hebben het afgelopen jaar te maken gehad met een "ongekend hoog aantal onverwachte verstoringen", zegt NS-topman Wouter Koolmees in het jaarverslag. Ook erkent hij dat er, door werkzaamheden en verstoringen, "te vaak" vieze treinen moesten rijden. "Dat wil je als bedrijf niet voor je reizigers", aldus Koolmees.
"We moeten ook de hand in eigen boezem steken", zegt de topman. "We kunnen genoeg zaken zelf verbeteren, zoals het tegengaan van vieze treinen". Hij wijst ook op een verbetering van informatie aan reizigers als er onverhoopt iets misgaat. "Reizigers hebben vaak begrip, maar willen dan wel goed geïnformeerd worden"
Van de onverwachte verstoringen, zoals seinstoringen en te droge spoorbeddingen, hebben onze reizigers last, stelt Koolmees verder. "We weten ook dat op specifieke lijnen het reizigersoordeel hierdoor onder druk staat. Schiphol was bijvoorbeeld een bestemming waar veel gedoe en werkzaamheden waren. Net als bij Amsterdam Zuid; daar waren bijvoorbeeld werkzaamheden vanwege het Zuidasdok. Ook vanuit Breda naar Den Haag kwamen reizigers vaak obstakels tegen. We moeten dat samen met ProRail beter doen."
Infrastructuur
Ook de staat van de infrastructuur baart Koolmees grote zorgen. "Het is belangrijk dat er voldoende wordt geïnvesteerd in het beheer en onderhoud van het Nederlandse spoor. ProRail heeft de norm voor impactvolle vertragingen, zoals afgesproken met het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat, overschreden. We merken bij onze oosterburen dat te lang te weinig prioriteit en geld hiervoor tot enorme toestanden leiden. Het is niet goed als we in Nederland ook op zo'n punt terechtkomen. Zover is het nog niet, maar we zien dat ProRail voor een lastige taak staat en ondersteunen de oproep voor meer investeringen."
Ondanks deze hindernissen ging er volgens Koolmees ook veel goed. "Zelfs onder deze omstandigheden konden we de enorme toestroom van reizigers aan die op weg waren naar grote evenementen. Bijvoorbeeld Sail, de Dutch Grand Prix en het Festival op de Ring."
"NS blijft werken aan een betaalbaar treinkaartje", belooft Koolmees. "Openbaar vervoer is voor veel mensen heel belangrijk en niemand zit te wachten op forse tariefsverhogingen. Een samenleving is gebaat bij goed, toegankelijk en betaalbaar openbaar vervoer. Dus daar blijven we ons best voor doen."
Meer uit Financieel
SÃO PAULO (ANP/RTR) - Brazilië heeft de hulp van de Wereldhandelsorganisatie WTO ingeroepen vanwege de importtarieven die de regering-Trump heeft opgelegd, aldus het Braziliaanse ministerie van Buitenlandse Zaken maandag.
16 minuten geledenSEATTLE (ANP/RTR) - De stoelen in 453 Boeings van het type 737 MAX die in de Verenigde Staten zijn geregistreerd, moeten misschien worden geïnspecteerd als ze verkeerd zijn geïnstalleerd. Dat zei de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA maandag. De FAA heeft rapportages binnengekregen over verkeerd geïnstalleerde stoelen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal woningverkopen komt dit jaar op het hoogste niveau ooit te liggen, verwacht ING. Dat komt door het aanhoudend hoge aantal voormalige huurwoningen dat in de verkoop gaat en toenemende financiële mogelijkheden van kopers. Door het grotere aanbod blijft de stijging van de huizenprijs naar verwachting van de bank beperkt tot zo'n 3 procent.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal woningverkopen komt dit jaar op het hoogste niveau ooit te liggen, verwacht ING. Dat komt door het aanhoudend hoge aantal voormalige huurwoningen dat in de verkoop gaat en toenemende financiële mogelijkheden van kopers. Door het grotere aanbod blijft de stijging van de huizenprijs naar verwachting van de bank beperkt tot zo'n 3 procent.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street hielden zich maandag gedeisd, vooral door aanhoudende zorgen over de technologiesector en de toenemende concurrentie uit China. De beurshandel kreeg wel steun van de gevechtspauze tussen de Verenigde Staten en Iran en een flinke daling van de olieprijzen. Daardoor moesten oliebedrijven terrein prijsgeven.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zorgtechnologieconcern Philips heeft zijn winstverwachting voor dit jaar licht verhoogd, nadat een terugbetaling van Amerikaanse importheffingen de resultaten in het tweede kwartaal een impuls gaf.
8 uur geledenATHENE (ANP) - Theon International blijft als beursgenoteerd defensiebedrijf profiteren van de miljarden die Europa in zijn defensie steekt. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector boekte een omzet van bijna 249 miljoen euro in de eerste helft van dit jaar, ruim 35 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar.
9 uur geleden