
Kookboek voor bijna 400 Reimerswaalse mantelzorgers
KRUININGEN - Bijna vierhonderd boeken zijn er uitgedeeld aan mantelzorgers in de gemeente Reimerswaal om hen te bedanken voor hun inzet.
Onder het motto ‘Zorg voor elkaar, maar ook voor jezelf!’ krijgen mantelzorgers het kookboek ‘Over-koken’ cadeau. De recepten hebben betekenis voor de mensen die werken in de maatschappelijke restaurants van Zeeuwse Gronden. Vrijwilligers hebben de boeken langs gebracht bij de mantelzorgers. De Reimerswaalse wethouder Kees Verburg bezorgde een aantal boeken bij mantelzorgers in Hansweert.
Keerpunt
Bij Zeeuwse Gronden staan elke dag cliënten met een psychische kwetsbaarheid klaar om samen met begeleiders gerechten te bereiden en gasten welkom te heten in hun maatschappelijke restaurants. In Kruiningen is dit het Melkmeisje. Iedereen kan hier terecht voor een betaalbare warme maaltijd, een broodje of drankje. In het kookboek staan gerechten met betekenis, die troost bieden, opvrolijken of verbonden zijn aan een herinnering of keerpunt. Hoe deze gerechten tot stand zijn gekomen in het leven van de mensen die in de restaurants van Zeeuwse Gronden werken, wordt ook beschreven in het boek.
Het cadeau voor de mantelzorgers is een samenwerking van de gemeente Reimerswaal met Zeeuwse Gronden, ‘t Wienckeltje en de vrijwilligers. De medewerkers van ‘t Wienckeltje hebben een kaart gemaakt en de kookboeken als cadeautje ingepakt.
Meer uit Reimerswaal
KRUININGEN - Op de A58 bij Kruiningen is dinsdagavond een bestelauto op zijn kant in de berm beland. Omdat de bestuurder aangaf dat hij beschoten zou zijn, rukten agenten en marechaussees met kogelwerende vesten uit.
9 minuten geledenOSSENDRECHT - Is bodemherstel de oplossing voor het stikstofprobleem op de Brabantse Wal? Dorpsplatform Ossendrecht organiseert op donderdag 18 september een informatieavond waar twee deskundigen hun visie geven op de toekomst van dit unieke Natura 2000-gebied.
15 uur geledenYERSEKE - Maandagavond is een auto in een sloot terechtgekomen langs de Postweg in Yerseke. De bestuurder is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.
1 dag geledenKAPELLE - De gemeente Kapelle gaf in 2024 bijna 3,3 miljoen euro uit aan de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo). Dat is het hoogste bedrag sinds 2020, blijkt uit nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
1 dag geledenREIMERSWAAL - Online criminaliteit blijft groeien. In 2024 werden 2,4 miljoen Nederlanders slachtoffer van oplichting of fraude. Dat betekent dat ongeveer één op de zeven inwoners hiermee te maken kreeg.
1 dag geledenRIJSBERGEN - De herfst- en wintermaanden staan voor de deur - en daarmee groeit ook de kans op wateroverlast in kelders. Door klimaatverandering wisselen langere droge periodes zich steeds vaker af met hevige regenbuien. Het gevolg is een stijgend grondwaterpeil dat op veel plaatsen voor problemen zorgt.
1 dag geledenYERSEKE - Gemeente Reimerswaal doet op zaterdag 20 september mee aan World Cleanup Day. Vrijwilligers worden uitgenodigd om samen zwerfafval op te ruimen in en rond het centrum van Yerseke.
1 dag geleden