Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kooij sprint vierde dag op rij naar etappezege in Tour of Britain

Kooij sprint vierde dag op rij naar etappezege in Tour of Britain

NEWARK-ON-TRENT (ANP) - Olav Kooij is vooralsnog onverslaanbaar in de Ronde van Groot-Brittannië. De renner van Jumbo-Visma won voor de vierde dag op rij de etappe. Ook dit keer was de 21-jarige Nederlander de sterkste in de massaspurt. Vier ritzeges op rij in één en dezelfde etappekoers komt zelden voor in het profwielrennen.

Evenals in de voorgaande drie etappes opereerde Wout van Aert als meesterknecht. De Belg trok ook in de laatste honderden meters van de 166,6 kilometer lange rit van Sherwood Forest naar Newark-on-Trent de sprint aan voor Kooij, die het oppermachtig afmaakte. Casper van Uden (DSM-Firmenich) eindigde als tweede, de Brit Ethan Vernon werd derde.

Kooij behield uiteraard de leiderstrui. Vernon is de nummer 2 in het algemeen klassement. De Ronde van Groot-Brittannië duurt tot en met zondag. De vijfde etappe op donderdag gaat over 192,4 kilometer en een vlak parcours. Start en finish zijn in Felixstowe.

Reactie Kooij

"Winnen verveelt nooit", zei een opgetogen Kooij aan de finish. "Maar het is niet makkelijk. Het was aan ons om de koers te controleren en de jongens hebben dat weer fantastisch gedaan. We raakten wel Edoardo Affini kwijt in de laatste kilometers, dus hadden we een mannetje minder voorin, maar alsnog heb ik het kunnen afmaken."

Het was al de elfde zege van dit jaar voor Kooij. "Ik had voor dit seizoen niet één specifiek doel, maar ik presteer het hele jaar al constant en dat geeft een flinke dosis zelfvertrouwen. Of ik vijf uit vijf kan halen? We zullen zien."

Meer uit Sport

Olympische fakkel maakt tocht van 12.000 kilometer door Italië

ROME (ANP/DPA) - De olympische fakkel zal voorafgaand aan de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo een tocht van zo'n 12.000 kilometer door alle Italiaanse provincies maken. Dat maakte de organisatie bekend. De tocht begint op 6 december in Rome en eindigt een maand later, op 6 februari, in stadion San Siro in Milaan.

19 uur geleden
Rentree Worst en Van Anrooij bij eerste wereldbeker veldrijden

ARNHEM (ANP) - Annemarie Worst en Shirin van Anrooij maken dit weekend na blessures hun rentree bij het veldrijden tijdens de eerste wereldbeker van het seizoen in het Tsjechische Tabor. Worst (29) kampte met een schouderblessure. Van Anrooij (23) moest het vorige veldritseizoen afbreken door een beknelde liesslagader.

23 uur geleden
Zverev zegt deelname toe aan tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Alexander Zverev komt in februari in actie op het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie maandag bekend. De Duitse nummer 3 van de wereld speelde zes keer eerder op het ATP-toernooi in Rotterdam.

1 dag geleden
De Boo wint met Nederlands record op 500 meter in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft de tweede 500 meter bij de wereldbeker in Salt Lake City op zijn naam geschreven. De wereldkampioen zette het Nederlands record op 33,63 seconden, waarmee hij 0,02 seconde boven het wereldrecord bleef en zich herpakte van een teleurstellende rit van een dag eerder.

1 dag geleden
Kok schaatst naar wereldrecord op 500 meter

SALT LAKE CITY (ANP) - Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City het wereldrecord op de 500 meter verbeterd. De regerend wereldkampioen op deze afstand kwam tot 36,09 en was daarmee ruim sneller dan het oude record van 36,36 van Lee Sang-hwa uit Zuid-Korea uit 2016. Op de dag precies tien jaar later is Kok 0,27 seconde sneller.

1 dag geleden
Tennisser Sinner klopt Alcaraz en prolongeert titel ATP Finals

TURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft voor eigen publiek in Turijn voor de tweede keer in zijn carrière de ATP Finals gewonnen. De 24-jarige Italiaan won het eindejaarstoernooi, waarin de beste tennissers van het seizoen het tegen elkaar opnemen, door in twee sets af te rekenen met de huidige nummer 1 van de wereld, Carlos Alcaraz: 7-6 (4) 7-5.

1 dag geleden
Springruiter Greve wint wereldbekerwedstrijd in Stuttgart

STUTTGART (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft met zijn merrie Pretty Woman van 't Paradijs de wereldbekerwedstrijd van Stuttgart gewonnen. Het is het beste internationale resultaat tot nu toe van de Nederlandse kampioen en de tweede Nederlandse zege na Sanne Thijssen vorige maand in Oslo in dit wereldbekerseizoen.

1 dag geleden