Kooij sprint vierde dag op rij naar etappezege in Tour of Britain
NEWARK-ON-TRENT (ANP) - Olav Kooij is vooralsnog onverslaanbaar in de Ronde van Groot-Brittannië. De renner van Jumbo-Visma won voor de vierde dag op rij de etappe. Ook dit keer was de 21-jarige Nederlander de sterkste in de massaspurt. Vier ritzeges op rij in één en dezelfde etappekoers komt zelden voor in het profwielrennen.
Evenals in de voorgaande drie etappes opereerde Wout van Aert als meesterknecht. De Belg trok ook in de laatste honderden meters van de 166,6 kilometer lange rit van Sherwood Forest naar Newark-on-Trent de sprint aan voor Kooij, die het oppermachtig afmaakte. Casper van Uden (DSM-Firmenich) eindigde als tweede, de Brit Ethan Vernon werd derde.
Kooij behield uiteraard de leiderstrui. Vernon is de nummer 2 in het algemeen klassement. De Ronde van Groot-Brittannië duurt tot en met zondag. De vijfde etappe op donderdag gaat over 192,4 kilometer en een vlak parcours. Start en finish zijn in Felixstowe.
Reactie Kooij
"Winnen verveelt nooit", zei een opgetogen Kooij aan de finish. "Maar het is niet makkelijk. Het was aan ons om de koers te controleren en de jongens hebben dat weer fantastisch gedaan. We raakten wel Edoardo Affini kwijt in de laatste kilometers, dus hadden we een mannetje minder voorin, maar alsnog heb ik het kunnen afmaken."
Het was al de elfde zege van dit jaar voor Kooij. "Ik had voor dit seizoen niet één specifiek doel, maar ik presteer het hele jaar al constant en dat geeft een flinke dosis zelfvertrouwen. Of ik vijf uit vijf kan halen? We zullen zien."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.
10 uur geledenDIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.
13 uur geleden