
Kooij sprint vierde dag op rij naar etappezege in Tour of Britain
NEWARK-ON-TRENT (ANP) - Olav Kooij is vooralsnog onverslaanbaar in de Ronde van Groot-Brittannië. De renner van Jumbo-Visma won voor de vierde dag op rij de etappe. Ook dit keer was de 21-jarige Nederlander de sterkste in de massaspurt. Vier ritzeges op rij in één en dezelfde etappekoers komt zelden voor in het profwielrennen.
Evenals in de voorgaande drie etappes opereerde Wout van Aert als meesterknecht. De Belg trok ook in de laatste honderden meters van de 166,6 kilometer lange rit van Sherwood Forest naar Newark-on-Trent de sprint aan voor Kooij, die het oppermachtig afmaakte. Casper van Uden (DSM-Firmenich) eindigde als tweede, de Brit Ethan Vernon werd derde.
Kooij behield uiteraard de leiderstrui. Vernon is de nummer 2 in het algemeen klassement. De Ronde van Groot-Brittannië duurt tot en met zondag. De vijfde etappe op donderdag gaat over 192,4 kilometer en een vlak parcours. Start en finish zijn in Felixstowe.
Reactie Kooij
"Winnen verveelt nooit", zei een opgetogen Kooij aan de finish. "Maar het is niet makkelijk. Het was aan ons om de koers te controleren en de jongens hebben dat weer fantastisch gedaan. We raakten wel Edoardo Affini kwijt in de laatste kilometers, dus hadden we een mannetje minder voorin, maar alsnog heb ik het kunnen afmaken."
Het was al de elfde zege van dit jaar voor Kooij. "Ik had voor dit seizoen niet één specifiek doel, maar ik presteer het hele jaar al constant en dat geeft een flinke dosis zelfvertrouwen. Of ik vijf uit vijf kan halen? We zullen zien."
Meer uit Sport
HOEI (ANP) - Wielrenster Puck Pieterse heeft voor de eerste keer de Waalse Pijl gewonnen. De 22-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck was op de Muur van Hoei te sterk voor landgenote Demi Vollering, die net als vorig jaar tweede werd.
18 uur geledenPODGORICA (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in de klasse tot 52 kilogram een bronzen medaille behaald. In de herkansingen rekende de 24-jarige judoka uit Spijkenisse af met de Hongaarse Reka Pupp (ippon) en de Israëlische Gefen Primo, die in de verlenging (golden score) met een ippon aan de kant werd gezet.
18 uur geledenHOEI (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de tweede keer de Waalse Pijl gewonnen, de Ardenner wielerkoers die eindigt op de Muur van Hoei. De Sloveen van UAE Team Emirates versnelde op de slotklim en geen van zijn concurrenten kon volgen.
18 uur geledenHOEI (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de tweede keer de Waalse Pijl gewonnen, de Ardenner wielerkoers die eindigt op de Muur van Hoei. De Sloveen van UAE Team Emirates versnelde op de slotklim en geen van zijn concurrenten kon volgen.
18 uur geledenPODGORICA (ANP) - Judoka Emiel Jaring heeft op de EK in de klasse tot 60 kilogram geen medaille weten te veroveren. De 25-jarige Purmerender ging in de herkansingen direct onderuit tegen de Armeniër Asjik Andrejan en werd zevende.
22 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is alsnog toegelaten tot het masterstoernooi van Madrid. De 29-jarige Nederlander verloor dinsdag in de kwalificaties van Juan Manuel Cerúndolo, maar mag als lucky loser toch meedoen.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd om het hoofdschema te bereiken van het masterstoernooi van Madrid. De 29-jarige tennisser verloor in drie sets op het Spaanse gravel van de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-7 (3) 7-5 6-7 (5).
1 dag geleden