Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kooij speelt Van Aert winst toe in vijfde etappe Tour of Britain

Kooij speelt Van Aert winst toe in vijfde etappe Tour of Britain

FELIXSTOWE (ANP) - De Nederlandse wielerploeg Jumbo-Visma heerst in de Ronde van Groot-Brittannië. Na de zeldzame vier etappezeges op rij voor sprinter Olav Kooij, fietste Wout van Aert in de vijfde rit naar de winst. De Belg wist zich in de laatste kilometer met een enorme tempoversnelling los te maken uit het peloton en met een paar seconden voorsprong als eerste over de finish te rijden in Felixstowe.

Kooij speelde een sleutelrol in de tactiek van de ploeg. Het leek er in de slotfase op alsof Van Aert de sprint aantrok voor zijn teamgenoot, maar Kooij hield in voor de laatste bochten en gaf daarmee Van Aert de gelegenheid om een gaatje te slaan. De Belg hield dat vast tot aan de meet. Van Aert, die de Tour of Britain in 2021 al eens won, nam door de ritwinst ook de leiderstrui over van Kooij.

Jumbo-Visma moest wel eerst de avonturiers van de dag terughalen. De Amerikaan Joey Rosskopf bleef het langst uit de greep van het peloton in de 192 kilometer lange rit met start en finish in Felixstowe; hij werd op 5 kilometer van de meet bijgehaald. Drie mannen van Jumbo-Visma zetten zich vervolgens aan kop van het peloton, ogenschijnlijk om Kooij in goede positie af te zetten voor de massaspurt, maar Van Aert en Kooij hadden iets anders in gedachten.

Reactie Van Aert

"We bedachten het als een grapje, maar we vonden het de moeite waard het uit te proberen", zei Van Aert aan de finish. "Vaak zijn wielerkoersen een beetje saai en voorspelbaar, dus dan is het leuk om voor een beetje opwinding te zorgen. Het is heel bevredigend als je een plan maakt en dat perfect uitvoert. Deze overwinning is heel speciaal, ik ben er trots op."

In het algemeen klassement heeft Van Aert 3 seconden voorsprong op de Brit Ethan Vernon, die ook als tweede eindigde in de etappe. Kooij staat vierde. De zesde etappe op vrijdag is wederom een vlakke rit.

Meer uit Sport

Tennisser Etcheverry verovert in Rio de Janeiro eerste ATP-titel

RIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.

36 minuten geleden
Olympische vlam uit, Milaan geeft Spelen over aan Franse Alpen

VERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.

10 uur geleden
Koning en koningin zijn trots op Olympische prestaties

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.

11 uur geleden
Velzeboer en Bergsma dragen vlag bij slotceremonie amfitheater in

VERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.

12 uur geleden
Sluitingsceremonie Winterspelen in Verona van start

VERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.

12 uur geleden
Springruiter Greve boekt derde wereldbekerzege van het seizoen

GÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.

13 uur geleden
VS verslaan Canada in olympische ijshockeyfinale in extra tijd

MILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.

16 uur geleden