Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kooij speelt Van Aert winst toe in vijfde etappe Tour of Britain

Kooij speelt Van Aert winst toe in vijfde etappe Tour of Britain

FELIXSTOWE (ANP) - De Nederlandse wielerploeg Jumbo-Visma heerst in de Ronde van Groot-Brittannië. Na de zeldzame vier etappezeges op rij voor sprinter Olav Kooij, fietste Wout van Aert in de vijfde rit naar de winst. De Belg wist zich in de laatste kilometer met een enorme tempoversnelling los te maken uit het peloton en met een paar seconden voorsprong als eerste over de finish te rijden in Felixstowe.

Kooij speelde een sleutelrol in de tactiek van de ploeg. Het leek er in de slotfase op alsof Van Aert de sprint aantrok voor zijn teamgenoot, maar Kooij hield in voor de laatste bochten en gaf daarmee Van Aert de gelegenheid om een gaatje te slaan. De Belg hield dat vast tot aan de meet. Van Aert, die de Tour of Britain in 2021 al eens won, nam door de ritwinst ook de leiderstrui over van Kooij.

Jumbo-Visma moest wel eerst de avonturiers van de dag terughalen. De Amerikaan Joey Rosskopf bleef het langst uit de greep van het peloton in de 192 kilometer lange rit met start en finish in Felixstowe; hij werd op 5 kilometer van de meet bijgehaald. Drie mannen van Jumbo-Visma zetten zich vervolgens aan kop van het peloton, ogenschijnlijk om Kooij in goede positie af te zetten voor de massaspurt, maar Van Aert en Kooij hadden iets anders in gedachten.

Reactie Van Aert

"We bedachten het als een grapje, maar we vonden het de moeite waard het uit te proberen", zei Van Aert aan de finish. "Vaak zijn wielerkoersen een beetje saai en voorspelbaar, dus dan is het leuk om voor een beetje opwinding te zorgen. Het is heel bevredigend als je een plan maakt en dat perfect uitvoert. Deze overwinning is heel speciaal, ik ben er trots op."

In het algemeen klassement heeft Van Aert 3 seconden voorsprong op de Brit Ethan Vernon, die ook als tweede eindigde in de etappe. Kooij staat vierde. De zesde etappe op vrijdag is wederom een vlakke rit.

Meer uit Sport

De Jong en Lamens zege verwijderd van hoofdtoernooi Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.

10 uur geleden
Marathonloopster Brinkman maakt comeback op EK trailrunning

ARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.

14 uur geleden
Broeders-Bol loopt voor FBK Games al 800 meter in Ostrava

OSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.

1 dag geleden
Voorsprong basketballers San Antonio in finale Western Conference

OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.

1 dag geleden
Volleybalster Daalderop mist groot deel zomerprogramma Oranje

UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.

2 dagen geleden
Grand Départ Tour de France 2028 in Reims na twee keer buitenland

REIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.

2 dagen geleden
Internationale turnbond laat Russen en Belarussen weer toe

SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.

2 dagen geleden