Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kooij speelt Van Aert winst toe in vijfde etappe Tour of Britain

Kooij speelt Van Aert winst toe in vijfde etappe Tour of Britain

FELIXSTOWE (ANP) - De Nederlandse wielerploeg Jumbo-Visma heerst in de Ronde van Groot-Brittannië. Na de zeldzame vier etappezeges op rij voor sprinter Olav Kooij, fietste Wout van Aert in de vijfde rit naar de winst. De Belg wist zich in de laatste kilometer met een enorme tempoversnelling los te maken uit het peloton en met een paar seconden voorsprong als eerste over de finish te rijden in Felixstowe.

Kooij speelde een sleutelrol in de tactiek van de ploeg. Het leek er in de slotfase op alsof Van Aert de sprint aantrok voor zijn teamgenoot, maar Kooij hield in voor de laatste bochten en gaf daarmee Van Aert de gelegenheid om een gaatje te slaan. De Belg hield dat vast tot aan de meet. Van Aert, die de Tour of Britain in 2021 al eens won, nam door de ritwinst ook de leiderstrui over van Kooij.

Jumbo-Visma moest wel eerst de avonturiers van de dag terughalen. De Amerikaan Joey Rosskopf bleef het langst uit de greep van het peloton in de 192 kilometer lange rit met start en finish in Felixstowe; hij werd op 5 kilometer van de meet bijgehaald. Drie mannen van Jumbo-Visma zetten zich vervolgens aan kop van het peloton, ogenschijnlijk om Kooij in goede positie af te zetten voor de massaspurt, maar Van Aert en Kooij hadden iets anders in gedachten.

Reactie Van Aert

"We bedachten het als een grapje, maar we vonden het de moeite waard het uit te proberen", zei Van Aert aan de finish. "Vaak zijn wielerkoersen een beetje saai en voorspelbaar, dus dan is het leuk om voor een beetje opwinding te zorgen. Het is heel bevredigend als je een plan maakt en dat perfect uitvoert. Deze overwinning is heel speciaal, ik ben er trots op."

In het algemeen klassement heeft Van Aert 3 seconden voorsprong op de Brit Ethan Vernon, die ook als tweede eindigde in de etappe. Kooij staat vierde. De zesde etappe op vrijdag is wederom een vlakke rit.

Meer uit Sport

Dakar Rally 2027 wordt zwaarste editie in Saudi-Arabië

PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.

17 uur geleden
Berlijn stemt unaniem in met nieuwe olympische kandidatuur

BERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.

18 uur geleden
Tennisster Sabalenka deinst niet terug voor boycot grand slams

ROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.

19 uur geleden
Golfer Luiten maakt in Catalonië rentree na schouderblessure

BARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.

20 uur geleden
Directeur topsportcentrum Papendal vertrekt na 13 jaar

ARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.

20 uur geleden
Marathon Londen breekt record met 1,33 miljoen inschrijvingen

LONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.

21 uur geleden
Wielrenner Van Dijke met Red Bull voor het eerst in Giro d'Italia

BERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.

22 uur geleden