Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kooij presteert 'iets wonderbaarlijks' met vier ritzeges op rij

Kooij presteert 'iets wonderbaarlijks' met vier ritzeges op rij

NEWARK-ON-TRENT (ANP) - Olav Kooij heeft "iets wonderbaarlijks" gepresteerd in de Ronde van Groot-Brittannië, meent ploegleider Maarten Wynants van Jumbo-Visma. De sprinter van Jumbo-Visma is de eerste renner ooit die de eerste vier etappes van de wielerronde op zijn naam schreef.

"Het lijkt vanaf de zijlijn misschien eenvoudig, maar dat is het zeker niet", aldus Wynants. "Het deelnemersveld is erg sterk. Dat maakt het alleen maar specialer. Olav beschikt over veel zelfbeheersing. Hij weet heel goed wat hij wil en werkt daar keihard voor. Dat is zijn absolute sterkte."

Vier ritzeges op rij is zeldzaam in het wielrennen. Het gebeurde één keer eerder in de Britse wielerronde. De Noor Edvald Boasson Hagen won in 2009 vier ritten op rij, met als verschil dat hij niet de eerste vier etappes won. Wout van Aert won vier etappes in de editie van 2021, maar die waren niet opeenvolgend.

Van Aert heeft zich in de Ronde van Groot-Brittannië ontpopt als meesterknecht. Hij is telkens de laatste renner van de ploeg die de sprint aantrekt voor Kooij. "Olav waardeert het werk van zijn teamgenoten", weet Wynants. "Zo is hij heel erg in zijn nopjes met het feit dat Van Aert, een van 's wereld beste coureurs, de lead-out voor zijn rekening neemt. Dat motiveert Olav alleen maar meer. We zijn tevreden met hoe alles hier verloopt. We zijn net halverwege deze ronde, dus er volgt nog wel het een en ander."

Meer uit Sport

Verstappen spreekt van 'positieve stap' na eerste racedag Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.

6 uur geleden
Norris ziet pole in sprintrace Miami als beloning voor team

MIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.

6 uur geleden
Verstappen start als vijfde in sprintrace Miami, pole voor Norris

MIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.

6 uur geleden
Zverev maakt einde aan opmars Blockx en treft Sinner in Madrid

MADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.

10 uur geleden
Franse kampioen Godon boekt tweede zege in Ronde van Romandië

ORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.

15 uur geleden
Sinner bereikt voor het eerst finale van tennistoernooi Madrid

MADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.

15 uur geleden
Antonelli ziet aanpassingen in Formule 1 als 'goede eerste stap'

MIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.

1 dag geleden