Kooij klopt Van Poppel in tweede rit Ronde van Groot-Brittannië
WREXHAM (ANP) - Olav Kooij heeft ook de tweede etappe in de Ronde van Groot-Brittannië gewonnen. De 21-jarige sprinter van Jumbo-Visma was na de zege in de openingsrit ook de beste na 109,9 kilometer in Wrexham. Kooij won de sprint van landgenoot Danny van Poppel. Zijn Belgische ploeggenoot Wout van Aert, die de sprint aantrok, werd derde.
Kooij leidt in het algemeen klassement voor Van Aert en de Ier Sam Bennett. De Ronde van Groot-Brittannië duurt tot en met zondag.
In de korte rit met start en finish in Wrexham gingen vier renners in de aanval, de Britten Jacob Scott en Finn Crockett, de Zuid-Afrikaan Callum Ormiston en de Belg Abram Stockman. Crockett en Stockman werden als laatste ingelopen, waarop het peloton zich opmaakte voor een tweede massasprint.
Negende zege
De renners van Bora-hansgrohe namen het initiatief in de slotkilometer en kwamen met drie renners van Jumbo-Visma op een klein gaatje na een valpartij. Na werk van Edoardo Affini en Van Aert kon Kooij het afmaken.
"Na de zege van gisteren keken de andere teams naar ons", zei Kooij. "We hebben twee man gebruikt om de vluchters terug te pakken. We wisten dat we als eerste aan de laatste kilometer moesten beginnen en dat lukte. Toen Wout op het oplopende stuk aanzette, wist iedereen dat je gaat afzien. Ik hoefde alleen het laatste stuk te gaan."
Voor Kooij is het de negende zege van het seizoen. Ook won hij met Jumbo-Visma de ploegentijdrit in Parijs-Nice.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Titelverdediger Aryna Sabalenka heeft zich ten koste van Elena Rybakina geplaatst voor de finale van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst was met 6-4 6-3 te sterk voor de mondiale nummer 2 uit Kazachstan.
1 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft de tiende tijd gereden bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte 1.31,509. De Australiër Oscar Piastri reed in zijn McLaren met 1.30,133 de snelste tijd in Suzuka.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Polen of Zweden wordt op 20 juni de tegenstander van Oranje in de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal. De twee landen wisten donderdagavond hun halve finales in de play-offs voor WK-deelname te winnen en strijden dinsdag in Zweden om een plek in de groep van Nederland.
7 uur geledenMONTERREY (ANP) - Suriname heeft zich definitief niet weten te plaatsen voor het WK voetbal, dat komende zomer in Canada, Mexico en de Verenigde Staten plaatsvindt. In de halve finale van de intercontinentale play-offs verloor het elftal van trainer Henk ten Cate met 2-1 van Bolivia. Dat land wacht in de nacht van dinsdag op woensdag een finale om een WK-ticket tegen Irak.
8 uur geledenSUZUKA (ANP/AFP) - De Britse journalist Giles Richards van The Guardian is "diep teleurgesteld" in Max Verstappen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 stuurde hem weg bij de persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "Ik heb blijkbaar een gevoelige snaar geraakt, maar ik ben nog nooit gesommeerd een persconferentie te verlaten", schreef Richards in zijn krant.
16 uur geledenCAMPRODÓN (ANP) - Wielrenner Ethan Vernon heeft de vierde etappe in de Ronde van Catalonië gewonnen. De 25-jarige Brit van NSN Cycling versloeg in de massasprint de Fransman Dorian Godon, die al twee ritten had gewonnen in de Spaanse etappekoers. Een andere Brit, Tom Pidcock, spurtte naar de derde plaats. Godon behield de leiding in het algemeen klassement; hij heeft dertien seconden voorsprong op Pidcock en veertien tellen op de Belg Remco Evenepoel.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Transgender Netwerk vindt de nieuwe regel van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) die transvrouwen uitsluit van deelname aan de vrouwencategorie "onverdedigbaar" en "onacceptabel". De belangenorganisatie wijst erop dat het besluit haaks staat op advies van experts van de VN en stelt dat "het IOC zwicht voor desinformatie en angstzaaierij van antirechtenbewegingen".
18 uur geleden