Kooij klopt Van Poppel in tweede rit Ronde van Groot-Brittannië
WREXHAM (ANP) - Olav Kooij heeft ook de tweede etappe in de Ronde van Groot-Brittannië gewonnen. De 21-jarige sprinter van Jumbo-Visma was na de zege in de openingsrit ook de beste na 109,9 kilometer in Wrexham. Kooij won de sprint van landgenoot Danny van Poppel. Zijn Belgische ploeggenoot Wout van Aert, die de sprint aantrok, werd derde.
Kooij leidt in het algemeen klassement voor Van Aert en de Ier Sam Bennett. De Ronde van Groot-Brittannië duurt tot en met zondag.
In de korte rit met start en finish in Wrexham gingen vier renners in de aanval, de Britten Jacob Scott en Finn Crockett, de Zuid-Afrikaan Callum Ormiston en de Belg Abram Stockman. Crockett en Stockman werden als laatste ingelopen, waarop het peloton zich opmaakte voor een tweede massasprint.
Negende zege
De renners van Bora-hansgrohe namen het initiatief in de slotkilometer en kwamen met drie renners van Jumbo-Visma op een klein gaatje na een valpartij. Na werk van Edoardo Affini en Van Aert kon Kooij het afmaken.
"Na de zege van gisteren keken de andere teams naar ons", zei Kooij. "We hebben twee man gebruikt om de vluchters terug te pakken. We wisten dat we als eerste aan de laatste kilometer moesten beginnen en dat lukte. Toen Wout op het oplopende stuk aanzette, wist iedereen dat je gaat afzien. Ik hoefde alleen het laatste stuk te gaan."
Voor Kooij is het de negende zege van het seizoen. Ook won hij met Jumbo-Visma de ploegentijdrit in Parijs-Nice.
Meer uit Sport
INDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.
1 uur geledenPOUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
5 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
6 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.
8 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.
23 uur geleden