Kooij klopt Van Poppel in tweede rit Ronde van Groot-Brittannië
WREXHAM (ANP) - Olav Kooij heeft ook de tweede etappe in de Ronde van Groot-Brittannië gewonnen. De 21-jarige sprinter van Jumbo-Visma was na de zege in de openingsrit ook de beste na 109,9 kilometer in Wrexham. Kooij won de sprint van landgenoot Danny van Poppel. Zijn Belgische ploeggenoot Wout van Aert, die de sprint aantrok, werd derde.
Kooij leidt in het algemeen klassement voor Van Aert en de Ier Sam Bennett. De Ronde van Groot-Brittannië duurt tot en met zondag.
In de korte rit met start en finish in Wrexham gingen vier renners in de aanval, de Britten Jacob Scott en Finn Crockett, de Zuid-Afrikaan Callum Ormiston en de Belg Abram Stockman. Crockett en Stockman werden als laatste ingelopen, waarop het peloton zich opmaakte voor een tweede massasprint.
Negende zege
De renners van Bora-hansgrohe namen het initiatief in de slotkilometer en kwamen met drie renners van Jumbo-Visma op een klein gaatje na een valpartij. Na werk van Edoardo Affini en Van Aert kon Kooij het afmaken.
"Na de zege van gisteren keken de andere teams naar ons", zei Kooij. "We hebben twee man gebruikt om de vluchters terug te pakken. We wisten dat we als eerste aan de laatste kilometer moesten beginnen en dat lukte. Toen Wout op het oplopende stuk aanzette, wist iedereen dat je gaat afzien. Ik hoefde alleen het laatste stuk te gaan."
Voor Kooij is het de negende zege van het seizoen. Ook won hij met Jumbo-Visma de ploegentijdrit in Parijs-Nice.
Meer uit Sport
SILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.
2 uur geledenWADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.
19 uur geledenOTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
1 dag geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
1 dag geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
1 dag geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
1 dag geleden