Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koninklijke onderscheiding voor Adrie Quist

Koninklijke onderscheiding voor Adrie Quist

THOLEN - Adrie Quist is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Burgemeester Marleen Sijbers verraste de Tholenaar die op heel veel vlakken actief is (geweest) voor de Thoolse samenleving.


Vanaf 1994 tot 2014 heeft hij zich ook vol overgave ingezet voor de stedenband tussen ILawa uit Polen en Tholen als bestuurslid van de stichting ILawa-Tholen. Ook is Quist ongeveer vijftien jaar lid geweest van de Vereniging van Eigenaren van het appartementencomplex de Vliethof waar hij aanspreekpunt was voor de bewoners en waar hij zich ingezet heeft voor een fijne en rustige leefomgeving.

Zoon Jeroen Quist vertelt: “Voorafgaand aan de druk van het boek “Tholen”, geschreven door Kees Slager en uitgegeven door Kick Uitgevers heeft mijn vader zich in 2016 en 2017 ten volle ingezet om het boek over het gehele eiland te promoten. Hij is daadwerkelijk bijna elk bedrijf op het gehele eiland afgegaan om dit boek aan de man te brengen. Tevens heeft hij op bijna elke braderie op het eiland. Mede door zijn inzet is dit boek een daverend succes gebleken. Zijn gage à €2000 welke hij hiermee verdiend heeft heeft hij ten volle aan Koninklijke Muziekvereniging Concordia geschonken voor de aanschaf van een nieuw instrument.”

“In 2019 heeft mijn vader met twee andere personen ervoor gezorgd dat een deel van een wandmozaïek van de oude ULO school, op de plek waar nu appartementencomplex de Vliethof staat, gerestaureerd werd en een prominente plek heeft gekregen in de entreehal van de Vliethof. Tevens is er over dit “Zebrahoofd” een bijbehorend boekje geschreven. Ondertussen oud burgemeester Ger van de Velde is nog bij de onthulling van dit kunstwerk aanwezig geweest”, aldus Quist. “Tijdens de verhuizing van Koninklijke Muziekvereniging Concordia werden in een doos 2 oude filmspoelen teruggevonden uit 1952 welke gemaakt zijn door een professioneel filmmaker en gefinancierd door mijn opa. Op deze beelden is een rondgang door Tholen te zien waaronder uiteraard ook veel Tholenaren. Mijn vader heeft deze film laten restaureren en digitaliseren door een professioneel bedrijf. Vervolgens heeft hij met een vriend samen beeld voor beeld geprobeerd alle namen van de mensen te zien op deze film te benoemen. Hier zijn echt uren en uren in gaan zitten en heeft heel wat bezoekjes aan diverse Tholenaren opgeleverd om feiten te laten checken. In januari 2020 heeft mijn vader een speciale filmavond georganiseerd in het repetitielokaal van Concordia en deze film laten zien aan een ieder die deze film wilde zien.”

“Ook besteedde hij bijna zijn volledige vrije tijd aan het schrijven van een boek over Koninklijke Muziekvereniging Concordia. Dit doet hij ook weer tezamen met een vriend. Dit boek zal gaan over drie eeuwen muziek in Tholen. Ik assisteer hem met momenten hierbij om foto’s te bewerken en bepaalde informatie op internet op te zoeken. Dat heb je soms nodig als je toch echt een redelijke digibeet bent. Maar ik doe dit met veel plezier voor hem als ik zie wat dit boek voor hem betekent.” 

Meer uit Tholen

Nog plaats voor Zeeuwse ondernemers bij Broodfonds, bijeenkomst in februari

ZEELAND - Ondernemers in Zeeland die zich willen beschermen tegen inkomensverlies door ziekte, kunnen binnenkort meer te weten komen over het Broodfonds. Op dinsdag 3 februari organiseert Broodfonds Zeeland een online informatiebijeenkomst voor geïnteresseerden.

11 uur geleden
UWV: ‘Beroepen in zorg en techniek grootste knelpunten in Zeeland tot 2030’

THOLEN - De tekorten aan personeel in de zorg en techniek in Zeeland nemen de komende jaren verder toe. Dat blijkt uit een nieuwe analyse van UWV, waarin de cijfers van het vierde kwartaal van 2024 zijn gecombineerd met de arbeidsmarktprognose tot 2030 van het Researchcentrum voor Onderwijs en Arbeidsmarkt (ROA).

16 uur geleden
Ut Vlôôienkrantje wordt dit weekend weer huis-aan-huis verspreid

GRÔÔT PESÔÔT - Vrijwilligers van carnavalsvereniging De Vlôôientrappers gaan dit weekend weer het carnavalskrantje huis-aan-huis bezorgen. Op sociale media deelt de vereniging alvast een foto van een pallet vol stapels kranten, die zaterdag worden verspreid.

1 dag geleden
Breuk tussen GroenLinks en PvdA Tholen, partijen gaan niet samen de verkiezingen in

THOLEN - GroenLinks en de Partij van de Arbeid in Tholen doen dit jaar niet samen mee aan de gemeenteraadsverkiezingen. De samenwerking is uit elkaar gevallen na onenigheid over de kandidatenlijst. Acht jaar geleden was Tholen een van de eerste gemeenten in Zeeland waar beide partijen gezamenlijk op het stembiljet stonden.

2 dagen geleden
Nieuwe datum voor bijeenkomst over sloop en nieuwbouw Bou Kooijmanstraat

OUD-VOSSEMEER - Woningcorporatie Stadlander heeft een nieuwe datum vastgesteld voor de inloopavond over de sloop van acht woningen in de Bou Kooijmanstraat in Oud-Vossemeer. De bijeenkomst is nu op maandagavond 19 januari in dorpshuis De Vossenkuil.

2 dagen geleden
Schutse Zorg Tholen schorst medewerker na mogelijk seksueel wangedrag

SINT-ANNALAND - Een medewerker van Schutse Zorg Tholen is geschorst vanwege signalen van seksueel grensoverschrijdend gedrag bij twee bewoners. Dit bevestigt Tonja Nortier, strategisch adviseur bij de zorgorganisatie, aan het Reformatorisch Dagblad.

2 dagen geleden
Benzine en diesel stijgen steeds verder in prijs na accijnsverhoging

THOLEN - De prijzen voor benzine en diesel zijn sinds de jaarwisseling verder gestegen. Na de accijnsverhoging per 1 januari liepen de brandstofprijzen in korte tijd opnieuw op.

3 dagen geleden