Koninklijke onderscheiding voor Adrie Quist
THOLEN - Adrie Quist is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Burgemeester Marleen Sijbers verraste de Tholenaar die op heel veel vlakken actief is (geweest) voor de Thoolse samenleving.
Vanaf 1994 tot 2014 heeft hij zich ook vol overgave ingezet voor de stedenband tussen ILawa uit Polen en Tholen als bestuurslid van de stichting ILawa-Tholen. Ook is Quist ongeveer vijftien jaar lid geweest van de Vereniging van Eigenaren van het appartementencomplex de Vliethof waar hij aanspreekpunt was voor de bewoners en waar hij zich ingezet heeft voor een fijne en rustige leefomgeving.
Zoon Jeroen Quist vertelt: “Voorafgaand aan de druk van het boek “Tholen”, geschreven door Kees Slager en uitgegeven door Kick Uitgevers heeft mijn vader zich in 2016 en 2017 ten volle ingezet om het boek over het gehele eiland te promoten. Hij is daadwerkelijk bijna elk bedrijf op het gehele eiland afgegaan om dit boek aan de man te brengen. Tevens heeft hij op bijna elke braderie op het eiland. Mede door zijn inzet is dit boek een daverend succes gebleken. Zijn gage à €2000 welke hij hiermee verdiend heeft heeft hij ten volle aan Koninklijke Muziekvereniging Concordia geschonken voor de aanschaf van een nieuw instrument.”
“In 2019 heeft mijn vader met twee andere personen ervoor gezorgd dat een deel van een wandmozaïek van de oude ULO school, op de plek waar nu appartementencomplex de Vliethof staat, gerestaureerd werd en een prominente plek heeft gekregen in de entreehal van de Vliethof. Tevens is er over dit “Zebrahoofd” een bijbehorend boekje geschreven. Ondertussen oud burgemeester Ger van de Velde is nog bij de onthulling van dit kunstwerk aanwezig geweest”, aldus Quist. “Tijdens de verhuizing van Koninklijke Muziekvereniging Concordia werden in een doos 2 oude filmspoelen teruggevonden uit 1952 welke gemaakt zijn door een professioneel filmmaker en gefinancierd door mijn opa. Op deze beelden is een rondgang door Tholen te zien waaronder uiteraard ook veel Tholenaren. Mijn vader heeft deze film laten restaureren en digitaliseren door een professioneel bedrijf. Vervolgens heeft hij met een vriend samen beeld voor beeld geprobeerd alle namen van de mensen te zien op deze film te benoemen. Hier zijn echt uren en uren in gaan zitten en heeft heel wat bezoekjes aan diverse Tholenaren opgeleverd om feiten te laten checken. In januari 2020 heeft mijn vader een speciale filmavond georganiseerd in het repetitielokaal van Concordia en deze film laten zien aan een ieder die deze film wilde zien.”
“Ook besteedde hij bijna zijn volledige vrije tijd aan het schrijven van een boek over Koninklijke Muziekvereniging Concordia. Dit doet hij ook weer tezamen met een vriend. Dit boek zal gaan over drie eeuwen muziek in Tholen. Ik assisteer hem met momenten hierbij om foto’s te bewerken en bepaalde informatie op internet op te zoeken. Dat heb je soms nodig als je toch echt een redelijke digibeet bent. Maar ik doe dit met veel plezier voor hem als ik zie wat dit boek voor hem betekent.”
Meer uit Tholen
THOLEN - Sinds 1 januari is de wereld van het overnachten in Nederland opgeschud. De btw op logies ging van 9 naar 21 procent. Deze maatregel moet jaarlijks 1,1 miljard euro opleveren voor de schatkist. De Koninklijke Horeca Nederland (KHN) rekende uit dat een weekendje weg in eigen land gemiddeld 11 procent duurder wordt. Bij de vakantieparken en B&B's op Tholen wordt de eerste balans langzaam zichtbaar.
9 uur geledenSINT-ANNALAND - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Thijs van der Beek van Creek Sails & Service
12 uur geledenOUD-VOSSEMEER - De Zeeuwse wielercompetitie DFS Criterium Cup is dit jaar uitgebreid met een apart klassement voor dames. Naast de heren kunnen nu ook vrouwelijke wielrenners strijden om de leiderstrui. Bij de Ronde van Oud-Vossemeer in maart worden de eerste punten verdeeld.
2 dagen geledenTHOLEN - Het Van Dam-orgel uit 1832 in de Grote Kerk van Tholen staat aan de vooravond van een bijzonder moment. Na een jarenlange voorbereiding en een ingrijpende restauratie wordt het monumentale instrument op 20 maart om 19.30 uur feestelijk opnieuw in gebruik genomen. Daarmee sluit een omvangrijk project af dat niet alleen het orgel zelf, maar ook de historische ziel ervan nieuw leven heeft ingeblazen.
2 dagen geledenTHOLEN - Hoewel de korting op de brandstofaccijns dit jaar niet volledig is afgeschaft, is tanken over de grens nog steeds voordeliger. Benzine werd hier ongeveer zes cent per liter duurder, diesel bijna vier cent. Daardoor bespaart een gemiddelde benzinerijder uit Tholen dit jaar zo'n 162 euro door in België te tanken. Dieselrijders besparen gemiddeld 16 euro.
3 dagen geledenTHOLEN - De VVD in Tholen heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college over het groenonderhoud bij wooncomplex Buitenhof. Aanleiding zijn signalen van bezorgde bewoners. Volgens hen is het snoeien van de omliggende beplanting teruggebracht van jaarlijks naar één keer per drie jaar.
3 dagen geledenTHOLEN - Een automobilist is woensdagmiddag gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval op de Nieuwe Postweg in Tholen. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.
4 dagen geleden