Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koninklijke onderscheiding voor Adrie Quist

Koninklijke onderscheiding voor Adrie Quist

THOLEN - Adrie Quist is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Burgemeester Marleen Sijbers verraste de Tholenaar die op heel veel vlakken actief is (geweest) voor de Thoolse samenleving.


Vanaf 1994 tot 2014 heeft hij zich ook vol overgave ingezet voor de stedenband tussen ILawa uit Polen en Tholen als bestuurslid van de stichting ILawa-Tholen. Ook is Quist ongeveer vijftien jaar lid geweest van de Vereniging van Eigenaren van het appartementencomplex de Vliethof waar hij aanspreekpunt was voor de bewoners en waar hij zich ingezet heeft voor een fijne en rustige leefomgeving.

Zoon Jeroen Quist vertelt: “Voorafgaand aan de druk van het boek “Tholen”, geschreven door Kees Slager en uitgegeven door Kick Uitgevers heeft mijn vader zich in 2016 en 2017 ten volle ingezet om het boek over het gehele eiland te promoten. Hij is daadwerkelijk bijna elk bedrijf op het gehele eiland afgegaan om dit boek aan de man te brengen. Tevens heeft hij op bijna elke braderie op het eiland. Mede door zijn inzet is dit boek een daverend succes gebleken. Zijn gage à €2000 welke hij hiermee verdiend heeft heeft hij ten volle aan Koninklijke Muziekvereniging Concordia geschonken voor de aanschaf van een nieuw instrument.”

“In 2019 heeft mijn vader met twee andere personen ervoor gezorgd dat een deel van een wandmozaïek van de oude ULO school, op de plek waar nu appartementencomplex de Vliethof staat, gerestaureerd werd en een prominente plek heeft gekregen in de entreehal van de Vliethof. Tevens is er over dit “Zebrahoofd” een bijbehorend boekje geschreven. Ondertussen oud burgemeester Ger van de Velde is nog bij de onthulling van dit kunstwerk aanwezig geweest”, aldus Quist. “Tijdens de verhuizing van Koninklijke Muziekvereniging Concordia werden in een doos 2 oude filmspoelen teruggevonden uit 1952 welke gemaakt zijn door een professioneel filmmaker en gefinancierd door mijn opa. Op deze beelden is een rondgang door Tholen te zien waaronder uiteraard ook veel Tholenaren. Mijn vader heeft deze film laten restaureren en digitaliseren door een professioneel bedrijf. Vervolgens heeft hij met een vriend samen beeld voor beeld geprobeerd alle namen van de mensen te zien op deze film te benoemen. Hier zijn echt uren en uren in gaan zitten en heeft heel wat bezoekjes aan diverse Tholenaren opgeleverd om feiten te laten checken. In januari 2020 heeft mijn vader een speciale filmavond georganiseerd in het repetitielokaal van Concordia en deze film laten zien aan een ieder die deze film wilde zien.”

“Ook besteedde hij bijna zijn volledige vrije tijd aan het schrijven van een boek over Koninklijke Muziekvereniging Concordia. Dit doet hij ook weer tezamen met een vriend. Dit boek zal gaan over drie eeuwen muziek in Tholen. Ik assisteer hem met momenten hierbij om foto’s te bewerken en bepaalde informatie op internet op te zoeken. Dat heb je soms nodig als je toch echt een redelijke digibeet bent. Maar ik doe dit met veel plezier voor hem als ik zie wat dit boek voor hem betekent.” 

Meer uit Tholen

Pogingen tot inbraak in Noord-Brabant meer succesvol dan in de rest van Nederland

NOORD-BRABANT- Inbraakpogingen in Noord-Brabant zijn vaak meer succesvol dan elders in Nederland. Dit blijkt uit een onderzoek van vergelijkingssite en adviesplatform Independer. In 2025 slaagde 80,6 procent van de inbraakpogingen in Noord-Brabant, waarbij het inbrekers lukte om de woning binnen te dringen om iets buit te maken. Het gemiddelde slagingspercentage in Nederland is 79 procent.

6 uur geleden
Aan de keukentafel met Jolanda en Jörgen Versteeg: ‘Wij vertellen met muziek over het leven van mensen’ [AAN DE KEUKENTAFEL]

BERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Jolanda Bazen en Jörgen Versteeg van Luizter.

9 uur geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Rit met oude trekkers in Oud-Vossemeer’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Lia Suurlant die de spotlight mocht vangen.

12 uur geleden
Historische Ambachtenroute maakt ambachtelijk verleden van Tholen zichtbaar

THOLEN- In het Praathuisje werd maandag 1 juni de Historische Ambachtenroute gelanceerd. Met de Historische Ambachtenroute wordt het ambachtelijk verleden van Tholen weer zichtbaar in etalages en op locaties in de binnenstad. Wethouder Moerland gaf samen met initiatiefnemer Paul Deurloo een toelichting bij het startpunt van de route. 

1 dag geleden
De Haven- en Vestingdagen Tholen: Dit moet je weten over de zaterdag

THOLEN - Waar kan ik parkeren? Hoe werkt het met consumptiemunten? En waar vind ik een toilet? Het zijn vragen die bezoekers van de Haven- en Vestingdagen Tholen zich zomaar af kunnen vragen. Gelukkig heeft Stichting Tholen Sterk aan vrijwel alles gedacht. Hieronder vind je een overzicht van de belangrijkste praktische informatie.

1 dag geleden
Honderden leerlingen van basisscholen duiken vandaag in middeleeuws Tholen

THOLEN - Op vrijdag 5 juni krijgen ruim 680 leerlingen uit de gemeente Tholen een bijzondere les buiten het klaslokaal. Tijdens de Haven- en Vestingdagen duiken zij in de geschiedenis van Tholen-stad. De educatieve dag laat kinderen uit groep 7 en 8 de middeleeuwen op een interactieve manier beleven.

2 dagen geleden
Van veilingzaal naar digitaal: Alvantho opent veilingseizoen met eerste online verkoop

SINT-ANNALAND - Het was even wennen donderdagmorgen bij de opening van het veilingseizoen bij Alvantho. De kopers zaten niet met hun handen aan de knoppen, maar met laptop en headset klaar. De enige aardappelveiling van Nederland is namelijk overgestapt op digitaal veilen. Dat gebeurt in samenwerking met Veiling Zaltbommel, dat haar klok- en veilingsysteem beschikbaar stelt aan de veiling van Sint-Annaland. Volgens directeur Anton Geluk is het digitaal veilen een succes te noemen.

3 dagen geleden