Koninklijke Erepenning voor Rederijkerskamer Eendracht
OUD-VOSSEMEER - 150 jaar De Rederijkers is gevierd en hoe! Het was sowieso al een feestelijk weekend, maar met de toekenning van de Koninklijke Erepenning werd het jubileum nog eens extra bijzonder.
Vanwege het 150-jarig bestaan gaf De Rederijkers zaterdag twee voorstellingen in Meulvliet Tholen. Beide voorstellingen waren compleet uitverkocht. Vrijdagavond was gereserveerd voor een groot feest om het 150-jarig bestaan te vieren. Deze unieke mijlpaal is niet onopgemerkt gebleven want zelfs de koning werd ervan op de hoogte gesteld en kende de Koninklijke Erepenning toe.
Oprichting
De toneelvereniging is gestart op 14 februari 1870. Men was geïnspireerd geraakt door een ander toneelspel en al gauw wordt het besluit genomen zelf een toneelvereniging op te richten in Oud-Vossemeer. Er wordt een bestuur gekozen en een naam. Rederijkersgezelschap Eendracht is vanaf nu een feit. Echter waren er in de beginjaren alleen bijeenkomsten waarbij men onderling sprak over onderwerpen die een bijdrage leverde aan de algemene ontwikkeling. Al snel kwamen daar de toneelspelen bij en door de jaren heen zijn er talloze voorstellingen gespeeld. Tegenwoordig zijn de spelers van het hele eiland afkomstig en zelfs Noord-Brabant. Zij waren bijna allemaal aanwezig op de besloten feestavond en waren getuigen van de uitreiking.
Meer uit Tholen
POORTVLIET - Wat leeft er in Poortvliet? Wat is er nodig om het dorp leefbaar en betrokken te houden? Die vragen staan centraal tijdens de dorpsavond die Samen Poortvliet op woensdag 16 september organiseert. De avond is bedoeld voor alle inwoners van Poortvliet. De inloop begint om 19.00 uur in de foyer van de Woonboulevard aan de Paasdijkweg. Om 19.30 uur start het programma.
3 uur geledenTHOLEN - Montessorischool De Kraal vierde woensdag 9 september een bijzondere mijlpaal: 40 jaar Montessori-onderwijs in Tholen. Om dat jubileum te vieren, werd het een swingende en muzikale dag voor de leerlingen.
8 uur geledenTHOLEN - Het Zeeuws Flexvervoer wordt door reizigers flink gewaardeerd. Gemiddeld geven zij het vervoer een 4,8 uit 5. Inmiddels hebben bijna 39.000 Zeeuwen een Flexaccount en worden maandelijks ruim 19.000 ritten gemaakt. Toch zijn er ook verbeterpunten. Vooral de digitale systemen blijven achter.
11 uur geledenTHOLEN - Hij eindigde op donderdagavond zoals hij maandag begon: droog en zonnig. Dat bij de twee tussenliggende dagen van de Thoolse avondvierdaagse paraplu's en poncho's de boventoon voerden, mocht de pret bij de 430 deelnemers niet drukken. Voor de 31e keer trokken Tholenaren, jong en oud, hun wandelschoenen aan voor een wandeling van drie of vijf kilometer langs de mooiste plekjes van de stad.
1 dag geledenTHOLEN - Er staat volgens meteoroloog Rico Schröder van Weeronline opnieuw een wisselvallige week op het programma. Vrijwel elke dag zijn er perioden met regen of enkele buien, maar er zijn ook genoeg droge momenten met zon. Eerst is het nog vrij warm, met dinsdag lokaal 27 graden. Vanaf woensdag dalen de temperaturen duidelijk en wordt het 17 tot 19 graden.
1 dag geledenTHOLEN- De gemeente Tholen staat deze week in het teken van de Thoolse Clean Up Week. Van maandag 14 tot en met vrijdag 18 september ruimen vrijwilligers, inwoners en leerlingen op verschillende plekken zwerfafval op.
1 dag geledenBERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Hasan Gulmez van Nerd Valley.
2 dagen geleden