Koninklijke Erepenning voor Rederijkerskamer Eendracht
OUD-VOSSEMEER - 150 jaar De Rederijkers is gevierd en hoe! Het was sowieso al een feestelijk weekend, maar met de toekenning van de Koninklijke Erepenning werd het jubileum nog eens extra bijzonder.
Vanwege het 150-jarig bestaan gaf De Rederijkers zaterdag twee voorstellingen in Meulvliet Tholen. Beide voorstellingen waren compleet uitverkocht. Vrijdagavond was gereserveerd voor een groot feest om het 150-jarig bestaan te vieren. Deze unieke mijlpaal is niet onopgemerkt gebleven want zelfs de koning werd ervan op de hoogte gesteld en kende de Koninklijke Erepenning toe.
Oprichting
De toneelvereniging is gestart op 14 februari 1870. Men was geïnspireerd geraakt door een ander toneelspel en al gauw wordt het besluit genomen zelf een toneelvereniging op te richten in Oud-Vossemeer. Er wordt een bestuur gekozen en een naam. Rederijkersgezelschap Eendracht is vanaf nu een feit. Echter waren er in de beginjaren alleen bijeenkomsten waarbij men onderling sprak over onderwerpen die een bijdrage leverde aan de algemene ontwikkeling. Al snel kwamen daar de toneelspelen bij en door de jaren heen zijn er talloze voorstellingen gespeeld. Tegenwoordig zijn de spelers van het hele eiland afkomstig en zelfs Noord-Brabant. Zij waren bijna allemaal aanwezig op de besloten feestavond en waren getuigen van de uitreiking.
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND - De vijfde editie van het Op d'n Dreef Festival gaat aankomend weekend van start. Dit jaar niet alleen met een muzikaal programma op vrijdag en zaterdag, maar ook met een ladies bingo op de donderdagavond. "Zo proberen we het eiland levendig te houden", zegt medeorganisator André van Ast.
7 uur geledenTHOLEN - Na enkele gesprekken wil de SGP opnieuw een coalitie vormen met de CU en VVD. Daarmee blijft het college wat betreft partijen onveranderd. Wel wordt gezocht naar een vierde wethouder; in de vorige periode waren dat er drie.
11 uur geledenTHOLEN - Op 1 en 8 april vond het jaarlijkse damtoernooi voor Thoolse basisscholen plaats. Na een spannende strijd wist Ter Tolne 1 de felbegeerde bokaal binnen te slepen. Zij mogen zich kronen tot Thools damkampioen 2026.
16 uur geledenTHOLEN - Tholen heeft zich aangesloten bij het Zonvenant van het Nationaal Huidfonds. Met deze samenwerking wil de gemeente inwoners en bezoekers bewuster maken van het belang van bescherming tegen schadelijke uv-straling en zo huidkanker helpen voorkomen. Om die reden zijn op donderdag 9 april drie zonnebrandpalen geplaatst bij drukbezochte strandopgangen.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Een anonieme tip heeft onlangs geleid tot de vondst van verdovende middelen in een woning in Sint-Annaland. Ook op meerdere locaties in West-Brabant trof de politie drugs aan na binnengekomen tips via Meld Misdaad Anoniem. Er zijn meerdere verdachten aangehouden.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Het rioolstelsel van Sint-Annaland wordt van 13 april tot en met 22 mei gereinigd en geïnspecteerd. Dit is nodig om ervoor te zorgen dat regen- en afvalwater goed kan blijven wegstromen. Tijdens de werkzaamheden kunnen inwoners soms een lichte rioolgeur in huis ruiken. Ook kan er kort verkeersoverlast in de straten zijn.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - De brandweer heeft zondagmiddag een buitenbrand geblust die mogelijk is aangestoken door vandalen. De brand woedde in een rietkraag aan de Rijksweg in Sint Philipsland.
2 dagen geleden