Koninklijke Erepenning voor Rederijkerskamer Eendracht
OUD-VOSSEMEER - 150 jaar De Rederijkers is gevierd en hoe! Het was sowieso al een feestelijk weekend, maar met de toekenning van de Koninklijke Erepenning werd het jubileum nog eens extra bijzonder.
Vanwege het 150-jarig bestaan gaf De Rederijkers zaterdag twee voorstellingen in Meulvliet Tholen. Beide voorstellingen waren compleet uitverkocht. Vrijdagavond was gereserveerd voor een groot feest om het 150-jarig bestaan te vieren. Deze unieke mijlpaal is niet onopgemerkt gebleven want zelfs de koning werd ervan op de hoogte gesteld en kende de Koninklijke Erepenning toe.
Oprichting
De toneelvereniging is gestart op 14 februari 1870. Men was geïnspireerd geraakt door een ander toneelspel en al gauw wordt het besluit genomen zelf een toneelvereniging op te richten in Oud-Vossemeer. Er wordt een bestuur gekozen en een naam. Rederijkersgezelschap Eendracht is vanaf nu een feit. Echter waren er in de beginjaren alleen bijeenkomsten waarbij men onderling sprak over onderwerpen die een bijdrage leverde aan de algemene ontwikkeling. Al snel kwamen daar de toneelspelen bij en door de jaren heen zijn er talloze voorstellingen gespeeld. Tegenwoordig zijn de spelers van het hele eiland afkomstig en zelfs Noord-Brabant. Zij waren bijna allemaal aanwezig op de besloten feestavond en waren getuigen van de uitreiking.
Meer uit Tholen
OUD-VOSSEMEER - Een bestuurster van een personenauto is vanmorgen met de schrik vrijgekomen bij een eenzijdig ongeval op de N656 bij Oud-Vossemeer.
12 uur geledenTHOLEN - Bezoekers kunnen zaterdag van 11.00 tot 16.30 uur een kijkje nemen in de ateliers verspreid over de gemeente Tholen. Tijdens de Open Atelierroute openen 18 kunstenaars hun deuren en tonen zij hun werk op de plek waar het wordt gemaakt.
12 uur geledenZEELAND / WEST-BRABANT - De politie hield donderdag 2 juli een grote verkeerscontrole op de A58 en A4 in Zeeland en West-Brabant. Maar liefst 26 politieagenten deden mee aan de actie die van 09.30 tot 16.00 uur duurde en was gericht op het tegengaan van afleiding in het verkeer.
14 uur geleden[Advertorial] BERGEN OP ZOOM - De tandprotheticus is dé specialist voor het maken van een kunstgebit. Of het nu gaat om een volledig gebit, een gebit op implantaten of een plaatje - voor alle uitneembare voorzieningen bent u bij ons aan het juiste adres. Heeft u implantaten of eigen tanden of kiezen dan overleggen we altijd met de tandarts of alles gezond is en we u kunnen behandelen.
16 uur geledenTHOLEN - Tien jaar na de succesvolle taptoe ter gelegenheid van 650 jaar stadsrechten, keert het evenement op zaterdagavond 4 juli terug naar Tholen. Dit jaar staat het in het teken van 660 jaar stadsrechten. Vier showkorpsen zorgen voor een avond vol muziek en beleving op het Terreplein.
1 dag geledenTHOLEN - Bij de Oesterputten in Tholen is woensdagavond een nieuw calisthenicspark geopend. Het beweegpark geeft inwoners de mogelijkheid om gratis buiten te sporten met behulp van allerlei toestellen. Met de onthulling van het informatiebord werd het park symbolisch overgedragen aan de inwoners.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Het 80-jarig jubileum van voetbalvereniging Vosmeer bereikt op vrijdag 3 juli zijn hoogtepunt. Die dag staat een wedstrijd tegen de ex-profs van FC De Rebellen op het programma, naast jeugdclinics en een feestelijke afsluiting in de avond.
1 dag geleden