Koninklijke Erepenning voor Rederijkerskamer Eendracht
OUD-VOSSEMEER - 150 jaar De Rederijkers is gevierd en hoe! Het was sowieso al een feestelijk weekend, maar met de toekenning van de Koninklijke Erepenning werd het jubileum nog eens extra bijzonder.
Vanwege het 150-jarig bestaan gaf De Rederijkers zaterdag twee voorstellingen in Meulvliet Tholen. Beide voorstellingen waren compleet uitverkocht. Vrijdagavond was gereserveerd voor een groot feest om het 150-jarig bestaan te vieren. Deze unieke mijlpaal is niet onopgemerkt gebleven want zelfs de koning werd ervan op de hoogte gesteld en kende de Koninklijke Erepenning toe.
Oprichting
De toneelvereniging is gestart op 14 februari 1870. Men was geïnspireerd geraakt door een ander toneelspel en al gauw wordt het besluit genomen zelf een toneelvereniging op te richten in Oud-Vossemeer. Er wordt een bestuur gekozen en een naam. Rederijkersgezelschap Eendracht is vanaf nu een feit. Echter waren er in de beginjaren alleen bijeenkomsten waarbij men onderling sprak over onderwerpen die een bijdrage leverde aan de algemene ontwikkeling. Al snel kwamen daar de toneelspelen bij en door de jaren heen zijn er talloze voorstellingen gespeeld. Tegenwoordig zijn de spelers van het hele eiland afkomstig en zelfs Noord-Brabant. Zij waren bijna allemaal aanwezig op de besloten feestavond en waren getuigen van de uitreiking.
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND - De Koninklijke Fanfare Accelerando bestaat 145 jaar en viert dit bijzondere jubileum met een feestelijke reünie op vrijdag 12 juni 2026. Oud-leden, leerlingen en iedereen die zich betrokken voelt bij de vereniging zijn van harte uitgenodigd om dit moment samen te beleven. Met deze hoge leeftijd is het de oudste muziekvereniging in de gemeente Tholen. Echter nog piepjong wat betreft uitstraling, muzikaliteit en organisatietalent. Zo ook voor het de te organiseren reünie voor de honderden (oud-)muzikanten die actief zijn geweest bij onze vereniging.
3 uur geledenTHOLEN - De Thoolse Floraroute wordt op vrijdag 22 mei tijdens de Dag van de Biodiversiteit officieel geopend op de Landtong in Tholen, langs de Schelde-Rijnweg richting De Punt, ter hoogte van het keermiddel. De opening vindt plaats om 14.00 uur en is vrij toegankelijk voor belangstellenden.
9 uur geledenPOORTVLIET - Ella de Rooij-van de Vreede (53) uit Poortvliet is tijdens de lintjesregen op 24 april benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Zij zet zich al jarenlang in als mantelzorger en vrijwilliger bij De Schutse, maar is ook organisator van de Truckersrit Tholen. De onderscheiding kwam volledig onverwacht voor haar.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - "Gelukkig spelen we in de competitie beter dan de afgelopen dagen in het toernooi. Meedoen is belangrijker dan winnen. Het zijn nu ook wel hele goede internationale teams waar we tegen moeten spelen. Op één wedstrijd na hebben we helaas alles verloren", zo vertellen Liam Borst en Finn van der Graaf.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Op zaterdag 23 mei starten meer dan tweehonderd teams aan de Roparun. Dag en nacht leggen zij kilometers af om geld in te zamelen voor palliatieve zorg voor mensen met kanker. Teamcaptain Mustafa Khuder reist dit weekend met zijn team Vrienden van Siem naar Frankrijk voor de estafetteloop. Het team uit Tholen deed vorig jaar voor het eerst mee en had de smaak meteen te pakken.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - In 1974 begon Anco Fase bij de jeugd. Vervolgens heeft bij nagenoeg bij elk team binnen WHS gespeeld. Op het veld is hij anno 2026 nog steeds actief bij het walking football, maar naast het veld is hij één van de onmisbare krachten van WHS.
2 dagen geledenOUD-VOSSEMEER - Kickbokser Rico Verhoeven heeft tijdens een reis door Egypte een emotioneel eerbetoon gebracht aan zijn moeder, die begin februari overleed. De sporter bezocht plekken waar zijn moeder ruim 33 jaar geleden ook foto's maakte en recreëerde die beelden nu zelf. Verhoeven groeide de eerste zes jaar van zijn leven op bij zijn moeder in Oud-Vossemeer, voordat hij bij zijn vader Jos in Tholen ging wonen.
3 dagen geleden