Koningsdag weer als vanouds
THOLEN - Na twee jaar kan Koningsdag eindelijk als vanouds weer doorgaan. Daar kunnen de Koningsspelen natuurlijk niet bij missen en hebben de basisscholen de Kraal, de Geluksvogel, ter Tolne en CNS de Regenboog de handen ineengeslagen om er een onvergetelijke Koningsspelen 2022 van te maken. Kinderen uit alle klassen deden aan verschillende activiteiten verspreid rond de school, de sportgelegenheden in de buurt en de rest van Tholen mee.
Rond 09:00 uur kwamen de klassen aan voor de opening van de koningsspelen en veranderde de aula van de Brede School als het ware in een zee van oranje. Zowel de kinderen als de leraren hadden allemaal wel iets koningsgezind aan of schmink in de Nederlandse kleuren op. Bij de opening werd het lied FitTop10 afgespeeld, die ter ere van het jubileum is opgericht voor de Koningsspelen en waar ook een dansje bij hoort. ‘’Als het goed is, hebben alle scholen geoefend’’, grapte Marinda Elemans, één van de docenten die de opening verzorgde. ‘’Met de opening willen wij de leerlingen warm maken voor de activiteiten en enthousiast opbouwen voor deze dag.’’
Dit jaar werkte de vier basisscholen samen om de Koningsspelen te organiseren. ‘’Ik vind het heel mooi dat we de armen in een slaan om samen tot iets mooi te komen’’, vertelt Danique Bovenberg, één van de leraren van basisschool Ter Tolne. ‘’Je hebt te maken met sportvelden die geregeld moeten worden, dus samenwerken is een must. Verder zijn het heel veel kinderen, dus er zit wel een hele organisatie achter.’’
Na de opening begonnen de activiteiten voor de kinderen. Groep 1 t/m 4 gingen spelletjes doen op het plein, terwijl de groep 5t/m 8 buiten de school aan verschillende zogenaamde ‘clinics’ meededen zoals basketbal, apenkooi en volleybal. Ook voetbal stond op het programma, en werd vanuit de lokale voetbalvereniging Tholense Boys door Jari Boer gehouden. ‘’Ik vind het harstikke leuk om te doen’’, vertelt hij. ‘’Niet alleen omdat voetbal mijn passie is, maar ook wil ik het overbrengen aan de kinderen.’’ Om het voor iedereen leuk te maken, houdt Jari er rekening mee dat niet iedereen qua voetbal op hetzelfde niveau zit. ‘’Dat doe ik bewust met spelletjes. Probeer toch wel in een spelvorm voetbal leuk voor ze te maken.’’
Rond het einde van de ochtend hebben de kinderen al veel leuke dingen gedaan. Zo ook de 9-jarige Noa Kuipers en Liam Tichem uit groep zes. Voor Liam was het basketballen het leukste, en Noa had het meeste plezier tijdens de zogenaamde ‘bootcamp’. ‘’Ik hou van sporten en dit is ook een vorm van sport. Ik vond het echt superleuk!’’
Rond 12:00 uur werd er gezamenlijk pauze gehouden. Voor de bovenbouw stonden in de middag nog een paar activiteiten op het programma, maar voor de overige kinderen zat koningsspelen 2022 er op en mogen zij genieten van hun meivakantie. Volgend jaar zullen de vier scholen waarschijnlijk weer samenwerken om Koningsspelen 2023 te organiseren.
Meer uit Tholen
POORTVLIET - Houd je van zingen, popmuziek en samen muziek maken? Dan is Voices in Harmony misschien wel iets voor jou.
1 uur geledenSTAVENISSE - Het historische Nöhren-orgel in de Hervormde Kerk van Stavenisse klinkt zaterdagavond 26 september tijdens een concert. Organist Jan Noordzij verzorgt het programma ter gelegenheid van de ingebruikname van het gerestaureerde orgel.
5 uur geledenTHOLEN/SINT PHILIPSLAND - Langs de Broekseweg en de N257 (Philipsdam) komen twee nieuwe flitspalen. De camera's controleren alleen op snelheid. Het is nog niet bekend wanneer de flitspalen geplaatst gaan worden.
21 uur geledenTHOLEN - Na een koele donderdag en een koude nacht keert de warmte dit weekend snel terug. Vanaf vrijdag loopt de temperatuur op en kan het zondag lokaal 25 graden worden. Ook de laatste dagen van september kunnen warm verlopen, al is dat nog onzeker.
1 dag geledenZEELAND - De eerste stallingslocatie van EBS voor de nieuwe elektrische bussen in Zeeland is opgeleverd. Groen Goud Biervliet realiseerde de stalling op het eigen terrein aan de Middenweg. Vanaf 13 december vormt Biervliet een van de uitvalsbases voor de elektrische bussen die EBS inzet voor Reizen door Zeeland. Het is de eerste EBS-stalling in Zeeland die wordt opgeleverd voor de start van de nieuwe concessie.
1 dag geledenTHOLEN - Tholenaren lijken zich geen zorgen te hoeven maken over de olie die de afgelopen dagen op stranden langs de Walcherse kust is aangespoeld. Op de Thoolse stranden is geen olie waargenomen. De Provincie Zeeland acht het bovendien zeer onwaarschijnlijk dat de vervuiling Tholen bereikt.
2 dagen geledenSINT PHILIPSLAND - De vrijwilligers van de brandweer van Sint Philipsland zijn dinsdag twee uur lang in touw geweest vanwege een gaslek aan de Zuiddijk. Het lek was mogelijk ontstaan door werkzaamheden in de straat.
2 dagen geleden