Koningsdag weer als vanouds
THOLEN - Na twee jaar kan Koningsdag eindelijk als vanouds weer doorgaan. Daar kunnen de Koningsspelen natuurlijk niet bij missen en hebben de basisscholen de Kraal, de Geluksvogel, ter Tolne en CNS de Regenboog de handen ineengeslagen om er een onvergetelijke Koningsspelen 2022 van te maken. Kinderen uit alle klassen deden aan verschillende activiteiten verspreid rond de school, de sportgelegenheden in de buurt en de rest van Tholen mee.
Rond 09:00 uur kwamen de klassen aan voor de opening van de koningsspelen en veranderde de aula van de Brede School als het ware in een zee van oranje. Zowel de kinderen als de leraren hadden allemaal wel iets koningsgezind aan of schmink in de Nederlandse kleuren op. Bij de opening werd het lied FitTop10 afgespeeld, die ter ere van het jubileum is opgericht voor de Koningsspelen en waar ook een dansje bij hoort. ‘’Als het goed is, hebben alle scholen geoefend’’, grapte Marinda Elemans, één van de docenten die de opening verzorgde. ‘’Met de opening willen wij de leerlingen warm maken voor de activiteiten en enthousiast opbouwen voor deze dag.’’
Dit jaar werkte de vier basisscholen samen om de Koningsspelen te organiseren. ‘’Ik vind het heel mooi dat we de armen in een slaan om samen tot iets mooi te komen’’, vertelt Danique Bovenberg, één van de leraren van basisschool Ter Tolne. ‘’Je hebt te maken met sportvelden die geregeld moeten worden, dus samenwerken is een must. Verder zijn het heel veel kinderen, dus er zit wel een hele organisatie achter.’’
Na de opening begonnen de activiteiten voor de kinderen. Groep 1 t/m 4 gingen spelletjes doen op het plein, terwijl de groep 5t/m 8 buiten de school aan verschillende zogenaamde ‘clinics’ meededen zoals basketbal, apenkooi en volleybal. Ook voetbal stond op het programma, en werd vanuit de lokale voetbalvereniging Tholense Boys door Jari Boer gehouden. ‘’Ik vind het harstikke leuk om te doen’’, vertelt hij. ‘’Niet alleen omdat voetbal mijn passie is, maar ook wil ik het overbrengen aan de kinderen.’’ Om het voor iedereen leuk te maken, houdt Jari er rekening mee dat niet iedereen qua voetbal op hetzelfde niveau zit. ‘’Dat doe ik bewust met spelletjes. Probeer toch wel in een spelvorm voetbal leuk voor ze te maken.’’
Rond het einde van de ochtend hebben de kinderen al veel leuke dingen gedaan. Zo ook de 9-jarige Noa Kuipers en Liam Tichem uit groep zes. Voor Liam was het basketballen het leukste, en Noa had het meeste plezier tijdens de zogenaamde ‘bootcamp’. ‘’Ik hou van sporten en dit is ook een vorm van sport. Ik vond het echt superleuk!’’
Rond 12:00 uur werd er gezamenlijk pauze gehouden. Voor de bovenbouw stonden in de middag nog een paar activiteiten op het programma, maar voor de overige kinderen zat koningsspelen 2022 er op en mogen zij genieten van hun meivakantie. Volgend jaar zullen de vier scholen waarschijnlijk weer samenwerken om Koningsspelen 2023 te organiseren.
Meer uit Tholen
THOLEN - Hoe toegankelijk zijn de stembureaus op Tholen? Dat wil raadslid Aron Beurkens (SGP) graag weten van de burgemeester en wethouders. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen heeft hij hierover schriftelijke vragen gesteld.
34 minuten geledenANNA JACOBAPOLDER - Een nummer uit de Top 2000 hoor je bijna dagelijks op de radio, maar live in een kerk? Dat is niet iets wat je vaak hoort of ziet. "Het is geen alledaagse kerkmuziek, maar wel muziek met een verhaal. Met deze dienst proberen we de kerk voor iedereen toegankelijk te maken", zo vertelt Wim van Nieuwenhuijzen, voorzitter van de Protestantse Kerk in Anna Jacobapolder, die gastheer is voor het concert. Toch is er tijdens de dienst ook ruimte voor gebed, het blijft immers een kerkdienst.
5 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - In de nacht van zondag op maandag is een traumateam opgeroepen voor een medische noodsituatie aan de Provincialeweg in Sint-Maartensdijk.
9 uur geledenTHOLEN - Donderdagochtend vond de aftrap van het educatieve programma Democracity plaats in de raadzaal van het gemeentehuis in Tholen. Hierbij kunnen leerlingen uit 30 schoolklassen in de huid kruipen van raadsleden en raadsvergaderingen naspelen. Groep 7 van CNS De Regenboog mocht het programma als allereerste meemaken en in de middag volgde groep 8 van dezelfde school. Een gastdocent van ProDemos, de organisator van het programma, leidde alles in goede banen.
1 dag geledenBERGEN OP ZOOM - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is. Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er nou zo mooi aan het vak? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: teamleider Miranda Mentzij en hbo-verpleegkundige Nienke Stins van TanteLouise.
1 dag geledenTHOLEN - Over ruim een maand is het alweer tijd voor de jaarlijkse grote vrijwilligersactie NLdoet. Op vrijdag 13 en zaterdag 14 maart kunnen vrijwilligers lokale verenigingen en organisaties een handje helpen bij activiteiten die vaak gepaard gaan met veel gezelligheid. Ondertussen zijn er binnen de gemeente Tholen al verschillende activiteiten aangemeld die dringend op zoek zijn naar vrijwilligers.
1 dag geledenZEELAND - Daniëlle de Clerck (35) is vrijdag beëdigd als gedeputeerde voor de provincie Zeeland. Ze volgt Dick van der Velde op, die in november aankondigde te stoppen.
2 dagen geleden