Koningsdag weer als vanouds
THOLEN - Na twee jaar kan Koningsdag eindelijk als vanouds weer doorgaan. Daar kunnen de Koningsspelen natuurlijk niet bij missen en hebben de basisscholen de Kraal, de Geluksvogel, ter Tolne en CNS de Regenboog de handen ineengeslagen om er een onvergetelijke Koningsspelen 2022 van te maken. Kinderen uit alle klassen deden aan verschillende activiteiten verspreid rond de school, de sportgelegenheden in de buurt en de rest van Tholen mee.
Rond 09:00 uur kwamen de klassen aan voor de opening van de koningsspelen en veranderde de aula van de Brede School als het ware in een zee van oranje. Zowel de kinderen als de leraren hadden allemaal wel iets koningsgezind aan of schmink in de Nederlandse kleuren op. Bij de opening werd het lied FitTop10 afgespeeld, die ter ere van het jubileum is opgericht voor de Koningsspelen en waar ook een dansje bij hoort. ‘’Als het goed is, hebben alle scholen geoefend’’, grapte Marinda Elemans, één van de docenten die de opening verzorgde. ‘’Met de opening willen wij de leerlingen warm maken voor de activiteiten en enthousiast opbouwen voor deze dag.’’
Dit jaar werkte de vier basisscholen samen om de Koningsspelen te organiseren. ‘’Ik vind het heel mooi dat we de armen in een slaan om samen tot iets mooi te komen’’, vertelt Danique Bovenberg, één van de leraren van basisschool Ter Tolne. ‘’Je hebt te maken met sportvelden die geregeld moeten worden, dus samenwerken is een must. Verder zijn het heel veel kinderen, dus er zit wel een hele organisatie achter.’’
Na de opening begonnen de activiteiten voor de kinderen. Groep 1 t/m 4 gingen spelletjes doen op het plein, terwijl de groep 5t/m 8 buiten de school aan verschillende zogenaamde ‘clinics’ meededen zoals basketbal, apenkooi en volleybal. Ook voetbal stond op het programma, en werd vanuit de lokale voetbalvereniging Tholense Boys door Jari Boer gehouden. ‘’Ik vind het harstikke leuk om te doen’’, vertelt hij. ‘’Niet alleen omdat voetbal mijn passie is, maar ook wil ik het overbrengen aan de kinderen.’’ Om het voor iedereen leuk te maken, houdt Jari er rekening mee dat niet iedereen qua voetbal op hetzelfde niveau zit. ‘’Dat doe ik bewust met spelletjes. Probeer toch wel in een spelvorm voetbal leuk voor ze te maken.’’
Rond het einde van de ochtend hebben de kinderen al veel leuke dingen gedaan. Zo ook de 9-jarige Noa Kuipers en Liam Tichem uit groep zes. Voor Liam was het basketballen het leukste, en Noa had het meeste plezier tijdens de zogenaamde ‘bootcamp’. ‘’Ik hou van sporten en dit is ook een vorm van sport. Ik vond het echt superleuk!’’
Rond 12:00 uur werd er gezamenlijk pauze gehouden. Voor de bovenbouw stonden in de middag nog een paar activiteiten op het programma, maar voor de overige kinderen zat koningsspelen 2022 er op en mogen zij genieten van hun meivakantie. Volgend jaar zullen de vier scholen waarschijnlijk weer samenwerken om Koningsspelen 2023 te organiseren.
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND - Een anonieme tip heeft onlangs geleid tot de vondst van verdovende middelen in een woning in Sint-Annaland. Ook op meerdere locaties in West-Brabant trof de politie drugs aan na binnengekomen tips via Meld Misdaad Anoniem. Er zijn meerdere verdachten aangehouden.
24 minuten geledenSINT-ANNALAND - Het rioolstelsel van Sint-Annaland wordt van 13 april tot en met 22 mei gereinigd en geïnspecteerd. Dit is nodig om ervoor te zorgen dat regen- en afvalwater goed kan blijven wegstromen. Tijdens de werkzaamheden kunnen inwoners soms een lichte rioolgeur in huis ruiken. Ook kan er kort verkeersoverlast in de straten zijn.
5 uur geledenSINT PHILIPSLAND - De brandweer heeft zondagmiddag een buitenbrand geblust die mogelijk is aangestoken door vandalen. De brand woedde in een rietkraag aan de Rijksweg in Sint Philipsland.
21 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Tony en Jannie van Chastelet,Fitnesscentrum Bodyzone.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenTHOLEN - Op maandag 27 april viert heel het land Koningsdag met vrijmarkten, muziek en oranjefeesten. In Tholen-stad pakken de organisatoren het net als vorig jaar aan: het ringrijden keert terug op de Markt en de dag wordt afgesloten met een vuurwerkshow bij de Oesterputten.
1 dag geledenTHOLEN - De Zero Waste Week komt van 18 tot en met 24 april voor het eerst naar Tholen. Tijdens deze week leren inwoners hoe ze afval kunnen verminderen. Er zijn workshops, een wandeltocht en een handwerkcafé.
2 dagen geleden