Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koningin Elizabeth wil dat Camilla koningin-gemalin wordt

Koningin Elizabeth wil dat Camilla koningin-gemalin wordt

LONDEN (ANP) - De Britse koningin Elizabeth wil dat Camilla, de hertogin van Cornwall, koningin-gemalin wordt zodra haar zoon Charles koning wordt. Dat liet de koningin zaterdag, de dag voor haar platina jubileum, in een brief weten.

De titel koningin-gemalin verwijst naar de echtgenote van een regerende koning en zou in de toekomst 'Queen Camilla' (koningin Camilla) worden, aldus de Britse zender BBC. "Het is mijn oprechte wens dat, wanneer de tijd rijp is, Camilla bekend komt te staan als koningin-gemalin", schrijft de koningin.

Daarnaast bedankt de koningin in de brief iedereen die haar heeft gesteund, zowel haar familie als het Britse volk. Ze schrijft zeker te weten dat Camilla en Charles net zo gesteund zullen worden. Volgens een woordvoerder van Clarence House, het kantoor van de prins van Wales en de hertogin van Cornwall, zijn Charles en Camilla "geroerd en vereerd", aldus de BBC.

Volgens de BBC betekent de keuze voor de titel van koningin-gemalin dat Elizabeth wil dat Camilla een volwaardige koninklijke rol vervult naast Charles. Elizabeths eigen echtgenoot, de vorig jaar overleden prins Philip, bleef zijn hele leven prins-gemalin, net als de echtgenoot van koningin Victoria, prins Albert.

Onder het Britse volk heerst al langer onenigheid over de vraag of Camilla de titel koningin zou moeten krijgen. Zo bleek uit een peiling van YouGov in 2015 dat ruim een derde van de Britten wenste dat zij een lagere titel zou krijgen uit respect voor de in 1997 overleden prinses Diana, de voormalige vrouw van Charles.

Meer uit Buitenland

Trump krijgt week om claims te weerleggen in IRS-miljardenzaak

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump krijgt van de rechter een week de tijd om te reageren op het verwijt dat in de rechtszaak die hij aanspande tegen de belastingdienst IRS sprake is van belangenverstrengeling.

53 minuten geleden
Britse ex-prins Andrew verlaat politiebureau

LONDEN (ANP/RTR) - De voormalige Britse prins Andrew Mountbatten-Windsor heeft het politiebureau weer verlaten, melden journalisten ter plekke. De politie van Thames Valley bevestigt tegenover de BBC dat hij is vrijgelaten, maar dat het onderzoek nog loopt.

57 minuten geleden
Kindercommissariaat België: steeds meer kinderen slapen op straat

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het Belgische Kinderrechtencommissariaat (KRC) waarschuwt dat in Brussel steeds meer kinderen op straat slapen. En de situatie wordt alleen maar erger, stelt de organisatie, die de toename verklaart door politieke beslissingen.

1 uur geleden
7 mannen vervolgd voor moord op uiterst rechtse activist

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Een Franse aanklager heeft aangekondigd dat hij zeven mannen gaat vervolgen voor moord, na de fatale mishandeling van uiterst rechtse activist Quentin Deranque in Lyon. Hij overleed afgelopen weekend nadat hij in elkaar was geslagen door een groep extreemlinkse activisten. In totaal zijn inmiddels elf mensen opgepakt.

2 uur geleden
Belarus laat oppositieleider Statkevitsj opnieuw vrij

MINSK (ANP/AFP) - De Belarussische oppositieleider Nikolaj Statkevitsj is opnieuw op vrije voeten. Dat meldt zijn vrouw. De oppositiepoliticus werd in september al vrijgelaten door president Aleksandr Loekasjenko, maar weigerde toen het land te verlaten, waarna hij opnieuw werd vastgezet. Hij zou op dat moment in slechte gezondheid hebben verkeerd, aldus Loekasjenko destijds.

3 uur geleden
Verenigde Staten doneren 10 miljard dollar aan Vredesraad

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten doneren 10 miljard dollar aan de Vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft Trump als voorzitter aangekondigd tijdens de eerste vergadering van de raad. Het geld moet in eerste instantie worden gebruikt voor de wederopbouw van de Gazastrook. Andere deelnemende landen zouden bij elkaar zeker 7 miljard hebben gedoneerd.

3 uur geleden
Poolse president doorkruist hervorming Raad voor de Rechtspraak

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki spreekt zijn veto uit over een wet die de Raad voor de Rechtspraak (KRS) moet hervormen. Dat hoge juridische orgaan benoemt onder meer rechters in het land en wordt stevig bekritiseerd, onder andere omdat onder de voormalige uiterst rechtse PiS-regering werd doorgevoerd dat raadsleden door het parlement werden benoemd. Critici vinden daardoor dat de rechtspraak gepolitiseerd is geraakt.

4 uur geleden