Koningin Elizabeth slaat geldinzamelaar Captain Tom tot ridder
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse koningin Elizabeth heeft de Britse oorlogsveteraan Tom Moore, beter bekend als Captain Tom, tot ridder geslagen. De 100-jarige werd daarmee geëerd voor zijn inzamelingsactie tijdens de coronacrisis, waarmee hij tientallen miljoenen euro's bijeenbracht voor de Britse gezondheidszorg.
Met de ceremonie hervatte Elizabeth haar officiële ontvangsten. De 94-jarige vorstin was maanden afgeschermd uit vrees voor een coronabesmetting. De ceremonie vond plaats op een veld bij kasteel Windsor. Op beelden is te zien dat de koningin de veteraan in het bijzijn van zijn familie op een schouder tikt met een zwaard. Dat wapen is volgens het paleis nog van haar vader George VI geweest.
Captain Tom liep eerder dit jaar rondjes in zijn tuin om geld in te zamelen en werd een nationale held. Zijn oorspronkelijke doel was om voor zijn honderdste verjaardag op 30 april duizend pond op te halen, maar het was op zijn verjaardag al 30 miljoen pond (33 miljoen euro). Vliegtuigen van de Britse luchtmacht vlogen toen over zijn huis en hij kreeg de eretitel van kolonel.
Hoge onderscheidingen
Moore was zeven jaar lang militair en diende in de Tweede Wereldoorlog en in 1946 in Brits-Indië, Birma en Nederlands-Indië. Hij kreeg hoge onderscheidingen als militair. Na zijn wandelactie tekenden meer een miljoen mensen een petitie waarin werd opgeroepen hem tot ridder te slaan.
Ook de koningin prees Moore voor zijn inzet. "Enorm bedankt voor het ongelofelijke bedrag dat u hebt opgehaald", zei Elizabeth volgens de BBC. Moore zou op zijn beurt hebben opgemerkt dat het een heel bijzondere dag voor hem was.
Meer uit Buitenland
LOS ANGELES (ANP) - De film Sinners van regisseur Ryan Coogler heeft donderdag zestien Oscarnominaties ontvangen. Hiermee heeft de film, over twee criminele tweelingbroers die in het Mississippi van de jaren dertig worden geconfronteerd met een bovennatuurlijk kwaad, een nieuw record gevestigd. Nog nooit eerder kreeg één film zoveel nominaties.
26 minuten geledenDAVOS (ANP/RTR) - De VS zullen geen geld neerleggen voor hun ambities rond Groenland. Dat zegt president Donald Trump in een interview met Fox Business ter plaatse in Davos. In die Zwitserse plaats zijn deze week wereldleiders en hoogwaardigheidsbekleders bijeen voor het World Economic Forum.
1 uur geledenDAVOS (ANP) - De schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump heeft in Davos een plan gepresenteerd voor de wederopbouw van de Gazastrook. Jared Kushner toonde daarbij een afbeelding van "Nieuw Gaza", een hypermodern ogende stad.
1 uur geledenDAVOS (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky hebben in Davos gesproken over een einde van de oorlog in Oekraïne. Trump zei voor het gesprek dat hij vindt dat de strijdende partijen, Oekraïne en Rusland, elkaar naderen en zijn vredesinspanningen vooruitgang boeken.
1 uur geledenDAVOS (ANP/AFP/RTR) - De grens tussen de Gazastrook en Egypte wordt volgens een Palestijnse functionaris volgende week in beide richtingen heropend. De grenspost van Rafah is vrijwel de enige in- en uitgang voor de belegerde strook land.
3 uur geledenSTRAATBURG (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft, zoals verwacht, haar vierde motie van wantrouwen overleefd. De motie, die was ingediend door de radicaal-rechtse Patriotten voor Europa, is donderdag met ruime meerderheid verworpen.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Denemarken en de VS gaan onderhandelen over het defensiepact dat de landen decennia geleden sloten over Groenland. Dat meldt persbureau AFP op basis van een anonieme bron.
3 uur geleden