Koning Willem-Alexander opent Windpark Krammer
SINT-PHILIPSLAND - Niemand minder dan Koning Willem-Alexander komt op woensdag 15 mei naar Windpark Krammer om de officiële opening te verrichten van het windpark. In het najaar van 2016 werd gestart met de bouw van de 34 windturbines bij de Krammersluizen nabij Sint-Philipsland die een gezamenlijk vermogen van 102 MW moeten opleveren.
Windpark Krammer is tot stand gekomen als burgerinitiatief. De vijfduizend leden van de energiecoöperaties Deltawind en Zeeuwind namen het initiatief voor dit windpark en daarmee is het het grootste burgerinitiatief van Nederland. Honderden leden van de coöperaties zullen dan ook aanwezig zijn bij de officiële opening. Dat nu ook de koning aanwezig zal zijn bij de opening is volgens Monique Sweep (Deltawind) een bekroning op het harde werk van velen. "Windpark Krammer bewijst dat de energietransitie niet is voorbehouden aan grote bedrijven. Ook coöperaties van burgers kunnen, met heel veel geduld en door intensief samen te werken met overheden, Rijkswaterstaat en natuurorganisaties, stapje voor stapje echt iets bereiken."
Zeeuwse Landschap
De afgelopen jaren is er veel te doen geweest rondom de bouw van het windpark. Windpark Krammer ligt op het kruispunt van drie grote wateren: de Oosterschelde, de Grevelingen en het Volkerak Zoommeer. Het Zeeuwse Landschap maakte zich echter zorgen over de nadelige gevolgen voor vogels en vleermuizen die dagelijks over deze deltawateren trekken. Desondanks zijn het Zeeuwse Landschap en Windpark Krammer uiteindelijk tot een akkoord gekomen, waardoor toch gestart kon worden met de bouw. Het windpark levert straks energie op voor zo'n honderdduizend huishoudens. Slechts vijf procent daarvan is nodig om de leden van Zeeuwind en Deltawind van stroom te voorzien. De overige stroom wordt afgenomen door vier multinationals.
Feest
Nu de bouw van het windpark klaar is, wordt er dan ook grootschalig feestgevierd. Niet alleen komt de Koning op woensdag langs voor de officiële opening, ook op donderdag, vrijdag en zaterdag staan er festiviteiten op de planning. Zo vindt op donderdag de première plaats van een speciale film over de bouw van Windpark Krammer. Iedereen die aan het windpark heeft meegebouwd wordt hiervoor uitgenodigd. Vrijdagavond vindt het grote openingsfeest plaats voor iedereen. "Tijdens KrammerFest proosten en feesten we samen op Windpark Krammer. Met bands, DJ's en ander entertainment wordt het een energieke avond!", aldus de organisatie. Onder andere Bizzey en Partysquad komen langs om er een feestje van te maken. Op zaterdag staat vervolgens nog de Krammer Run op het programma met een speciale kidsrun. Kijk voor meer informatie op www.windparkkrammer.nl
Meer uit Tholen
THOLEN - Samen een stukje wandelen en ondertussen andere mensen ontmoeten. TholenZietJe! begint donderdag 3 september met een nieuwe wandelactiviteit vanuit gemeenschaps- en sportcentrum Meulvliet in Tholen. De organisatie wil de wandeling daarna iedere eerste donderdag van de maand herhalen.
3 uur geledenNIEUW-VOSSEMEER - Het JanvandeVelde Ensemble staat zondag 6 september op het podium van het Protestantse Kerkje in Nieuw-Vossemeer. Tijdens de voorstelling "Tijdloos" brengt het ensemble een liedjesprogramma uit het eigen repertoire van Jan van de Velde.
7 uur geledenTHOLEN - Van 5 tot en met 12 september staat Nationaal Park Oosterschelde in het teken van de Oosterscheldeweek. Voor de achttiende keer worden er verspreid over het gebied allerlei activiteiten en excursies georganiseerd. Van snorkelsafari's en zeekajakken tot wandelingen over het slik en culinaire activiteiten: er is voor jong en oud van alles te beleven.
12 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Liefhebbers van een verse oliebol kunnen zaterdag 5 september terecht op de Markt in Sint-Maartensdijk. Muziekvereniging Euterpe houdt daar haar jaarlijkse oliebollenactie. Vanaf 8.30 uur worden de oliebollen ter plekke vers gebakken en verkocht.
1 dag geledenTHOLEN - Bij de onrust rond de demonstratie tegen de komst van een noodopvang voor asielzoekers in Tholen zijn dinsdagavond vijf mensen aangehouden. Dat heeft de politie woensdagochtend bekendgemaakt. De demonstratie bij het gemeentehuis werd eerder op de avond op last van de locoburgemeester ontbonden, waarna onder meer de Mobiele Eenheid (ME) werd ingezet.
1 dag geledenTHOLEN - Een extra raadsvergadering over de komst van een noodopvang voor maximaal 150 asielzoekers in Tholen is dinsdagavond gepaard gegaan met flinke onrust buiten het gemeentehuis. Terwijl raadsleden binnen kritische vragen stelden over onder meer de communicatie en geheimhouding rond de plannen, werd buiten de demonstratie op last van de locoburgemeester ontbonden. De Mobiele Eenheid (ME), diensthonden en een politiehelikopter werden ingezet.
1 dag geleden[ADVERTORIAL] - Nu iedereen op vakantie is, zien we juist meer ouderen in de praktijk. Terwijl jonge gezinnen op vakantie zijn, is de groep ouderen thuis. Zij gaan pas weer op pad zodra de grote drukte achter de rug is. Dat maakt dit hét moment om de mond en de prothese te laten controleren.
2 dagen geleden