Koning Willem-Alexander opent Windpark Krammer
SINT-PHILIPSLAND - Niemand minder dan Koning Willem-Alexander komt op woensdag 15 mei naar Windpark Krammer om de officiële opening te verrichten van het windpark. In het najaar van 2016 werd gestart met de bouw van de 34 windturbines bij de Krammersluizen nabij Sint-Philipsland die een gezamenlijk vermogen van 102 MW moeten opleveren.
Windpark Krammer is tot stand gekomen als burgerinitiatief. De vijfduizend leden van de energiecoöperaties Deltawind en Zeeuwind namen het initiatief voor dit windpark en daarmee is het het grootste burgerinitiatief van Nederland. Honderden leden van de coöperaties zullen dan ook aanwezig zijn bij de officiële opening. Dat nu ook de koning aanwezig zal zijn bij de opening is volgens Monique Sweep (Deltawind) een bekroning op het harde werk van velen. "Windpark Krammer bewijst dat de energietransitie niet is voorbehouden aan grote bedrijven. Ook coöperaties van burgers kunnen, met heel veel geduld en door intensief samen te werken met overheden, Rijkswaterstaat en natuurorganisaties, stapje voor stapje echt iets bereiken."
Zeeuwse Landschap
De afgelopen jaren is er veel te doen geweest rondom de bouw van het windpark. Windpark Krammer ligt op het kruispunt van drie grote wateren: de Oosterschelde, de Grevelingen en het Volkerak Zoommeer. Het Zeeuwse Landschap maakte zich echter zorgen over de nadelige gevolgen voor vogels en vleermuizen die dagelijks over deze deltawateren trekken. Desondanks zijn het Zeeuwse Landschap en Windpark Krammer uiteindelijk tot een akkoord gekomen, waardoor toch gestart kon worden met de bouw. Het windpark levert straks energie op voor zo'n honderdduizend huishoudens. Slechts vijf procent daarvan is nodig om de leden van Zeeuwind en Deltawind van stroom te voorzien. De overige stroom wordt afgenomen door vier multinationals.
Feest
Nu de bouw van het windpark klaar is, wordt er dan ook grootschalig feestgevierd. Niet alleen komt de Koning op woensdag langs voor de officiële opening, ook op donderdag, vrijdag en zaterdag staan er festiviteiten op de planning. Zo vindt op donderdag de première plaats van een speciale film over de bouw van Windpark Krammer. Iedereen die aan het windpark heeft meegebouwd wordt hiervoor uitgenodigd. Vrijdagavond vindt het grote openingsfeest plaats voor iedereen. "Tijdens KrammerFest proosten en feesten we samen op Windpark Krammer. Met bands, DJ's en ander entertainment wordt het een energieke avond!", aldus de organisatie. Onder andere Bizzey en Partysquad komen langs om er een feestje van te maken. Op zaterdag staat vervolgens nog de Krammer Run op het programma met een speciale kidsrun. Kijk voor meer informatie op www.windparkkrammer.nl
Meer uit Tholen
POORTVLIET- Vanaf 6 maart rijdt er driemaal per dag een extra ambulance naar de ambulancepost in Poortvliet. Dit is besloten na overleg tussen de gemeente Tholen en het Witte Kruis. De extra ambulance wordt ingezet tijdens de wisselmomenten van het ambulancepersoneel.
16 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Honderden vrijwilligers gaan op zaterdag 14 maart weer de handen uit de mouwen steken om zwerfafval op te ruimen langs de dijken en strandjes van de Ooster- en Westerschelde. In de gemeente Tholen is er die dag een actie langs de Oosterschelde bij Sint-Maartensdijk. Vrijwilligers kunnen zich aanmelden om mee te helpen.
18 uur geledenTHOLEN- Op de Nieuwe Postweg zijn vrijdagavond twee personenauto's met elkaar in botsing gekomen. Meerdere hulpdiensten gingen met spoed ter plaatse. Medisch personeel van de ambulancedienst controleerde de betrokkenen op verwondingen maar vervoer naar het ziekenhuis bleek niet nodig. Het ongeval ontstond vermoedelijk door een keeractie van één van de bestuurders.
21 uur geledenZEELAND - Gemiddeld is 45 procent van de vacatures moeilijk vervulbaar, blijkt uit een recent onderzoek van UWV onder 3.550 werkgevers. Volgens werkgevers komt dit vooral doordat sollicitanten niet altijd beschikken over de juiste vaardigheden, kennis of werkervaring. Ruim de helft van de werkgevers (52 procent) neemt daarom vaker mensen aan die nog opgeleid moeten worden.
22 uur geledenTHOLEN - Veel ouderen op Tholen zijn actief bezig met hun gezondheid, maar er is nog ruimte voor verbetering. Dat blijkt uit onderzoek van de gemeente Tholen in samenwerking met SportZeeland, waaraan ruim 600 senioren deelnamen.
1 dag geledenTHOLEN - Het enige stembureau in de gemeente waar de toegankelijkheid extra aandacht verdient, is in 't Ouwe Raed'uus in Poortvliet. Dat antwoordt het college op schriftelijke vragen van Aron Beurkens (SGP) in aanloop naar de verkiezingen op 18 maart. Andere stembureaus zijn wel goed toegankelijk.
1 dag geledenTHOLEN - Op 2 maart heeft Carbid Stichting Tholen twee cheques uitgereikt aan De Zonnebloem en Tholen Sterk. Met de donaties ondersteunt de stichting opnieuw twee lokale initiatieven met een sociaal-maatschappelijk karakter.
2 dagen geleden