Koning Willem-Alexander opent Windpark Krammer
SINT-PHILIPSLAND - Niemand minder dan Koning Willem-Alexander komt op woensdag 15 mei naar Windpark Krammer om de officiële opening te verrichten van het windpark. In het najaar van 2016 werd gestart met de bouw van de 34 windturbines bij de Krammersluizen nabij Sint-Philipsland die een gezamenlijk vermogen van 102 MW moeten opleveren.
Windpark Krammer is tot stand gekomen als burgerinitiatief. De vijfduizend leden van de energiecoöperaties Deltawind en Zeeuwind namen het initiatief voor dit windpark en daarmee is het het grootste burgerinitiatief van Nederland. Honderden leden van de coöperaties zullen dan ook aanwezig zijn bij de officiële opening. Dat nu ook de koning aanwezig zal zijn bij de opening is volgens Monique Sweep (Deltawind) een bekroning op het harde werk van velen. "Windpark Krammer bewijst dat de energietransitie niet is voorbehouden aan grote bedrijven. Ook coöperaties van burgers kunnen, met heel veel geduld en door intensief samen te werken met overheden, Rijkswaterstaat en natuurorganisaties, stapje voor stapje echt iets bereiken."
Zeeuwse Landschap
De afgelopen jaren is er veel te doen geweest rondom de bouw van het windpark. Windpark Krammer ligt op het kruispunt van drie grote wateren: de Oosterschelde, de Grevelingen en het Volkerak Zoommeer. Het Zeeuwse Landschap maakte zich echter zorgen over de nadelige gevolgen voor vogels en vleermuizen die dagelijks over deze deltawateren trekken. Desondanks zijn het Zeeuwse Landschap en Windpark Krammer uiteindelijk tot een akkoord gekomen, waardoor toch gestart kon worden met de bouw. Het windpark levert straks energie op voor zo'n honderdduizend huishoudens. Slechts vijf procent daarvan is nodig om de leden van Zeeuwind en Deltawind van stroom te voorzien. De overige stroom wordt afgenomen door vier multinationals.
Feest
Nu de bouw van het windpark klaar is, wordt er dan ook grootschalig feestgevierd. Niet alleen komt de Koning op woensdag langs voor de officiële opening, ook op donderdag, vrijdag en zaterdag staan er festiviteiten op de planning. Zo vindt op donderdag de première plaats van een speciale film over de bouw van Windpark Krammer. Iedereen die aan het windpark heeft meegebouwd wordt hiervoor uitgenodigd. Vrijdagavond vindt het grote openingsfeest plaats voor iedereen. "Tijdens KrammerFest proosten en feesten we samen op Windpark Krammer. Met bands, DJ's en ander entertainment wordt het een energieke avond!", aldus de organisatie. Onder andere Bizzey en Partysquad komen langs om er een feestje van te maken. Op zaterdag staat vervolgens nog de Krammer Run op het programma met een speciale kidsrun. Kijk voor meer informatie op www.windparkkrammer.nl
Meer uit Tholen
THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
9 uur geledenTHOLEN - Het college gaat kijken of het herdenkingsmonument in Tholen beter toegankelijk moet worden gemaakt voor minder mobiele bezoekers. Dat gebeurt nadat Roelof van Duijn (SGP) het college in mei wees op de toegankelijkheid van het monument. Volgens het raadslid kan een rolstoelgebruiker door de opstapjes nu niet zelfstandig meedoen aan de Dodenherdenking.
1 dag geledenTHOLEN - Vanaf maandag 27 juli start Brabant Water met werkzaamheden op de Bergse Diepsluis in Tholen. Op de zuidelijke havenarm komt een pilothal voor een innovatief onderzoek. Hier onderzoekt Brabant Water hoe drinkwater van zeewater uit de Oosterschelde gemaakt kan worden.
1 dag geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - De finish van de ZLM Tour komt steeds dichterbij. Om inwoners alvast warm te maken voor de internationale wielerwedstrijd zijn maandag twee wielerzuilen geplaatst aan de Gertrudisboulevard in Bergen op Zoom, de plek waar op vrijdag 4 september de derde etappe eindigt.
2 dagen geledenNOORD-BRABANT - Het KNMI heeft vanaf zaterdagochtend 08:00 uur voor het midden en zuiden van het land het Nationaal Hitteplan van het RIVM geactiveerd, dit valt samen met een code geel.Dit weekeinde wordt het in de zuidelijke helft van het land op veel plaatsen tropisch warm, in het noorden wordt het beduidend minder warm. "De aanhoudende hitte kan met name voor ouderen en mensen met een kwetsbare gezondheid gevaarlijk zijn", waarschuwt het KNMI.
2 dagen geledenTHOLEN - De zomervakantie begint voor scholieren in Regio Zuid met volop zon en tropische temperaturen. Vrijdag, wanneer de scholen de deuren sluiten, kan het kwik in het zuiden lokaal oplopen tot 30 graden. Ook de dagen daarna blijft het warm, al neemt later volgende week de kans op een regen- of onweersbui toe.
2 dagen geledenTHOLEN - Een personenauto is donderdagochtend door een onbekende oorzaak in een sloot langs de Lorentzweg in Tholen beland. Niemand raakte gewond bij het ongeluk. Dat meldt HVZeeland.
3 dagen geleden