Koning positief verrast door nieuwe Tweede Kamergebouw
DEN HAAG (ANP) - Er is meer veranderd aan het gebouw waar de Tweede Kamer tijdelijk is gevestigd dan koning Willem-Alexander had verwacht. De koning is onder de indruk van de transformatie, liet hij Kamervoorzitter Vera Bergkamp maandag weten tijdens zijn eerste bezoek aan het nieuwe onderkomen van de Kamer. Hij heeft ook persoonlijke herinneringen aan het gebouw, van de tijd dat hij zijn scriptie schreef. In het pand aan de Bezuidenhoutseweg zat vroeger het ministerie van Buitenlandse Zaken.
De koning had het zelfs niet voor mogelijk gehouden dat de plenaire zaal ooit zou passen in de ruimte waar deze in het tijdelijk onderkomen in terecht is gekomen. Verder complimenteerde hij verschillende mensen die betrokken waren bij de organisatie voor de manier waarop de verhuizing is verlopen. De griffier van de Tweede Kamer had de koning op Prinsjesdag al laten weten dat veel 'Kamerbewoners' positief zijn over het gebouw.
Zelf toont de koning zich ook positief. Zo heeft de Erelijst van Gevallenen, het boek met namen van Nederlandse militairen en verzetsstrijders die zijn gevallen tijdens de Tweede Wereldoorlog, een prominentere plek gekregen. De Erelijst, waarbij jaarlijks op 4 mei kransen worden gelegd, heeft in de centrale hal waar bezoekers binnenkomen meer ruimte.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Peter Gillis gaat in hoger beroep tegen de gevangenisstraf en de boete die hij donderdag kreeg opgelegd wegens belastingontduiking. Dat laat zijn advocaat vrijdag aan het ANP weten. De rechtbank in Den Bosch veroordeelde de realityster, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, tot een celstraf van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten de ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er gaat een Nederlands vliegtuig naar Tenerife om de Nederlandse passagiers van cruiseschip m/v Hondius op te halen. Dat heeft buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) na afloop van de ministerraad gemeld. Het is nog niet bekend wanneer en waar deze mensen dan terugkeren in Nederland. De Nederlanders aan boord zijn hierover geïnformeerd.
2 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De moeder die verdacht wordt van het doodsteken van haar 14-jarige dochter in haar ouderlijk huis in Blerick blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat meldt een woordvoerder van de rechtbank Limburg.
3 uur geledenSANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius moet "als de laatste passagier van boord is" meteen doorvaren naar Nederland. Dat zei de regionale leider van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Volgens de topbestuurder is het niet zinvol om de Hondius nog dagen voor anker te laten liggen bij de eilandengroep.
3 uur geledenTENERIFE (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius komt naar verwachting zondag rond 12.00 uur aan bij de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse omroep RTVE. Het schip vaart van Kaapverdië naar Tenerife en is volgens GPS-gegevens vrijwel halverwege.
4 uur geledenALMERE (ANP) - NorthC, eigenaar van het datacentrum in Almere waar donderdag brand uitbrak, is nog steeds druk bezig om de schade te inventariseren. De brand zelf was donderdagavond onder controle. Volgens een woordvoerder is daarna gestart met een inspectie om de schade in kaart te brengen. Het bedrijf probeert de stroom en de connectiviteit zo snel mogelijk te herstellen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere onderwijsinstellingen hebben maatregelen getroffen na een grootschalige hack bij onderwijssoftware Canvas. Hackers wisten de Canvas-sites van meerdere Nederlandse universiteiten over te nemen.
5 uur geleden