Koning positief verrast door nieuwe Tweede Kamergebouw
DEN HAAG (ANP) - Er is meer veranderd aan het gebouw waar de Tweede Kamer tijdelijk is gevestigd dan koning Willem-Alexander had verwacht. De koning is onder de indruk van de transformatie, liet hij Kamervoorzitter Vera Bergkamp maandag weten tijdens zijn eerste bezoek aan het nieuwe onderkomen van de Kamer. Hij heeft ook persoonlijke herinneringen aan het gebouw, van de tijd dat hij zijn scriptie schreef. In het pand aan de Bezuidenhoutseweg zat vroeger het ministerie van Buitenlandse Zaken.
De koning had het zelfs niet voor mogelijk gehouden dat de plenaire zaal ooit zou passen in de ruimte waar deze in het tijdelijk onderkomen in terecht is gekomen. Verder complimenteerde hij verschillende mensen die betrokken waren bij de organisatie voor de manier waarop de verhuizing is verlopen. De griffier van de Tweede Kamer had de koning op Prinsjesdag al laten weten dat veel 'Kamerbewoners' positief zijn over het gebouw.
Zelf toont de koning zich ook positief. Zo heeft de Erelijst van Gevallenen, het boek met namen van Nederlandse militairen en verzetsstrijders die zijn gevallen tijdens de Tweede Wereldoorlog, een prominentere plek gekregen. De Erelijst, waarbij jaarlijks op 4 mei kransen worden gelegd, heeft in de centrale hal waar bezoekers binnenkomen meer ruimte.
Meer uit Binnenland
LEIDEN (ANP) - De opvarende van het cruiseschip Hondius die woensdagavond is overgebracht naar het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) is geïnfecteerd met het hantavirus. "De patiënt is hiervan op de hoogte gesteld en heeft toestemming gegeven om deze informatie te delen", meldt het Leidse ziekenhuis.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Op het cruiseschip Hondius zijn voorzorgsmaatregelen getroffen om de kans op verspreiding van het hantavirus zo klein mogelijk te houden. Zo worden de kamers aan boord gedesinfecteerd, blijven opvarenden zoveel mogelijk in hun hut waar ze eten en water krijgen en er is gevraagd een mondmasker te dragen. Dat zei de Amerikaanse epidemioloog Maria Van Kerkhove tijdens een persconferentie van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO).
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De opvarende van het cruiseschip de m/v Hondius die donderdag is opgenomen in het Radboudumc, is positief getest op het hantavirus. Dat bevestigt het ziekenhuis in Nijmegen op basis van informatie van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). De patiënt ligt in isolatie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De natuurbrand die op 29 april uitbrak op het Artillerie Schietkamp (ASK) in 't Harde is veroorzaakt door een oefening met springstoffen. Dat meldt de Koninklijke Marechaussee (KMAR) op basis van feitenonderzoek naar de brand. Er zijn geen aanwijzingen gevonden voor strafbare feiten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de zaak rond de doodgestoken 16-jarige Giannini uit Delft zal een reconstructie worden gehouden, om zo nauwkeurig mogelijk te onderzoeken wat er zich op 22 januari op de plaats van het misdrijf in Den Hoorn heeft afgespeeld. Dat bleek donderdag op een voorbereidende zitting in de zaak tegen de 18-jarige jongen die wordt verdacht van de dodelijke steekpartij.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft Peter Gillis, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, een gevangenisstraf opgelegd van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen. De vastgoedondernemer en realityster heeft volgens de rechters over de jaren 2020 en 2021 te laat aangifte van vennootschapsbelasting ingediend voor onder meer de Oostappen Groep.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aan boord van de KLM-vlucht waar de Nederlandse vrouw die aan het hantavirus is overleden kort aan boord is geweest, zaten 388 mensen. Dat meldt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij. De vlucht vertrok op 25 april uit de Zuid-Afrikaanse stad Johannesburg naar Amsterdam.
4 uur geleden