Koning opent expositie over slavernij in Rijksmuseum
AMSTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander opent dinsdagmiddag de expositie Slavernij in het Rijksmuseum in Amsterdam. Aan de hand van tien waargebeurde verhalen vertelt de tentoonstelling over hoe mensen in slavernij leefden, over slavenhouders, mensen die zich verzetten en mensen die in slavernij naar Nederland zijn gehaald.
Hoewel het museum voorlopig nog is gesloten vanwege de coronamaatregelen, kunnen mensen de expositie al wel online bekijken. Ook krijgen middelbare scholieren uit de regio Amsterdam de komende weken de kans om alvast gratis een bezoek te brengen. De opening is online te zien bij de NOS. Als het museum weer opengaat, kunnen bezoekers Slavernij nog tot en met 29 augustus zien.
De tentoonstelling vertelt over de Nederlandse koloniale periode van de 17e tot en met de 19e eeuw en belicht de slavernij in Suriname, Braziliƫ en het Caribisch gebied, waar de West-Indische Compagnie (WIC) de hand in had, en de slavernij in Zuid-Afrika en Aziƫ waar de Verenigde Oost Indische Compagnie (VOC) actief was.
Meer uit Binnenland
UITWIJK (ANP) - In het dorpje Uitwijk in de gemeente Altena is vogelgriep vastgesteld op een vleeskuikenbedrijf. Alle kuikens op de locatie in Noord-Brabant worden gedood.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Regionale omroepen zijn vanaf 2026 live te volgen op NPO Start, de streamingdienst van de publieke omroep. Minister Gouke Moes (Media, BBB) heeft hiertoe besloten, omdat hij het belangrijk vindt dat regionale publieke omroepen "voor iedereen beter vindbaar en zichtbaar zijn". De demissionaire bewindsman gaat daarom ook de Mediawet aanpassen, schrijft hij in een Kamerbrief.
28 minuten geledenBILTHOVEN (ANP) - Iets meer dan 2,25 miljoen mensen hebben dit najaar een vaccinatie tegen het coronavirus gekregen. Dat meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). De opkomst is iets lager dan vorig jaar, toen er ruim 2,5 miljoen prikken werden gezet tijdens de najaarsronde. Het jaar daarvoor, in 2023, kregen ruim 2,7 miljoen mensen een coronavaccinatie.
29 minuten geledenHOORN (ANP) - Acteur en komiek Hans Otjes is overleden. Hij stierf maandag op 78-jarige leeftijd in zijn woonplaats Hoorn, heeft zijn familie woensdag bekendgemaakt.
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe undercoverteam van de politie heeft een "valse start" gemaakt. Dat staat in een nog niet gepubliceerd rapport van een commissie onder leiding van Winnie Sorgdrager, waarover RTL woensdag heeft bericht en dat ook in handen is van het ANP. De commissie ziet een kans dat fouten uit het verleden zich herhalen.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - De rechtbank in Alkmaar heeft woensdag twee meisjes veroordeeld voor een reeks van acht brandstichtingen in Alkmaar op 16 augustus vorig jaar. Het tweetal, destijds 12 en 14 jaar, stichtte die dag in de binnenstad brand in achtereenvolgens de bibliotheek, de McDonald's, de HEMA, de Xenos, de Grote Kerk, de Decathlon en de bioscoop Vue. Daarna gingen ze naar winkelcentrum De Mare en stichtten ze brand in de winkel KiK, die volledig uitbrandde.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft twee mannen in hoger beroep veroordeeld tot taakstraffen en deels voorwaardelijke celstraffen voor het projecteren van racistische leuzen op de Erasmusbrug in Rotterdam tijdens de jaarwisseling van 2022 naar 2023. De twee kregen begin dit jaar allebei zes maanden onvoorwaardelijk opgelegd door de rechtbank.
1 uur geleden