Koning Charles weer aan het werk na annuleren afspraken
LONDEN (ANP) - De Britse koning Charles gaat deze week weer aan het werk nadat hij vrijdag zijn afspraken had geannuleerd, meldt de BBC. De koning annuleerde zijn afspraken omdat hij tijdelijk last had van bijwerkingen van zijn kankerbehandeling.
De koning heeft dit weekend rust genomen op zijn landgoed Highgrove in Gloucestershire. De komende dagen pakt hij zijn werkzaamheden, waaronder een audiëntie bij de premier, weer op.
Charles moest donderdag even in het ziekenhuis in Londen verblijven door de bijwerkingen. Later die dag voelde hij zich weer beter en heeft hij wat gewerkt en gedineerd met koningin Camilla, aldus de omroep.
Begin 2024 kreeg Charles de diagnose kanker, nadat hij een prostaatoperatie had ondergaan. De koning is nog steeds onder behandeling. Welke soort kanker Charles heeft, is niet bekendgemaakt.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP) - De spelers van wereldkampioen Spanje zullen maandag in het centrum van Madrid gehuldigd worden. De autoriteiten verwachten dat daar ongeveer 1 miljoen mensen op afkomen.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De Hongaarse premier Peter Magyar heeft schaaklegende Judit Polgár voorgedragen als de volgende president van Hongarije. Volgens hem heeft het land behoefte aan een staatshoofd "waar elke Hongaar trots op kan zijn" nadat Tamás Sulyok zaterdag aftrad.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen meer gevechtsvliegtuigen naar het Midden-Oosten nu het conflict met Iran escaleert. Dat melden diverse Amerikaanse media, waaronder de Wall Street Journal en The New York Times.
8 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Canada laat tijdelijk geen buitenlandse reizigers toe die in de afgelopen 21 dagen in de Democratische Republiek Congo zijn geweest. Dit heeft de regering zondag bekendgemaakt. De voorzorgsmaatregel wordt maandag van kracht als het in Nederland 06.00 uur is.
10 uur geledenAMMAN (ANP/AFP) - Vanuit Iran zijn raketten afgevuurd richting de Jordaanse havenstad Aqaba. De Israëlische en Jordaanse strijdkrachten zouden projectielen hebben onderschept. De Jordaanse strijdkrachten zeggen dat ze drie raketten hebben neergehaald en dat één in een afgelegen gebied terechtkwam. Er zijn geen slachtoffers gevallen en er is geen schade. In Aqaba en in het een paar kilometer verderop gelegen Israëlische Eilat zijn knallen gehoord.
12 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR) - Koeweit heeft opnieuw melding gemaakt van luchtaanvallen die de installaties hebben getroffen voor het ontzilten van zeewater en voor het opwekken van energie. Het ministerie van Energie en Water van Koeweit zegt dat het gaat om dezelfde installaties die vrijdag doelwit waren van aanvallen. Er is brand uitgebroken.
13 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft aanvallen uitgevoerd op Russische oliefaciliteiten, als reactie op de zware Russische raket- en droneaanvallen in de nacht van zaterdag op zondag. Dat meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X.
14 uur geleden