Komende weken veel vallende sterren te zien
DEN HAAG (ANP) - De komende weken zijn in Nederland veel vallende sterren te zien, meldt Weeronline. Dat komt doordat verschillende meteorenzwermen in die periode samenvallen. De piek vindt op 17 november plaats. Die nacht zijn er 23 tot 34 vallende sterren per uur zichtbaar.
Deze week vallen er veel sterren van de meteorenzwerm Orioniden. Orioniden zijn stukjes ruimtesteen die een snelheid van meer dan 200.000 kilometer per uur kunnen bereiken. Ze zijn afkomstig van de komeet Halley.
De Orioniden zijn dit jaar echter niet goed zichtbaar door matige omstandigheden. Hierdoor zijn per uur slechts twee meteoren van de zwerm te zien. Van andere zwermen kunnen deze week per uur wel vier tot negen vallende sterren te bewonderen zijn. Een voorwaarde is wel dat de lucht helder moet zijn.
17 tot 26 vallende sterren
De komende weken neemt de kans om vallende sterren waar te nemen echter steeds verder toe, doordat de maan de komende tijd afneemt. Begin november zijn van verschillende zwermen in een uur tijd 17 tot 26 vallende sterren te zien bij een donkere en heldere lucht.
Ook later in november bereiken meerdere zwermen hun maximum. Na de piek op 17 november neemt de zichtbaarheid van de vallende sterren snel af, omdat de maan dan weer vol wordt.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De afscheidsaankondiging van Frits Spits in De Taalstaat is verkozen tot het Radiomoment van het jaar 2025. Dat werd zondagmiddag bekendgemaakt in een speciale uitzending van het Omroep MAX-radioprogramma De Perstribune op NPO Radio 1.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten is diep geschokt door de dodelijke steekpartij in Suriname, waar volgens Surinaamse media negen mensen bij zijn omgekomen. Een man heeft in Meerzorg zijn eigen kinderen en buren doodgestoken. De politie schoot hem in zijn benen en wist hem te overmeesteren.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft niemand aangehouden na de urenlange ongeregeldheden zaterdagavond in de Amsterdamse wijk Floradorp. Dat zegt een woordvoerder zondag. "We hebben in Floradorp inzet gedaan om de brandweer zo veilig mogelijk hun werk te laten doen", aldus de zegsvrouw.
6 uur geledenHOUTEN (ANP) - De eerste helft van januari wordt het iets kouder dan de gemiddelde dagtemperatuur van 6 graden, voorspelt Weeronline. De tweede helft van de maand is nog onzeker, maar volgens de voorspeller is de kans groot dat de hele maand kouder verloopt dan gemiddeld in de afgelopen dertig jaar. Dat zou dan voor het eerst sinds 2021 zijn.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee derde van de Nederlanders is voor een landelijk vuurwerkverbod. Dat komt naar voren uit een enquête van Kieskompas en het ANP die meer dan 56.000 Nederlanders hebben ingevuld. Een op de tien Nederlanders heeft geen uitgesproken mening.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een seniorenflat aan het Kramatplantsoen in de Indische Buurt in Amsterdam is in de nacht van zaterdag op zondag ontruimd vanwege brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland op X.
18 uur geledenZALTBOMMEL (ANP) - Met een ludieke zwemactie heeft Maarten van der Weijden zaterdag ruim 10.500 euro opgehaald voor onderzoek naar kanker. Mensen konden doneren terwijl de voormalige topzwemmer in het zwembad van Zaltbommel bezig was met een wereldrecordpoging achteruitzwemmen.
21 uur geleden