
Koken zonder Grenzen zaterdag in Kwadendamme
KWADENDAMME - Wat verbindt mensen beter dan samen koken en eten? Met die gedachte houdt de Culturele Raad Borsele zaterdag de eerste Cultuurdag. In dorpshuis De Burcht in Kwadendamme is iedereen tussen 14.00 en 22.00 uur welkom bij Koken zonder Grenzen, met versbereide, internationale gerechten en meer. “De toegang is gratis, want we hopen op veel bezoekers en willen geen drempels opwerpen om te komen”, vertelt Daphne Vlot van de organisatie.
De gemeente Borsele heeft inwoners uit vele culturen en bij Koken zonder Grenzen maken bezoekers kennis met de diversiteit aan (eet)gewoontes en tradities. Welke rol spelen koken, eten en drinken in de culturen die in Borsele voorkomen? Deelnemers uit onder meer Oekraïne, India, Syrië, Venezuela, Ethiopië, Eritrea, Soedan en uit Nederland zelf, laten bezoekers in hun kraampjes gratis proeven van hun nationale gerechten en drankjes. De deelnemers hebben de proeverijtjes vooraf klaargemaakt of doen dat ter plekke.
Muziek en dans
Naast de proeverijen staat er internationale muziek en dans op het programma. Zo voert Jeugd Theaterschool Zeeland ‘Congo Square’ op, een theaterproject in het teken van honderdvijftig jaar afschaffing van de slavernij in de voormalige Nederlandse koloniën Suriname en de Nederlandse Antillen. Zeeuwse jongeren vertellen hoe de slavernij, en de afschaffing ervan, effect heeft op hun leven. Na deze voorstelling zijn er optredens van danseressen uit Eritrea en Ethiopië, een presentatie van Zeeuwse drachten, muziek uit Syrië en een workshop merengue. “Verder demonstreert klederdrachtgroep Mooi Zeeland een historische Zeeuwse wasdag en zijn er dames die henna-versieringen aanbrengen, wenkbrauwen stileren en haren vlechten in Syrische stijl.”
Achterban
Vlot is lid van de werkgroep van de Culturele Raad die deze dag heeft opgezet. Ze hoopt dat Koken zonder Grenzen een gezellig gevuld dorpshuis oplevert. “Zo’n eerste keer is spannend, maar het is onze insteek om jaarlijks een Cultuurdag te houden, steeds met een andere invalshoek. Door de samenwerking met allerlei organisaties proberen we zoveel mogelijk mensen te bereiken. De deelnemers geven het ook weer door aan hun achterban. We zijn een diverse gemeenschap en we organiseren deze dag om bij elkaar te komen en van elkaar te leren. Ik hoop zaterdag veel lachende gezichten te zien.”
Kijk voor meer informatie over de Culturele Raad - die extra ‘wapperende handjes’ kan gebruiken - op
cultureleraadborsele.nl.
Meer uit Beveland
GOES - Bij Montessorischool de Basis in Goes is donderdag de eerste peuter-kleutergroep van Zeeland officieel geopend. De school werkt hiervoor samen met kinderopvangorganisatie Kibeo. De groep biedt plek aan de oudste peuters en jongste kleuters, die twee vaste ochtenden per week samenkomen om te spelen, leren en zich sociaal te ontwikkelen.
1 uur geledenBORSELE - De Provincie Zeeland heeft een nieuwe internationale partner gevonden om de nucleaire kennisinfrastructuur te versterken. Ontario Tech University uit Oshawa, Canada, en de provincie tekenden een intentieovereenkomst om samen te werken op het gebied van nucleair onderwijs en onderzoek.
2 uur geledenGOES - Een man is woensdag 10 september met een traumahelikopter naar het ziekenhuis in Rotterdam gebracht na een medische noodsituatie in Goes.
3 uur geledenWOLPHAARTSDIJK - De gemeente Goes verplaatst de ondergrondse afvalcontainers aan het Wolfertsplein naar de Hoofdstraat, tegenover Boon's supermarkt. Het college van burgemeester en wethouders heeft dit besloten om het plantsoen bij het Wolfertsplein opnieuw in te richten en tegemoet te komen aan bewoners die al langer klachten hebben over de huidige locatie.
17 uur geledenVLISSINGEN/KLOETINGE - Twee Vlissingers, een man uit Kloetinge en een Kapelse vrouw zijn dinsdagavond aangehouden bij de politie-inval in een woning aan de Aagje Dekenstraat in Vlissingen. Ze worden verdacht van handel en bezit van drugs en het voorhanden hebben van een vuurwapen. Ook is er een drugslab gevonden in een woning.
22 uur geledenHEINKENSZAND - Heel de maand september is in de hal van het gemeentehuis werk te bewonderen van glaskunstenaar Rinus Rentmeester.
1 dag geledenGOES - Vrijdagavond 12 september staat de Goese binnenstad opnieuw in het teken van de WEA Stadsloop. Voor twee iconen van het evenement wordt deze 28e editie echter een bijzondere: Ferdy Weemaes (69) en Acronius Kramer (72) doen na bijna dertig jaar een stapje terug. "Het is mooi geweest. Er is een tijd van komen en een tijd van gaan," zeggen de organisatoren.
1 dag geleden