Koffieketen Coffeecompany komt in handen van Albron
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Koffieketen Coffeecompany krijgt een nieuwe eigenaar. Koffiebedrijf JDE Peet’s, de onderneming achter onder meer Douwe Egberts, verkoopt de keten aan cateraar en foodservicebedrijf Albron.
Coffeecompany bestaat al sinds 1996. De keten heeft een eigen koffiebranderij in Amsterdam en telt 31 vestigingen, onder meer in Amsterdam, Den Haag, Utrecht, Groningen en Rotterdam.
Albron wil met de overname zijn aanwezigheid in binnensteden en winkelcentra verder uitbreiden. De onderneming is bijvoorbeeld ook al actief met filialen van 'fresh food coffee café' Anne&Max en biologische bakkerij Le Perron.
Hoeveel geld er met de deal is gemoeid, is niet naar buiten gebracht. Alle medewerkers gaan met ingang van juli mee naar de nieuwe eigenaar en Albron zal ook de franchiseactiviteiten van de koffieketen voortzetten. Coffeecompany blijft onder de eigen naam opereren en er zullen in de komende jaren volgens de planning ook nog 18 nieuwe vestigingen worden geopend.
Meer uit Financieel
LEIDEN (ANP/DPA) - De grootste vliegtuigfabrikant ter wereld, Airbus, kampt nog steeds met leveringsproblemen. De Australische luchtvaartmaatschappij Qantas krijgt het eerste van de twaalf bestelde aangepaste A350-toestellen nu pas in april 2027, heeft Airbus maandag bekendgemaakt. Qantas had op levering gerekend voor eind 2026.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Een miljardenbod van taxi- en maaltijdbezorgapp Uber op de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero zorgt voor speculatie onder beleggers. Uber kwam dit weekend met een bod waarbij het bedrijf wordt gewaardeerd op 10 miljard euro. De beurskoers van Delivery Hero is maandag op de beurs in Frankfurt evenwel voorbij die waarde gegaan, omdat beleggers erop gokken dat er een hogere prijs nodig is om de deal rond te krijgen.
1 uur geledenSHENZHEN (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese techconcern Huawei claimt een nieuwe manier ontwikkeld te hebben om halfgeleiders te maken. Daarmee zou het bedrijf over een aantal jaren ook de meest geavanceerde chips kunnen maken, zonder dat het daarvoor de beste machines van chipmachinemaker ASML nodig heeft.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is maandagochtend gestegen tot een nieuw recordniveau. Beleggers trekken zich tijdens de dunne handel op tweede pinksterdag op aan berichten over een naderend vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. De hoop is dat daardoor de Straat van Hormuz binnenkort weer helemaal heropent en de verstoringen aan de olie- en gasleveringen afnemen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Door de hoop op vrede in het Midden-Oosten laten zowel de olie- als de gasprijzen maandagochtend stevige dalingen zien. De Verenigde Staten en Iran lijken na berichten van afgelopen weekend namelijk heel dicht bij een nieuw akkoord.
5 uur geledenDALIAN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese mijnramp van vrijdag jaagt de prijs van kolen op in het Aziatische land. Handelaren maken zich nu zorgen over verstoringen in de kolenaanvoer en andere industrieën door krachtig Chinees overheidsingrijpen.
5 uur geledenDHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.
23 uur geleden