Koffieketen Coffeecompany komt in handen van Albron
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Koffieketen Coffeecompany krijgt een nieuwe eigenaar. Koffiebedrijf JDE Peet’s, de onderneming achter onder meer Douwe Egberts, verkoopt de keten aan cateraar en foodservicebedrijf Albron.
Coffeecompany bestaat al sinds 1996. De keten heeft een eigen koffiebranderij in Amsterdam en telt 31 vestigingen, onder meer in Amsterdam, Den Haag, Utrecht, Groningen en Rotterdam.
Albron wil met de overname zijn aanwezigheid in binnensteden en winkelcentra verder uitbreiden. De onderneming is bijvoorbeeld ook al actief met filialen van 'fresh food coffee café' Anne&Max en biologische bakkerij Le Perron.
Hoeveel geld er met de deal is gemoeid, is niet naar buiten gebracht. Alle medewerkers gaan met ingang van juli mee naar de nieuwe eigenaar en Albron zal ook de franchiseactiviteiten van de koffieketen voortzetten. Coffeecompany blijft onder de eigen naam opereren en er zullen in de komende jaren volgens de planning ook nog 18 nieuwe vestigingen worden geopend.
Meer uit Financieel
MUMBAI (ANP) - De grootste luchtvaartmaatschappij van India, IndiGo, heeft spijt betuigd voor wijdverbreide verstoringen in zijn vliegschema voor het Aziatische land. Het door oud-KLM-topman Pieter Elbers geleide bedrijf schrapte de afgelopen dagen honderden vluchten. Dat gebeurde omdat nieuwe regels rond rust- en werktijden voor piloten voor roosterproblemen zorgden.
14 seconden geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips toonde vrijdag wat herstel op de Amsterdamse beurs. Het zorgtechnologieconcern ging donderdag flink omlaag na een analistenrapport van Citi. De Amerikaanse zakenbank waarschuwde dat Philips volgend jaar meer tegenwind zou kunnen verwachten van handelstarieven en zwakkere marktomstandigheden in China en dat dit de omzetgroei kan drukken.
2 minuten geledenCANBERRA (ANP/AFP) - Ook TikTok gaat zich houden aan het socialemediaverbod in Australië voor kinderen en tieners onder de 16 jaar. De Australische wet gaat op 10 december in en op die dag zal de populaire filmpjesapp jongeren blokkeren, meldt het platform. Dat betekent dat zij geen account meer kunnen aanmaken of behouden.
1 uur geledenBURBANK (ANP) - Streamingdienst Netflix wordt een steeds grotere kanshebber voor de aankoop van grote delen van Warner Bros. Discovery. De bedrijven zijn begonnen aan exclusieve gesprekken over de overname van de film- en tv-studio's en streamingplatform HBO Max door Netflix, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Als het tot een deal komt, krijgt 's werelds populairste betaalde streamingdienst een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer horecabedrijven worstelen met problematische schulden. Een op de vijf horeca-ondernemingen gaf aan hiermee te worstelen in november, tegen 14 procent in november vorig jaar. Dit meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na onderzoek onder bedrijven in de industrie, handel en diensten met vijf of meer medewerkers.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Speelgoed is het afgelopen jaar goedkoper geworden in Nederland. Dat is opvallend, producten worden doorgaans juist steeds duurder. Experts denken dat de toegenomen productie in China en de handelsspanningen van dat land met de Verenigde Staten mogelijk een rol spelen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen in New York lieten donderdag aan het slot kleine koersuitslagen zien. De aandacht van beleggers op Wall Street ging opnieuw uit naar cijfers over de Amerikaanse banenmarkt. Verder waren er nog kwartaalresultaten van onder meer softwareconcern Salesforce en supermarktketen Kroger.
10 uur geleden