Koffieketen Coffeecompany komt in handen van Albron
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Koffieketen Coffeecompany krijgt een nieuwe eigenaar. Koffiebedrijf JDE Peet’s, de onderneming achter onder meer Douwe Egberts, verkoopt de keten aan cateraar en foodservicebedrijf Albron.
Coffeecompany bestaat al sinds 1996. De keten heeft een eigen koffiebranderij in Amsterdam en telt 31 vestigingen, onder meer in Amsterdam, Den Haag, Utrecht, Groningen en Rotterdam.
Albron wil met de overname zijn aanwezigheid in binnensteden en winkelcentra verder uitbreiden. De onderneming is bijvoorbeeld ook al actief met filialen van 'fresh food coffee café' Anne&Max en biologische bakkerij Le Perron.
Hoeveel geld er met de deal is gemoeid, is niet naar buiten gebracht. Alle medewerkers gaan met ingang van juli mee naar de nieuwe eigenaar en Albron zal ook de franchiseactiviteiten van de koffieketen voortzetten. Coffeecompany blijft onder de eigen naam opereren en er zullen in de komende jaren volgens de planning ook nog 18 nieuwe vestigingen worden geopend.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.
5 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciële raketten ontwikkelen.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.
9 uur geledenGENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.
10 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.
11 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.
13 uur geleden