Koffieketen Coffeecompany komt in handen van Albron
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Koffieketen Coffeecompany krijgt een nieuwe eigenaar. Koffiebedrijf JDE Peet’s, de onderneming achter onder meer Douwe Egberts, verkoopt de keten aan cateraar en foodservicebedrijf Albron.
Coffeecompany bestaat al sinds 1996. De keten heeft een eigen koffiebranderij in Amsterdam en telt 31 vestigingen, onder meer in Amsterdam, Den Haag, Utrecht, Groningen en Rotterdam.
Albron wil met de overname zijn aanwezigheid in binnensteden en winkelcentra verder uitbreiden. De onderneming is bijvoorbeeld ook al actief met filialen van 'fresh food coffee café' Anne&Max en biologische bakkerij Le Perron.
Hoeveel geld er met de deal is gemoeid, is niet naar buiten gebracht. Alle medewerkers gaan met ingang van juli mee naar de nieuwe eigenaar en Albron zal ook de franchiseactiviteiten van de koffieketen voortzetten. Coffeecompany blijft onder de eigen naam opereren en er zullen in de komende jaren volgens de planning ook nog 18 nieuwe vestigingen worden geopend.
Meer uit Financieel
DOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.
2 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandelen van Meta Platforms waren woensdag in trek onder beleggers op Wall Street. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram is begonnen met de verkoop van de eerste consumentenabonnementen voor zijn Meta AI-chatbot. Dat wordt gezien als een belangrijke stap in het opbouwen van een businessmodel dat de honderden miljarden dollars aan investeringen in kunstmatige intelligentie moet compenseren.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Oprichter Ed Bindels van Apple-keten Amac doet een stap terug. Hij is niet langer topman van de Nederlandse verkoper van Apple-producten, maar gaat bij het bedrijf verder als voorzitter van de raad van commissarissen. Volgens Amac was de topfunctie voor Bindels niet meer te combineren met zijn werkzaamheden bij de door hem opgezette horecagelegenheid Liemès en het recent geopende Apple Museum.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten zijn "teleurgesteld" dat Nederland de verkoop tegenhoudt van het bedrijf achter DigiD aan een Amerikaanse onderneming. De VS en Nederland hadden eruit kunnen komen, meent de Amerikaanse ambassade.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel was woensdag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel 19,5 procent hoger nadat bekend was geworden dat AkzoNobel begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams had afgewezen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) grijpt in bij energieleverancier Kikker Energie. Uit onderzoek van de toezichthouder komt naar voren dat het bedrijf zich niet houdt aan de vergunningsvoorwaarden. Kikker krijgt de tijd om verbeteringen door te voeren. Als het bedrijf dat niet doet, kan de ACM in het uiterste geval de vergunning intrekken.
9 uur geleden