Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koffiebedrijven mogen gezamenlijk capsules recyclen van ACM

Koffiebedrijven mogen gezamenlijk capsules recyclen van ACM

DEN HAAG (ANP) - Koffieproducenten mogen samen investeren in sorteermachines waarmee koffiecapsules beter uit afval kunnen worden gehaald. De samenwerking tussen de bedrijven staat niet op gespannen voet met de concurrentieregels, oordeelt de Autoriteit Consument & Markt (ACM).

De Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Koffie en Thee had de mededingingswaakhond om toestemming gevraagd voor de samenwerking. De ACM heeft gekeken naar mogelijke risico's op prijsverhogingen of uitsluiting van concurrenten en ziet geen bezwaren.

"Bedrijven mogen samenwerken om duurzame doelen te halen", zegt ACM-topman Martijn Snoep. "De Mededingingswet biedt die ruimte ook." Wel vindt de ACM het belangrijk dat de producenten blijven innoveren om koffiecapsules te verduurzamen.

Sorteermachines

De meeste koffiecapsules zijn gemaakt van aluminium of plastic. Een groot deel van alle gebruikte koffiecapsules wordt nu weggegooid en verbrand. Negen producenten van koffiecapsules - die 90 procent van de markt vertegenwoordigen - willen daar met de samenwerking verandering in brengen. Het gaat om Jacobs Douwe Egberts, Nestlé, Nespresso, Simon Lévelt, Ahold Delhaize Coffee Company, CAPPAC, Euro Caps, Beyers Koffie en UCC Coffee Benelux.

Een belangrijk onderdeel van de samenwerking is dat zij samen investeren in sorteermachines waarmee afvalverwerkers de cups kunnen scheiden van het overige afval. De afvalverwerkers brengen de capsules vervolgens naar een plek waar ze worden gerecycled.

Meer uit Financieel

Veel meer goud en zilver ingewisseld door hoge prijzen

DEN HAAG (ANP) - Goud- en zilverwisselaars hebben het veel drukker dan anders nu de prijzen van edelmetalen in rap tempo stijgen. In de winkels van OudGoud.nl is het aantal afspraken verdubbeld ten opzichte van begin dit jaar. Goudwisselkantoor spreekt van een kwart meer inkopen dan een jaar geleden.

4 uur geleden
Datingapp Grindr fors hoger op positief Wall Street

NEW YORK (ANP) - Homodatingapp Grindr schoot maandag omhoog op Wall Street na een bericht dat grootaandeelhouders het bedrijf van de beurs willen halen. Volgens nieuwssite Semafor zijn Raymond Zage en James Lu, die samen meer dan 60 procent van Grindr in handen hebben, in gesprek om de financiering rond te krijgen voor een volledige overname van het bedrijf. Het aandeel Grindr eindigde bijna 11 procent hoger, de grootste koerssprong van het bedrijf in meer dan een jaar.

5 uur geleden
Staking treft 48.000 reizigers op Brussels Airport

BRUSSEL (ANP/BELGA) - In totaal worden bijna 48.000 passagiers gedupeerd door de stakingsactie op Brussels Airport dinsdag, zegt een woordvoerder van de Belgische luchthaven. Volgens hem is ongeveer de helft van de aankomende vluchten geannuleerd.

8 uur geleden
AEX-index onder aanvoering van ASML opgeveerd na verliesbeurt

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is onder aanvoering van chipmachinemaker ASML opgeveerd na de forse verliesbeurt van vrijdag. Wereldwijd gingen de aandelenbeurzen toen achteruit door het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om de importheffingen op Chinese producten fors te verhogen. Trump stelde beleggers in het weekend gerust met de boodschap "maak je geen zorgen over China, het komt allemaal goed". Daarop trad maandag herstel op.

10 uur geleden
Wall Street toont herstel na zware koersdreun

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York toonden maandag herstel na de zware koersdreun op vrijdag. Beleggers schoven de zorgen over de handelsstrijd tussen de VS en China weer aan de kant. Die handelsstrijd laaide vrijdag op nadat president Donald Trump had gedreigd met fors hogere importheffingen op Chinese producten. Ook zei Trump de geplande ontmoeting met de Chinese president Xi Jinping te willen afzeggen. De dreigementen volgden op de aankondiging van strengere exportcontroles voor zeldzame aardmetalen door China.

12 uur geleden
Europese Commissie in contact met Nederland over Nexperia

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft "nauw contact met de Nederlandse autoriteiten" over Nexperia, laat een woordvoerder van de commissie weten. Volgens de commissie heeft Nederland "een potentieel risico voor de Nederlandse en bredere Europese economische veiligheid" aangepakt door in te grijpen bij de Nijmeegse chipmaker. Naar eventuele vervolgstappen wordt "nog gekeken", aldus de zegsman.

13 uur geleden
Illegale onlinegokmarkt passeert legale markt door nieuwe regels

DEN HAAG (ANP) - De illegale onlinegokmarkt groeit door nieuwe regels om de hoeveelheid vergokt geld op de legale markt terug te brengen. In de eerste helft van dit jaar werd meer geld illegaal vergokt dan legaal, voor het eerst sinds de start van legaal onlinegokken in Nederland in 2021. Dat meldt de Kansspelautoriteit (Ksa) op basis van een halfjaarlijkse monitor.

14 uur geleden