Koerswinsten techbedrijven stuwen Aziatische beurzen
TOKIO (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters in de Aziatische regio zijn maandag met winsten begonnen aan de laatste week van januari. Vooral de technologiebedrijven waren in trek, in navolging van de koerswinsten onder Amerikaanse branchegenoten. De hoop dat het omvangrijke coronasteunpakket van 1,9 biljoen dollar voor de Amerikaanse economie snel zal worden goedgekeurd bleef zorgen voor optimisme op de beursvloeren.
De oplopende politieke spanningen tussen de Verenigde Staten en China over Taiwan hadden weinig impact op de handel. De regering van Taiwan heeft zondag opnieuw melding gemaakt van Chinees militair machtsvertoon in haar luchtruim. China erkent de soevereiniteit van Taiwan niet en beschouwt het eiland als een eigen, dissidente provincie. De VS riepen Peking op te stoppen met de militaire, diplomatieke en economische druk op Taiwan. De hoofdindex in Shanghai won 0,5 procent en de beurs in Taiwan daalde 0,5 procent.
De Hang Seng-index in Hongkong kreeg er tussentijds 1,8 procent bij dankzij een sterke vraag naar aandelen van beleggers van het Chinese vasteland. Het Chinese technologiebedrijf Tencent, waarin de in Amsterdam genoteerde techinvesteerder Prosus een groot belang heeft, dikte 8,5 procent aan. De Chinese chipmaker SMIC klom 6 procent. De Kospi in Seoul steeg ruim 2 procent tot een nieuw recordniveau. Het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung, een zwaargewicht in de index, klom 3,5 procent.
In Tokio sloot de toonaangevende Nikkei 0,7 procent hoger op 28.822,29 punten. Het Japanse technologieconcern Toshiba maakte een koerssprong van dik 16 procent. De Japanse beursuitbater Tokyo Stock Exchange heeft de terugkeer van Toshiba naar de hoofdcategorie van de beurs goedgekeurd. Het bedrijf werd in 2017 gedegradeerd naar de zogenoemde tweede sectie van de beurs, vanwege forse afschrijvingen op zijn Amerikaanse activiteiten op het gebied van kernenergie.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland beschouwt het als een "heel goed teken" dat Nederland zijn beperkingen voor de Nijmeegse chipmaker Nexperia heeft opgeschort. De chips van Nexperia zijn cruciaal voor de Duitse auto-industrie, maar sinds er een rel is ontstaan tussen Nederland en China zijn de leveringen verstoord. Daar is nu sprake van chiptekorten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil snel een debat met demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken, VVD) over de ontwikkelingen rond chipmaker Nexperia. Zijn rol in deze kwestie roept "ontzettend veel vragen op", vindt Volt-voorman Laurens Dassen. Zijn verzoek om een debat kreeg steun van een Kamermeerderheid.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI), stond woensdag bij opening van de beurshandel in New York bij de stijgers met een plus van 1,6 procent. Nvidia komt na het slot van de handel op Wall Street met kwartaalcijfers. Op de financiële markten waren de afgelopen tijd zorgen over bubbelvorming bij de enorme investeringen door grote techbedrijven in AI en de hoge waarderingen van techbedrijven als Nvidia.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - China beschouwt het opschorten van de noodingreep bij Nexperia door het Nederlandse kabinet als "eerste stap in de goede richting". Tegelijkertijd heeft het ministerie van Handel in Beijing moeite met een gerechtelijke uitspraak waarmee de Chinese topman en moederbedrijf Wingtech op afstand zijn gezet bij de Nijmeegse chipfabrikant.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Voor een volledig herstel van de leveringsketen van chipmaker Nexperia is meer nodig dan de stap die demissionair minister van Economische Zaken Vincent Karremans (VVD) woensdag heeft gezet. Daarvoor waarschuwt het Nijmeegse bedrijf in een verklaring.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Voormalig minister van Financiën en oud-president van Harvard Larry Summers is ook opgestapt uit het bestuur van OpenAI vanwege zijn contact met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dit meldt nieuwssite Axios.
3 uur geledenDUBLIN (ANP) - Ryanair verzet zich tegen het verlies van enkele belangrijke landings- en vertrekrechten op Eindhoven Airport. Een woordvoerder bevestigt na berichtgeving van het AD dat de Ierse budgetmaatschappij bezwaar heeft gemaakt bij de Europese Commissie en tevens naar de rechter in Nederland stapt.
3 uur geleden