Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koerssprong wapenfabrikant Smith & Wesson op Wall Street

Koerssprong wapenfabrikant Smith & Wesson op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Smith & Wesson Brands maakte vrijdag een koerssprong van 23 procent op de aandelenbeurzen in New York. De Amerikaanse wapenfabrikant profiteerde van een sterke vraag naar zijn vuurwapens. De verkopen en winst in het afgelopen kwartaal vielen daardoor hoger uit dan beleggers en analisten hadden verwacht. Topman Mark Smith verklaarde zeer tevreden te zijn met de resultaten en de sterke vraag van consumenten naar de wapens van het bedrijf.

De algehele stemming op Wall Street bleef voorzichtig. De vrees dat de Amerikaanse Federal Reserve later deze maand de rente mogelijk toch verder zal gaan verhogen, laaide deze week namelijk weer op. Op de markten wordt gehoopt op een rentepauze, maar die hoop is afgenomen door de aanhoudende kracht van de grootste economie van het land en de vrees dat de hogere olieprijzen de inflatie verder zullen aanjagen. De beleidsmakers van de Fed vergaderen op 19 en 20 september over de rente en volgende week komen er nog nieuwe inflatiecijfers naar buiten.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,1 procent op 34.518 punten. De brede S&P 500 klom 0,3 procent tot 4463 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,5 procent tot 13.811 punten. Ondanks die winsten koersen de drie hoofdgraadmeters af op een weekverlies.

Apple steeg 0,9 procent. Het grote Amerikaanse techconcern zag in de afgelopen twee dagen bijna 200 miljard dollar aan beurswaarde verdampen door berichten dat China het gebruik van iPhones door overheidsmedewerkers en ook bij staatsbedrijven wil gaan verbieden. Volgens analisten van de Amerikaanse bank Morgan Stanley zou een dergelijk verbod op zijn hoogst leiden tot een omzetverlies van 4 procent voor Apple en is de recente koersdaling "overdreven". Analisten van JPMorgan verlaagden daarentegen het koersdoel voor het aandeel vanwege de risico's van het Chinese verbod.

DocuSign verloor 0,8 procent, ondanks dat het bedrijf zijn omzetverwachting voor het hele jaar verhoogde. Ook boekte het bedrijf, dat elektronische ondertekening van overeenkomsten mogelijk maakt, het afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht.

First Solar klom 3,6 procent. Verschillende analisten hebben hun koersdoelen voor het aandeel verhoogd na de beleggersdag van de producent van zonnepanelen.

De euro was 1,0717 dollar waard, tegen 1,0706 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent meer op 87,20 dollar. Brentolie werd 0,5 procent duurder op 90,35 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Lagarde: EU moet geen belastingen opleggen tegen kapitaalvlucht

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Europa moet geen belastingen opleggen om kapitaaluitstroom naar andere regio's te voorkomen. Het is beter om prikkels voor investeringen in Europa te creëren. Dit heeft de president van de Europese Centrale Bank (ECB), Christine Lagarde, zondag gezegd tijdens een paneldiscussie op de veiligheidsconferentie in München.

15 uur geleden
Picnic verwacht boodschappen te kunnen bezorgen ondanks gladheid

AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht geen last te krijgen van de sneeuw en gladheid zondag. "Picnic voorziet met de huidige weersverwachtingen geen problemen bij de bezorging. We gaan er dus vanuit dat alle bestellingen op tijd bij klanten bezorgd worden", meldt een woordvoerder van Picnic.

16 uur geleden
India wil grote datastad ontwikkelen vanwege opmars AI

NEW DELHI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - India wil een grote datastad ontwikkelen vanwege de wereldwijde opmars van kunstmatige intelligentie. Dat heeft de minister van informatietechnologie van de deelstaat Andhra Pradesh tegen persbureau AFP gezegd, voorafgaand aan de internationale AI-top die maandag in New Delhi begint.

17 uur geleden
FT: Uber breidt dit jaar maaltijdbezorging in Europa uit

SAN FRANCISCO (ANP) - Uber breidt zijn maaltijdbezorgingsdienst dit jaar uit naar zeven nieuwe Europese landen. De uitbreiding hoort bij een strategie waarmee de taxidienst en maaltijdbezorger hoopt de komende drie jaar 1 miljard dollar (ongeveer 842 miljoen euro) aan extra inkomsten te ontvangen. Dit meldt de Britse zakenkrant Financial Times (FT). Uber Eats is al actief in Nederland.

19 uur geleden
Schiphol annuleert groot aantal vluchten voor zondag om sneeuwval

SCHIPHOL (ANP) - In verband met de verwachte sneeuwval op zondag schrapt Schiphol uit voorzorg een groot aantal vluchten. Dat bevestigt een woordvoerster van KLM na berichtgeving door NU.nl. Hoeveel vluchten in totaal worden getroffen, is niet bekend. Volgens de woordvoerster gaat het bij KLM om zeker 150 vluchten.

1 dag geleden
China schrapt importheffingen voor bijna alle Afrikaanse landen

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China schrapt vanaf mei importheffingen voor producten uit vrijwel alle Afrikaanse landen, zo heeft president Xi Jinping volgens staatsmedia bekendgemaakt. De stap kan China en het continent economisch nog dichter bij elkaar brengen.

1 dag geleden
Oekraïne rekent op coulance IMF voor belangrijke miljardenlening

KYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Oekraïense regering verwacht dat het Internationaal Monetair Fonds (IMF) de voorwaarden voor een nieuwe miljardenlening afzwakt, zegt premier Joelia Svyrydenko. Volgens haar vinden de komende weken formele gesprekken plaats over die lening van ruim 8 miljard dollar zonder dat Oekraïne de daarvoor geëiste maatregelen heeft ingezet, zoals een impopulaire belastinghervorming.

1 dag geleden