Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koerssprong wapenfabrikant Smith & Wesson op Wall Street

Koerssprong wapenfabrikant Smith & Wesson op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Smith & Wesson Brands maakte vrijdag een koerssprong van 23 procent op de aandelenbeurzen in New York. De Amerikaanse wapenfabrikant profiteerde van een sterke vraag naar zijn vuurwapens. De verkopen en winst in het afgelopen kwartaal vielen daardoor hoger uit dan beleggers en analisten hadden verwacht. Topman Mark Smith verklaarde zeer tevreden te zijn met de resultaten en de sterke vraag van consumenten naar de wapens van het bedrijf.

De algehele stemming op Wall Street bleef voorzichtig. De vrees dat de Amerikaanse Federal Reserve later deze maand de rente mogelijk toch verder zal gaan verhogen, laaide deze week namelijk weer op. Op de markten wordt gehoopt op een rentepauze, maar die hoop is afgenomen door de aanhoudende kracht van de grootste economie van het land en de vrees dat de hogere olieprijzen de inflatie verder zullen aanjagen. De beleidsmakers van de Fed vergaderen op 19 en 20 september over de rente en volgende week komen er nog nieuwe inflatiecijfers naar buiten.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,1 procent op 34.518 punten. De brede S&P 500 klom 0,3 procent tot 4463 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,5 procent tot 13.811 punten. Ondanks die winsten koersen de drie hoofdgraadmeters af op een weekverlies.

Apple steeg 0,9 procent. Het grote Amerikaanse techconcern zag in de afgelopen twee dagen bijna 200 miljard dollar aan beurswaarde verdampen door berichten dat China het gebruik van iPhones door overheidsmedewerkers en ook bij staatsbedrijven wil gaan verbieden. Volgens analisten van de Amerikaanse bank Morgan Stanley zou een dergelijk verbod op zijn hoogst leiden tot een omzetverlies van 4 procent voor Apple en is de recente koersdaling "overdreven". Analisten van JPMorgan verlaagden daarentegen het koersdoel voor het aandeel vanwege de risico's van het Chinese verbod.

DocuSign verloor 0,8 procent, ondanks dat het bedrijf zijn omzetverwachting voor het hele jaar verhoogde. Ook boekte het bedrijf, dat elektronische ondertekening van overeenkomsten mogelijk maakt, het afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht.

First Solar klom 3,6 procent. Verschillende analisten hebben hun koersdoelen voor het aandeel verhoogd na de beleggersdag van de producent van zonnepanelen.

De euro was 1,0717 dollar waard, tegen 1,0706 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent meer op 87,20 dollar. Brentolie werd 0,5 procent duurder op 90,35 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Verdachte opgepakt in onderzoek naar vergiftigde babyvoeding

WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.

1 uur geleden
Reder MSC mijdt Hormuz met nieuwe dienst naar Perzische Golf

GENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.

3 uur geleden
FME: autoheffingen VS nadelig voor Nederlandse toeleveranciers

ZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.

5 uur geleden
Problemen met pinnen bij ING en Triodos

AMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.

6 uur geleden
Spirit Airlines heft zichzelf op na uitblijven staatssteun VS

DANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.

10 uur geleden
Nuenense vleesverwerker vraagt faillissement aan na ingreep NVWA

NUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.

10 uur geleden
Bloomberg: geen akkoord Spirit Airlines en Amerikaanse regering

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.

12 uur geleden