Koerssprong wapenfabrikant Smith & Wesson op Wall Street
NEW YORK (ANP) - Smith & Wesson Brands maakte vrijdag een koerssprong van 23 procent op de aandelenbeurzen in New York. De Amerikaanse wapenfabrikant profiteerde van een sterke vraag naar zijn vuurwapens. De verkopen en winst in het afgelopen kwartaal vielen daardoor hoger uit dan beleggers en analisten hadden verwacht. Topman Mark Smith verklaarde zeer tevreden te zijn met de resultaten en de sterke vraag van consumenten naar de wapens van het bedrijf.
De algehele stemming op Wall Street bleef voorzichtig. De vrees dat de Amerikaanse Federal Reserve later deze maand de rente mogelijk toch verder zal gaan verhogen, laaide deze week namelijk weer op. Op de markten wordt gehoopt op een rentepauze, maar die hoop is afgenomen door de aanhoudende kracht van de grootste economie van het land en de vrees dat de hogere olieprijzen de inflatie verder zullen aanjagen. De beleidsmakers van de Fed vergaderen op 19 en 20 september over de rente en volgende week komen er nog nieuwe inflatiecijfers naar buiten.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,1 procent op 34.518 punten. De brede S&P 500 klom 0,3 procent tot 4463 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,5 procent tot 13.811 punten. Ondanks die winsten koersen de drie hoofdgraadmeters af op een weekverlies.
Apple steeg 0,9 procent. Het grote Amerikaanse techconcern zag in de afgelopen twee dagen bijna 200 miljard dollar aan beurswaarde verdampen door berichten dat China het gebruik van iPhones door overheidsmedewerkers en ook bij staatsbedrijven wil gaan verbieden. Volgens analisten van de Amerikaanse bank Morgan Stanley zou een dergelijk verbod op zijn hoogst leiden tot een omzetverlies van 4 procent voor Apple en is de recente koersdaling "overdreven". Analisten van JPMorgan verlaagden daarentegen het koersdoel voor het aandeel vanwege de risico's van het Chinese verbod.
DocuSign verloor 0,8 procent, ondanks dat het bedrijf zijn omzetverwachting voor het hele jaar verhoogde. Ook boekte het bedrijf, dat elektronische ondertekening van overeenkomsten mogelijk maakt, het afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht.
First Solar klom 3,6 procent. Verschillende analisten hebben hun koersdoelen voor het aandeel verhoogd na de beleggersdag van de producent van zonnepanelen.
De euro was 1,0717 dollar waard, tegen 1,0706 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent meer op 87,20 dollar. Brentolie werd 0,5 procent duurder op 90,35 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag opnieuw omlaag door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De graadmeters op Wall Street drongen hun eerdere verliezen wel wat terug, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gemeld dat de marine tankers door de Straat van Hormuz zal begeleiden als dat nodig is.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers Vattenfall en Eneco hebben de mogelijkheden om een vast contract af te sluiten tijdelijk beperkt. Dit melden de bedrijven na berichtgeving in verschillende media. Vanwege de oorlog in het Midden-Oosten is de gasprijs flink gestegen, waardoor energie inkopen duurder is geworden.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtvaartmaatschappij Virgin Atlantic is van plan de vluchten tussen Londen en Dubai en het Saudische Riyad dinsdag weer te hervatten volgens schema. De maatregel volgt op het beperkt heropenen van het luchtruim in het Midden-Oosten op maandag.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd alle handel met Spanje stop te zetten. Spanje zou het Amerikaanse leger geen toestemming hebben gegeven om zijn bases te gebruiken voor missies die te maken hebben met aanvallen op Iran.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag opnieuw flink lager gesloten. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten sinds de aanvallen op Iran door Israƫl en de Verenigde Staten afgelopen weekend, heeft geleid tot onrust op de wereldwijde beurzen.
10 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Irak zal worden gedwongen binnen enkele dagen zijn olieproductie flink te verminderen als olietankers niet vrij kunnen bewegen door de Straat van Hormuz. Twee Iraakse oliefunctionarissen melden dat de productie dan met meer dan 3 miljoen vaten per dag moet worden teruggebracht.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn vorig jaar gedaald, mede omdat in 2024 werd geprofiteerd van het EK voetbal en de Olympische Zomerspelen. Volgens tv-marketingorganisatie Screenforce bedroegen de bestedingen op de Nederlandse tv-reclamemarkt in 2025 in totaal 850 miljoen euro. Dat is ruim 5 procent minder dan een jaar eerder.
12 uur geleden