Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koerssprong wapenfabrikant Smith & Wesson op Wall Street

Koerssprong wapenfabrikant Smith & Wesson op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Smith & Wesson Brands maakte vrijdag een koerssprong van 23 procent op de aandelenbeurzen in New York. De Amerikaanse wapenfabrikant profiteerde van een sterke vraag naar zijn vuurwapens. De verkopen en winst in het afgelopen kwartaal vielen daardoor hoger uit dan beleggers en analisten hadden verwacht. Topman Mark Smith verklaarde zeer tevreden te zijn met de resultaten en de sterke vraag van consumenten naar de wapens van het bedrijf.

De algehele stemming op Wall Street bleef voorzichtig. De vrees dat de Amerikaanse Federal Reserve later deze maand de rente mogelijk toch verder zal gaan verhogen, laaide deze week namelijk weer op. Op de markten wordt gehoopt op een rentepauze, maar die hoop is afgenomen door de aanhoudende kracht van de grootste economie van het land en de vrees dat de hogere olieprijzen de inflatie verder zullen aanjagen. De beleidsmakers van de Fed vergaderen op 19 en 20 september over de rente en volgende week komen er nog nieuwe inflatiecijfers naar buiten.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,1 procent op 34.518 punten. De brede S&P 500 klom 0,3 procent tot 4463 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,5 procent tot 13.811 punten. Ondanks die winsten koersen de drie hoofdgraadmeters af op een weekverlies.

Apple steeg 0,9 procent. Het grote Amerikaanse techconcern zag in de afgelopen twee dagen bijna 200 miljard dollar aan beurswaarde verdampen door berichten dat China het gebruik van iPhones door overheidsmedewerkers en ook bij staatsbedrijven wil gaan verbieden. Volgens analisten van de Amerikaanse bank Morgan Stanley zou een dergelijk verbod op zijn hoogst leiden tot een omzetverlies van 4 procent voor Apple en is de recente koersdaling "overdreven". Analisten van JPMorgan verlaagden daarentegen het koersdoel voor het aandeel vanwege de risico's van het Chinese verbod.

DocuSign verloor 0,8 procent, ondanks dat het bedrijf zijn omzetverwachting voor het hele jaar verhoogde. Ook boekte het bedrijf, dat elektronische ondertekening van overeenkomsten mogelijk maakt, het afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht.

First Solar klom 3,6 procent. Verschillende analisten hebben hun koersdoelen voor het aandeel verhoogd na de beleggersdag van de producent van zonnepanelen.

De euro was 1,0717 dollar waard, tegen 1,0706 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent meer op 87,20 dollar. Brentolie werd 0,5 procent duurder op 90,35 dollar per vat.

Meer uit Financieel

KVK: voor het eerst in 2,5 jaar stoppen minder ondernemers

UTRECHT (ANP) - Het aantal ondernemers dat stopt is in het eerste kwartaal van dit jaar voor het eerst in 2,5 jaar afgenomen. Dat ziet de Kamer van Koophandel (KVK). Er zijn ook meer nieuwe bedrijven begonnen ten opzichte van een jaar eerder.

43 minuten geleden
Hypotheker: gemiddelde hypotheekrente naar hoogste punt in 2 jaar

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De gemiddelde hypotheekrente ligt momenteel op het hoogste punt in ruim twee jaar, meldt De Hypotheker. Dat komt met name door de oplopende kapitaalmarktrente, de belangrijkste graadmeter voor hypotheekrentes. Die stijgt vanwege de Iranoorlog. De hypotheekadviseur verwacht de komende periode nog een lichte stijging van de hypotheekrente, maar denkt wel dat de grootste piek achter de rug is.

46 minuten geleden
Winst Netflix flink omhoog, voorzitter Hastings treedt af

LOS GATOS (ANP) - Streamingdienst Netflix heeft in het eerste kwartaal flink meer winst geboekt dan een jaar eerder, mede geholpen door prijsverhogingen en klantengroei. Netflix maakte ook bekend dat voorzitter en medeoprichter Reed Hastings in juni aftreedt. Hij stelt zich niet beschikbaar voor herverkiezing.

3 uur geleden
Beurzen New York bouwen recordstanden verder uit

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine winsten gesloten, waarmee verder werd geborduurd op de recordstanden van de brede S&P 500 en de technologiegraadmeter Nasdaq een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven de ontwikkelingen in het Midden-Oosten volgen.

3 uur geleden
IMF: oorlog raakt economieën in Midden-Oosten hard

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten raakt de economische groei van landen in de regio, onder meer doordat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olie- en gastankers. Bovendien zijn energiefaciliteiten beschadigd door aanvallen en het vliegverkeer rond de Perzische Golf is ernstig ontregeld. Dat meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Vooral Qatar, Irak en Iran worden hard geraakt.

5 uur geleden
Bondskanselier Merz: geen Duitse terugkeer naar kernenergie

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz vindt een terugkeer naar kernenergie geen oplossing voor de sterk gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei Merz donderdag in een persconferentie. Het was volgens Merz wel een fout van Duitsland om volledig te stoppen met kernenergie toen drie jaar geleden de laatste operationele reactoren werden stilgelegd.

6 uur geleden
Kleine plus voor AEX-index, ASML opnieuw bij dalers

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met een kleine winst gesloten. Chipmachinefabrikant ASML stond wel opnieuw bij de dalers in de hoofdindex op het Damrak na de kwartaalcijfers die woensdag werden gepubliceerd. Olie- en gasconcern Shell profiteerde juist van de gestegen olieprijzen en werd hoger gezet.

8 uur geleden