Koerssprong voor PostNL op Damrak na cijfers
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel PostNL was maandag een uitblinker op de aandelenbeurs in Amsterdam, geholpen door meevallende kwartaalcijfers. Het bedrijf verwerkte weliswaar minder pakketjes en zag de omzet dalen, maar topvrouw Herna Verhagen was toch tevreden over de prestaties. Ook werd de winstdoelstelling voor het hele jaar gehandhaafd. Daarnaast haalden analisten van zakenbank Degroof Petercam PostNL van hun verkooplijst af. Het aandeel werd beloond door beleggers met een koerswinst van ruim 10 procent.
De AEX-index eindigde met een plus van 0,3 procent op 752,68 punten. De MidKap steeg een fractie tot 936,39 punten. De DAX in Frankfurt daalde licht, maar de CAC40 in Parijs klom 0,1 procent. De beurs in Londen was dicht voor een vrije dag in verband met de kroning van koning Charles afgelopen zaterdag.
SBM Offshore
In de AEX was staalfabrikant ArcelorMittal koploper met een winst van ruim 2 procent. Philips werd 0,8 procent lager gezet en was hekkensluiter bij de hoofdfondsen op Beursplein 5. Het zorgtechnologiebedrijf houdt dinsdag zijn aandeelhoudersvergadering. Vakbonden kondigden onlangs stakingen bij Philips aan omdat het concern niet tegemoet wil komen aan eisen voor een nieuwe cao.
In de MidKap was maritiem oliedienstverlener SBM Offshore bovenaan te vinden met een winst van 1,6 procent. Technologiegroep TKH volgde met een plus van 1,4 procent. Bodemonderzoeker Fugro won 0,9 procent na een koopadvies door Degroof Petercam. Biotechnoloog Galapagos was de grootste daler bij de middelgrote fondsen op het Damrak met een min van 1,3 procent. Verlichtingsproducent Signify leverde 1,1 procent in.
Olieprijzen omhoog
In Milaan ging Banca Monte dei Paschi di Siena bijna 6 procent vooruit, na berichten dat de Italiaanse overheid haar belang in de bank kan verkleinen door aandelen te verkopen. De Italiaanse staat bezit nu 64 procent van Monte dei Paschi.
De euro was 1,1022 dollar waard, tegen 1,1020 dollar op vrijdag. De olieprijzen gingen verder omhoog na de sterke opleving eind vorige week. Een vat Amerikaanse olie werd 2,5 procent duurder op 73,11 dollar. Brentolie kostte 2,2 procent meer op 76,92 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Ook ABN AMRO ziet dat Nederlandse automobilisten die in de buurt van België wonen sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten vaker de grens overgaan om te tanken. Zoals bekend liggen de prijzen aan de Nederlandse pomp aanzienlijk hoger dan in België. Voor een gemiddelde auto scheelt het inmiddels ongeveer tussen de 25 en 30 euro per volle tank, becijferde de bank.
4 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Tim Cook stopt als topman van Apple. Het Amerikaanse bedrijf meldt dat hij de komende maanden nog in functie blijft, maar vanaf september wordt vervangen door John Ternus. Die is nu bestuurder van de hardwaredivisie.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street beperkte maandag de verliezen, gesteund door hernieuwde hoop bij beleggers op een compromis tussen de VS en Iran over het conflict. Volgens de Amerikaanse nieuwszender CNN houden de VS en Iran woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse industriële concern Siemens waarschuwt dat de EU ernstig achterop raakt in de race rond kunstmatige intelligentie. Het concern zegt dat Brussel ingrijpende verbeteringen moet doorvoeren om het gebruik van de technologie te versnellen.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De aanvoer van kerosine naar Europese luchthavens is verstoord door meer militair gebruik van een pijpleidingennetwerk vanuit Rotterdam, zegt een brandstofhandelaar. Onder andere het belangrijke vliegveld van Frankfurt zou zijn getroffen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurshandel in Amsterdam werd maandag opnieuw gedomineerd door spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Vrijdag gingen de beurzen nog omhoog door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig zou heropenen voor de commerciële scheepvaart. Zaterdag sloot Teheran de voor het olietransport belangrijke zeestraat echter weer af door de aanhoudende blokkade van de Iraanse havens door de Amerikaanse marine. Olie werd daardoor weer duurder na de forse prijsdaling op vrijdag.
10 uur geledenGDAŃSK (ANP) - Frankrijk en Polen gaan samen een communicatiesatelliet de ruimte in sturen voor de Poolse krijgsmacht. Polen wil er zeker van zijn dat zijn militairen met elkaar kunnen blijven communiceren als het zich moet verweren tegen bijvoorbeeld een Russische aanval.
11 uur geleden