Koerssprong Nvidia helpt Nasdaq vooruit
NEW YORK (ANP) - Chipproducent Nvidia, die woensdag zijn resultaten over de eerste helft van dit jaar presenteert, maakte maandag een opvallende koerssprong van 8,5 procent op Wall Street. Beleggers voorzien dat de cijfers de verwachtingen van analisten gaan overtreffen.
De chipproducent is dit jaar al een slordige 200 procent in waarde gestegen door het optimisme rondom kunstmatige intelligentie (AI), waarvoor Nvidia producten en diensten levert.
Veel zakenbanken hebben in aanloop naar de resultaten hun koersdoelen voor Nvidia opgeschroefd. Maandag verhoogde de Britse bank HSBC het koersdoel voor het aandeel.
Merk voor AI
"Nvidia wordt beschouwd als het merk voor AI", zegt een Amerikaanse beurshandelaar. "De doelstellingen zijn drastisch verhoogd, dus de vraag is of ze kunnen presteren. En als ze dat kunnen, zal het helpen om de markt omhoog te krijgen."
Mede door de koerssprong van Nvidia, eindigde tech-index Nasdaq 1,6 procent hoger op 13.497,59 punten. De Dow-Jonesindex sloot echter met een kleine min van 0,1 procent op 34.463,69 punten. De breder samengestelde S&P 500 won 0,7 procent op 4399,77 punten.
Powell
De koersen in New York veerden maandag op na de verliezen van vorige week. De Dow kende zelfs de slechtste beursweek sinds maart dit jaar. De nieuwe week begon verder rustig op Wall Street. Beleggers kijken vooral uit naar de toespraak die de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell aan het einde van de week zal geven tijdens de jaarlijkse bijeenkomst van centrale bankiers in Jackson Hole.
Powell geeft dan waarschijnlijk aan of de rente volgens hem nog verder omhoog moet. Met een bandbreedte van 5,25 tot 5,5 procent staat de rente in de Verenigde Staten op het hoogste niveau in 22 jaar.
Lowe's
Ook komen deze week nog grote Amerikaanse winkelbedrijven als Lowe's, Macy's en Kohl's met resultaten. Die geven mogelijk meer inzicht in de kooplust van consumenten.
Palo Alto Networks schoot 14,8 procent omhoog. Het cyberbeveiligingsbedrijf kwam vrijdag na de slotbel op Wall Street met resultaten. Dat tijdstip is hoogst ongebruikelijk voor bedrijven op Wall Street, aangezien beleggers dan pas na het weekeinde kunnen handelen op de cijfers. Beleggers vreesden dan ook dat het bedrijf met slecht nieuws zou komen. De kwartaalwinst viel echter hoger uit dan voorzien.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Een internationale redersorganisatie maakt zich zorgen om het lot van duizenden opvarenden van zeeschepen die vastzitten in de Perzische Golf. Nu de blokkade van de Straat van Hormuz voortduurt, dreigen tekorten aan drinkwater en brandstof, waarschuwt de International Chamber of Shipping (ICS) tegenover persbureau AFP.
13 minuten geleden\NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten gesloten. In het Midden-Oosten zijn nog altijd geen tekenen van de-escalatie in de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Olieprijzen liepen verder op, maar in beperkte mate.
54 minuten geledenLONDEN (ANP) - Unilever overweegt zijn voedingsmiddelentak af te splitsen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Gesprekken daarover zouden zich nog in een vroege fase bevinden. Het bedrijf achter merken als Knorr, Calvé en Hellmann's onderzoekt al langer hoe het zijn merkenportfolio kan verkleinen en kijkt daarbij nadrukkelijk naar voedingsmerken.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk is bereid om zich aan veel marktregelgeving van de Europese Unie te conformeren als dat goed is voor de economische groei, zei de Britse minister van Financiën Rachel Reeves. "Als de economische voordelen groter zijn dan de kosten, is het de moeite waard om die afweging te maken", zei ze in een speech in Londen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt het voorgenomen bezoek aan zijn Chinese collega Xi Jinping uit, zo kondigde hij aan. De reis naar Beijing zou van 31 maart tot 2 april plaatsvinden. Dat wordt nu zo'n vijf tot zes weken vooruitgeschoven, zei Trump.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland vindt met een aantal andere EU-lidstaten de omvang van de EU-meerjarenbegroting 2028-2034 veel te hoog. De Europese Commissie heeft een begroting voorgesteld van bijna 2000 miljard euro, een verhoging van 800 miljard euro. Behalve Nederland vinden ook in ieder geval België, Zweden en Finland dat onacceptabel, zo bleek dinsdag tijdens een vergadering met EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De energieprijzen worden een van de topthema's van de vergadering van EU-regeringsleiders aankomende donderdag, laat een hooggeplaatste EU-bron weten. EU-landen willen snel een beslissing nemen om de energieprijzen omlaag te brengen, maar ze zijn het nog niet eens over wat de beste aanpak daarvoor is.
4 uur geleden