Koerssprong Facebook-moederbedrijf Meta op Wall Street
NEW YORK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, Instagram en WhatsApp, werd donderdag bijna een vijfde meer waard op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden verheugd op de resultaten van het socialemediabedrijf, dat in de laatste drie maanden van het jaar weer meer adverteerders wist te vinden. Ook gaat Meta voor 40 miljard dollar extra aan eigen aandelen inkopen om aandeelhouders te belonen.
Daarnaast kauwden beleggers nog na op het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank verhoogde de rente dit keer met slechts een kwart procentpunt vanwege de afkoelende inflatie. Dat wakkerde de hoop aan dat de periode van renteverhogingen snel ten einde loopt. De Europese Centrale Bank en de Bank of England hielden donderdag wel vast aan renteverhogingen van een half procentpunt.
Apple, Amazon en het moederbedrijf van Google, Alphabet, komen donderdag na het slot van de beurshandel op Wall Street met cijfers. Veel techbedrijven, waaronder Amazon en Alphabet, kondigden al massaontslagen aan omdat de economie minder hard groeit. Apple (plus 2,3 procent) heeft vooralsnog geen ontslagrondes aangekondigd. Amazon en Alphabet wonnen 4 en 6 procent.
Merck
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,4 procent lager op 33.959 punten. De brede S&P 500 klom 0,7 procent tot 4146 punten en techgraadmeter Nasdaq ging 1,8 procent omhoog tot 12.027 punten.
Merck verloor 1,6 procent. De farmaceut boekte afgelopen kwartaal meer winst dankzij sterke verkopen van zijn coronapil in Azië. Dit jaar zal de verkoop van de coronapil volgens het concern echter flink afnemen doordat het aantal besmettingen wereldwijd daalt. Branchegenoot Eli Lilly, die ook met cijfers kwam, daalde 3,8 procent ondanks een verhoging van de winstverwachting voor 2023.
Honeywell
Industrieconcern Honeywell zakte 2,4 procent na een tegenvallende omzet in het afgelopen kwartaal. Motorenfabrikant Harley-Davidson schoot 7 procent omhoog na goed ontvangen resultaten.
Tesla klom 4,2 procent. Volgens persbureau Reuters gaat de fabrikant van elektrische auto's de productie in zijn fabriek in Shanghai weer opvoeren in februari en maart als gevolg van de toenemende vraag na de prijsverlaging van zijn modellen.
De euro was 1,0981 dollar waard, tegen 1,0912 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie steeg 0,3 procent in prijs tot 76,60 dollar. Brentolie kostte een fractie meer op 82,85 dollar per vat.
Meer uit Financieel
MOUNTAIN VIEW (ANP/RTR/AFP) - Google heeft woensdag een nieuw AI-model uitgebracht. Het gaat om het langverwachte Gemini 4 Argon dat nog niet voor het grote publiek beschikbaar is.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De woningmarkt koelt volgend jaar sterker af dan verwacht. Dat meldt ABN AMRO in de nieuwste editie van de woningmarktmonitor. ABN AMRO trekt daarmee dezelfde conclusie als ING. De afkoeling wordt volgens de onderzoekers veroorzaakt door de gestegen hypotheekrente.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dringt nog altijd aan op een vertrek van Jerome Powell uit het bestuur van de Federal Reserve. Tijdens Powells termijn als voorzitter van de centrale bank greep Trump kostenoverschrijdingen bij de verbouwing van een hoofdkantoor aan om hem onder druk te zetten. Hoewel een nieuw rapport Powell grotendeels vrijpleit, zegt Trump dat het ministerie van Justitie naar de kwestie moet kijken.
4 uur geledenOAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - Een rechtbank in de Amerikaanse stad Oakland heeft de weg vrijgemaakt voor de overname van mediaconcern Warner Bros. Discovery door branchegenoot Paramount Skydance. Een groep van twaalf staten spande een rechtszaak aan om die deal van 110 miljard dollar tegen te houden, maar trof vervolgens een schikking met Paramount. De rechter heeft die overeenkomst nu goedgekeurd.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met een gemengd beeld gesloten. Techbedrijven behoorden tot de winnaars, maar aandelen van veel andere bedrijven daalden. Beleggers hadden aandacht voor nieuwe inflatiecijfers en hielden de rentes op langer lopende staatsobligaties in de gaten. Die zijn de afgelopen tijd sterk gestegen, wat voor nervositeit op de beurzen heeft gezorgd.
5 uur geledenHANNOVER (ANP) - Volkswagen wil het merendeel van de collectieve arbeidsovereenkomsten bij het autoconcern eind dit jaar opzeggen. Het bedrijf hoopt zo meerdere regelingen aan te kunnen passen als onderdeel van een grote kostenbesparingsronde. Vakbondsleiders reageren furieus en dreigen met stakingen.
5 uur geledenLISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Air France-KLM en Lufthansa hebben allebei een verbeterd, definitief bod gedaan op een groot belang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Dat meldt Parpública, de beheerder van staatsdeelnemingen van Portugal. Naar verwachting valt halverwege oktober de beslissing.
6 uur geleden