Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koerssprong Adyen in hogere AEX na cijfers

Koerssprong Adyen in hogere AEX na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Adyen was donderdag veruit de sterkste stijger in de AEX-index op het Damrak. Het Amsterdamse bedrijf, dat betaaltransacties afhandelt voor bedrijven als McDonald's en Hennes & Mauritz (H&M), groeide in de tweede jaarhelft van 2023 sneller dan in de voorgaande zes maanden. Adyen verwerkte meer transacties en zag de omzet sterker stijgen dan verwacht. Afgelopen zomer schrokken beleggers nog van het lagere groeitempo van het bedrijf. Het aandeel werd nu ruim 14 procent hoger gezet.

Ook de resultaten van Unilever (plus 3 procent) werden goed ontvangen. Het levensmiddelenconcern, bekend van merken als Dove, Magnum en Knorr, zag de omzet in 2023 licht dalen. De onderliggende omzetgroei bedroeg daarentegen 7 procent, vooral dankzij prijsstijgingen. Topman Hein Schumacher verklaarde wel dat de merken van Unilever niet concurrerend genoeg zijn, maar dat het concern hard bezig is om daar wat aan te doen.

De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,9 procent hoger op 837,37 punten en tikte een nieuw tussentijds recordniveau aan. De hoofdindex sloot eerder deze week al op de hoogste stand ooit en overtrof daarmee het oude record uit 2021. De MidKap klom 0,5 procent tot 883,77 punten. De beurzen in Frankfurt en Londen verloren een fractie. Parijs won 0,1 procent.

ING in de plus

ArcelorMittal klom 4,8 procent. De staalproducent leed een fors verlies in het vierde kwartaal, mede door een groot dodelijk ongeluk bij een mijn van het bedrijf in Kazachstan. Het concern werd na het ongeval gedwongen zijn Kazachse bezittingen te verkopen. Voor rekent ArcelorMittal echter op een versnelling van de vraag naar staal.

ING won 0,9 procent. De bank en diverse bestuursleden hebben een dagvaarding ontvangen namens beleggers. Die beweren "financiële verliezen te hebben geleden" omdat zij niet goed zijn geïnformeerd over de gebreken in het antiwitwasbeleid van de bank. Daarom eisen ze nu een schadevergoeding van 500 miljoen euro.

Euro- en oliekoers

In de MidKap steeg flitshandelaar Flow Traders 3,6 procent na goed ontvangen resultaten. Bij de kleinere bedrijven won Lucas Bols 2 procent. Jeneverstoker Nolet uit Schiedam bevestigde het drankenconcern over te nemen. Nolet was al aandeelhouder, maar neemt nu ook de resterende aandelen over voor een bedrag van 18 euro per aandeel.

De euro was 1,0777 dollar waard, tegen 1,0767 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,2 procent duurder op 74,04 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent meer op 79,44 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Kaartloos betalen voor het eerst populairder dan met betaalpas

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal contactloze pinbetalingen zonder betaalpas, dus met smartphone of smartwatch, lag in 2025 voor het eerst hoger dan het aantal contactloze pinbetalingen met een kaart. Dat maakte Betaalvereniging Nederland bekend op basis van landelijke pincijfers.

4 minuten geleden
Nieuwbouwappartementen in trek bij oudere kopers, zegt Kadaster

APELDOORN (ANP) - Nieuwbouwappartementen zijn in trek bij huizenkopers van 55 jaar en ouder. Als zij verhuisplannen hebben, willen ze vaker een nieuwbouwhuis dan andere leeftijdsgroepen en zijn ze vaker bereid verder weg te gaan dan jongere kopers. "Senioren zijn dus niet zo honkvast als gedacht wordt", concluderen onderzoekers van het Kadaster.

6 minuten geleden
Beschikbaar inkomen huishoudens stijgt in 2025 door hogere lonen

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse huishoudens hadden in 2025 gemiddeld meer te besteden dan een jaar eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) komt dat vooral door de stijging van de beloning van werknemers door hogere cao-lonen. Tegelijkertijd nam de hypotheekschuld vorig jaar verder toe.

28 minuten geleden
ING: Hypotheekrente stijgt door Iranoorlog, impact op starters

AMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrentes in Nederland zijn gestegen door de Iranoorlog. Vooral starters en kopers in de grote steden en op de nieuwbouwmarkt kunnen dat merken, meldt ING Research.

5 uur geleden
Beleggers in New York hopen op einde oorlog, zetten beurzen hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten gesloten. Optimisme over de mogelijkheden voor een einde aan de oorlog in Iran zorgde ervoor dat beleggers weer geld staken in aandelen. De olieprijzen daalden licht.

10 uur geleden
Centrale bank Frankrijk somberder over groei door Iranoorlog

PARIJS (ANP) - De centrale bank van Frankrijk is pessimistischer geworden over de economische groei van het land door de oorlog in Iran. De sterke stijging van de gas- en olieprijzen door het conflict beperkt de uitgaven van consumenten en investeringen van bedrijven waarschijnlijk.

10 uur geleden
Trump medio mei naar China voor gesprek met Xi

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump bezoekt 14 en 15 mei China voor een topontmoeting met zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Dat meldde een woordvoerder van het Witte Huis, nadat Trump zijn bezoek aan China onlangs had uitgesteld vanwege de Iranoorlog. Xi en Trump spreken in Beijing waarschijnlijk over de sterk verslechterde handelsrelatie tussen de twee landen.

12 uur geleden