Koerssprong Adyen in hogere AEX na cijfers
AMSTERDAM (ANP) - Adyen was donderdag veruit de sterkste stijger in de AEX-index op het Damrak. Het Amsterdamse bedrijf, dat betaaltransacties afhandelt voor bedrijven als McDonald's en Hennes & Mauritz (H&M), groeide in de tweede jaarhelft van 2023 sneller dan in de voorgaande zes maanden. Adyen verwerkte meer transacties en zag de omzet sterker stijgen dan verwacht. Afgelopen zomer schrokken beleggers nog van het lagere groeitempo van het bedrijf. Het aandeel werd nu ruim 14 procent hoger gezet.
Ook de resultaten van Unilever (plus 3 procent) werden goed ontvangen. Het levensmiddelenconcern, bekend van merken als Dove, Magnum en Knorr, zag de omzet in 2023 licht dalen. De onderliggende omzetgroei bedroeg daarentegen 7 procent, vooral dankzij prijsstijgingen. Topman Hein Schumacher verklaarde wel dat de merken van Unilever niet concurrerend genoeg zijn, maar dat het concern hard bezig is om daar wat aan te doen.
De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,9 procent hoger op 837,37 punten en tikte een nieuw tussentijds recordniveau aan. De hoofdindex sloot eerder deze week al op de hoogste stand ooit en overtrof daarmee het oude record uit 2021. De MidKap klom 0,5 procent tot 883,77 punten. De beurzen in Frankfurt en Londen verloren een fractie. Parijs won 0,1 procent.
ING in de plus
ArcelorMittal klom 4,8 procent. De staalproducent leed een fors verlies in het vierde kwartaal, mede door een groot dodelijk ongeluk bij een mijn van het bedrijf in Kazachstan. Het concern werd na het ongeval gedwongen zijn Kazachse bezittingen te verkopen. Voor rekent ArcelorMittal echter op een versnelling van de vraag naar staal.
ING won 0,9 procent. De bank en diverse bestuursleden hebben een dagvaarding ontvangen namens beleggers. Die beweren "financiële verliezen te hebben geleden" omdat zij niet goed zijn geïnformeerd over de gebreken in het antiwitwasbeleid van de bank. Daarom eisen ze nu een schadevergoeding van 500 miljoen euro.
Euro- en oliekoers
In de MidKap steeg flitshandelaar Flow Traders 3,6 procent na goed ontvangen resultaten. Bij de kleinere bedrijven won Lucas Bols 2 procent. Jeneverstoker Nolet uit Schiedam bevestigde het drankenconcern over te nemen. Nolet was al aandeelhouder, maar neemt nu ook de resterende aandelen over voor een bedrag van 18 euro per aandeel.
De euro was 1,0777 dollar waard, tegen 1,0767 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,2 procent duurder op 74,04 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent meer op 79,44 dollar per vat.
Meer uit Financieel
GENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.
2 uur geledenWENEN (ANP/DPA/AFP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips heeft ziekenhuizen gewaarschuwd om bepaalde vernevelaars voor beademingsapparaten niet meer te gebruiken. Het gaat om opzetstukken die medicijnen vernevelen zodat patiënten deze kunnen inademen. Het apparaat kan door de kleine vloeistofdruppeltjes echter defect raken. Patiënten krijgen dan mogelijk te weinig zuurstof zonder dat het apparaat hiervoor waarschuwt, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving door het Eindhovens Dagblad.
1 dag geleden