Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koerssprong Adyen in hogere AEX na cijfers

Koerssprong Adyen in hogere AEX na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Adyen was donderdag veruit de sterkste stijger in de AEX-index op het Damrak. Het Amsterdamse bedrijf, dat betaaltransacties afhandelt voor bedrijven als McDonald's en Hennes & Mauritz (H&M), groeide in de tweede jaarhelft van 2023 sneller dan in de voorgaande zes maanden. Adyen verwerkte meer transacties en zag de omzet sterker stijgen dan verwacht. Afgelopen zomer schrokken beleggers nog van het lagere groeitempo van het bedrijf. Het aandeel werd nu ruim 14 procent hoger gezet.

Ook de resultaten van Unilever (plus 3 procent) werden goed ontvangen. Het levensmiddelenconcern, bekend van merken als Dove, Magnum en Knorr, zag de omzet in 2023 licht dalen. De onderliggende omzetgroei bedroeg daarentegen 7 procent, vooral dankzij prijsstijgingen. Topman Hein Schumacher verklaarde wel dat de merken van Unilever niet concurrerend genoeg zijn, maar dat het concern hard bezig is om daar wat aan te doen.

De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,9 procent hoger op 837,37 punten en tikte een nieuw tussentijds recordniveau aan. De hoofdindex sloot eerder deze week al op de hoogste stand ooit en overtrof daarmee het oude record uit 2021. De MidKap klom 0,5 procent tot 883,77 punten. De beurzen in Frankfurt en Londen verloren een fractie. Parijs won 0,1 procent.

ING in de plus

ArcelorMittal klom 4,8 procent. De staalproducent leed een fors verlies in het vierde kwartaal, mede door een groot dodelijk ongeluk bij een mijn van het bedrijf in Kazachstan. Het concern werd na het ongeval gedwongen zijn Kazachse bezittingen te verkopen. Voor rekent ArcelorMittal echter op een versnelling van de vraag naar staal.

ING won 0,9 procent. De bank en diverse bestuursleden hebben een dagvaarding ontvangen namens beleggers. Die beweren "financiële verliezen te hebben geleden" omdat zij niet goed zijn geïnformeerd over de gebreken in het antiwitwasbeleid van de bank. Daarom eisen ze nu een schadevergoeding van 500 miljoen euro.

Euro- en oliekoers

In de MidKap steeg flitshandelaar Flow Traders 3,6 procent na goed ontvangen resultaten. Bij de kleinere bedrijven won Lucas Bols 2 procent. Jeneverstoker Nolet uit Schiedam bevestigde het drankenconcern over te nemen. Nolet was al aandeelhouder, maar neemt nu ook de resterende aandelen over voor een bedrag van 18 euro per aandeel.

De euro was 1,0777 dollar waard, tegen 1,0767 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,2 procent duurder op 74,04 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent meer op 79,44 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Nvidia: 1 biljoen dollar uit geavanceerde chips tegen eind 2027

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Nvidia verwacht tegen het einde van 2027 minstens 1 biljoen dollar te genereren met zijn nieuwste generaties grafische en AI-chips. Dat maakte het bedrijf maandag bekend tijdens zijn jaarlijkse conferentie voor ontwikkelaars.

4 uur geleden
Duik van olieprijs duwt Wall Street omhoog

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten lieten maandag een overtuigend herstel zien na de verliezen van afgelopen weken. De beurshandel kreeg steun van een sterke daling van de olieprijs. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten zorgde nog wel voor een gespannen stemming bij beleggers.

5 uur geleden
Staking legt luchtverkeer op Berlijns vliegveld woensdag plat

BERLIJN (ANP/DPA) - De internationale luchthaven van Berlijn schort woensdag al het passagiersverkeer op vanwege een staking, meldt Berlin Brandenburg Airport. De staking raakt 445 vluchten en ongeveer 57.000 passagiers, aldus de exploitant van de luchthaven.

7 uur geleden
Duurder vast energiecontract blijft populairder dan voor oorlog

DEN HAAG (ANP) - Vaste energiecontracten zijn ook na de gestegen prijzen nog populair. De belangstellingspiek van vlak na het uitbreken van de Iranoorlog is voorbij, maar energiebedrijven zien nog steeds meer overstappers dan daarvoor. De prijs van een nieuw vast contract ligt door de hogere gasprijs nu gemiddeld zo'n 5 procent hoger dan eerst, wat op jaarbasis voor een doorsnee huishouden een prijsstijging van zo'n 100 euro is, zo staat in een Kamerbrief van maandag.

8 uur geleden
Europese beurzen klimmen door dalende olieprijs

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, is maandag hoger gesloten. Beleggers reageerden vooral positief op de olieprijzen die daalden door ontwikkelingen rond de Straat van Hormuz. ASML en Shell behoorden tot de grootste stijgers.

9 uur geleden
Vergelijker: spaarrente schiet omhoog naar 2,50 procent

EINDHOVEN (ANP) - Na maanden van stagnatie kwam er maandag beweging in de spaarrente. De hoogste spaarrente op een vrij opneembare spaarrekening schoot omhoog van 2,05 naar 2,50 procent. "Een opmerkelijke verhoging", constateert de financiële vergelijkingssite Geld.nl.

10 uur geleden
FNV: veel werknemers DHL Express hebben gestaakt

AMSTERDAM (ANP) - Veel werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, hebben maandag gestaakt. Met slechts een kleine bezetting zijn er nog wel pakketten gereden, meldt FNV.

10 uur geleden