Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koersdruk op Damrak na aanval op Oekraïense kerncentrale

Koersdruk op Damrak na aanval op Oekraïense kerncentrale

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenkoersen in Amsterdam blijven vrijdag onder druk staan na de forse verliesbeurt een dag eerder. De Russische aanval op de kerncentrale Zaporizja in Oekraïne, waarbij brand uitbrak, zorgt voor onrust op de markten. De brand in de grootste kerncentrale van Europa is volgens de lokale autoriteiten inmiddels geblust en de stralingsniveaus zouden normaal zijn. Wel hebben Russische troepen de controle overgenomen.

De Amerikaanse president Joe Biden en Britse premier Boris Johnson riepen de Russische troepen op tot een staakt-het-vuren rondom Zaporizja. De regeringsleiders belden met de Oekraïense president Volodimir Zelenski, die de Russen "nucleaire terreur" en "een herhaling van Tsjernobyl" verweet. De NAVO-landen overleggen vrijdag over de oorlog in Oekraïne.

Naast de aanhoudende bezorgdheid over de oorlog in Oekraïne en de impact van de zware sancties tegen Rusland gaat de aandacht uit naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport, dat later op de dag verschijnt.

Openingsverlies

De AEX-index op koerst af op een openingsverlies van dik 1 procent. Ook de andere Europese beurzen lijken in het rood te openen. In Azië lieten aandelenmarkten vrijdag flinke verliezen zien. De Nikkei in Tokio sloot 2,2 procent lager en de Hang Seng-index in Hongkong zakte tussentijds 2,7 procent.

De beurs in Moskou is de hele week al gesloten. De aandelen van Russische bedrijven die in Londen zijn genoteerd kelderden deze week meer dan 90 procent in waarde voordat de handel in deze aandelen op de Londense markt donderdag werd opgeschort. Europese bedrijven met belangen in Rusland zagen deze week meer dan 90 miljard euro aan beurswaarde verdampen.

Universal Music Group

Op het Damrak gaat de aandacht uit naar Universal Music Group (UMG). Het label achter sterren als Taylor Swift en Billie Eilish bracht voor het eerst als beursgenoteerd bedrijf zijn jaarcijfers naar buiten. Het concern profiteerde van de toegenomen verkoop van abonnementen op het streamen van muziek en zag de omzet stijgen.

Ook Accell opende de boeken. De fabrikant van fietsenmerken als Batavus en Sparta, die wordt voor 1,6 miljard euro wordt overgenomen door een groep investeerders onder leiding van KKR, zag de omzet en winst stijgen in 2021.

De olieprijzen veerden weer op na de kleine daling een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,5 procent duurder op 109,29 dollar. Brentolie klom 1,1 procent in prijs tot 111,70 dollar per vat. De euro was 1,1014 dollar waard, tegenover 1,1052 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Ingenieursbureau Arcadis benoemt Amerikaanse tot topvrouw

AMSTERDAM (ANP) - Advies- en ingenieursbureau Arcadis heeft een nieuwe topbestuurder aangekondigd. De Amerikaanse Heather Polinsky wordt vanaf 1 maart de nieuwe bestuursvoorzitter van het Nederlandse bedrijf. De huidige topman Alan Brookes vertrekt na drie jaar leiding te hebben gegeven aan Arcadis.

2 uur geleden
Griekse minister van Financiën nieuwe voorzitter Eurogroep

BRUSSEL (ANP) - De Griekse minister Kyriakos Pierrakakis is gekozen tot nieuwe voorzitter van de Eurogroep. De ministers van Financiën van de eurolanden verkozen hem boven de andere kandidaat, de Belgische minister Vincent Van Peteghem (Begroting).

3 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam sluit met winst, tech onder druk

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst geëindigd. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten om voor de derde keer op rij de rente te verlagen, wat eerder al voor opluchting zorgde op Wall Street. Tegelijkertijd drukte een tegenvallend kwartaalbericht van het Amerikaanse softwarebedrijf Oracle op techaandelen op het Damrak.

3 uur geleden
Weber in Bild: geen volledig EU-verbod verbrandingsmotor per 2035

BRUSSEL (ANP) - Er komt geen volledig verbod op de verbrandingsmotor in auto's, zegt de voorzitter van de grootste partij in het Europees Parlement EVP, Manfred Weber, tegen de Duitse krant Bild. Eerder is afgesproken dat per 2035 nieuw gemaakte auto's in de EU geen CO2 meer mogen uitstoten. Weber zegt dat dat nu is teruggebracht naar 90 procent. Die aanpassing zou volgende week bekendgemaakt worden door de Europese Commissie.

3 uur geleden
Handtekening EU onder Mercosur-verdrag lijkt nog niet zeker

BRUSSEL (ANP) - Dat de Europese Unie akkoord gaat met het vrijhandelsverdrag met de Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay lijkt nog niet zeker. Hiervoor is een ruime meerderheid van de EU-lidstaten nodig, en het is nog niet zeker dat die er is, laat een hooggeplaatste EU-bron weten.

3 uur geleden
Sanderink voerde wanbeleid bij Centric, stellen rechters vast

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft vastgesteld dat Gerard Sanderink wanbeleid voerde bij zijn ict-bedrijf Centric. Hij was ook verantwoordelijk voor wanbeleid bij Strukton-moederbedrijf Oranjewoud, stellen de rechters vast.

4 uur geleden
Onderzoek: consument kan profiteren van dalende zuivelprijzen

LELYSTAD (ANP) - Consumenten kunnen binnenkort mogelijk profiteren van lagere prijzen van zuivel, zoals melk, boter en room, in de supermarkt. Volgens marktbureau DCA Market Intelligence komt dit doordat de melkprijs in korte tijd is teruggevallen tot het laagste niveau in tien jaar. "De prijsval op de Europese zuivelmarkt is in korte tijd uitzonderlijk scherp", stelt het bureau dat regelmatig onderzoek doet naar de prijsontwikkelingen.

4 uur geleden