Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koers TSMC naar record om grote vraag naar AI-chips

Koers TSMC naar record om grote vraag naar AI-chips

TAIPEI (ANP/RTR) - De koers van TSMC heeft vrijdag een recordhoogte bereikt dankzij de vele aandacht voor kunstmatige intelligentie (AI) en onverwacht hoge kwartaalresultaten. De Taiwanese chipmaker is met een beurswaarde van 28 biljoen Taiwanese dollar het meest waardevolle bedrijf van Azië.

Kort na de opening van de beurs in Taiwan steeg de koers van TSMC naar 1100 Taiwanese dollar (31,61 euro). Dat is 20 dollar hoger dan het vorige record van 11 juli. Toch denken analisten dat de koers nog verder kan stijgen.

TSMC produceert chips op verzoek van bedrijven zoals Apple en Nvidia. Het bedrijf verhoogde de omzetverwachtingen voor volgend jaar en denkt daarbij dat de komende vijf jaar sowieso "gezond" zullen zijn.

Door de opvallende resultaten is TSMC volgens techwebsite The Information in het vizier van het Amerikaanse ministerie van Handel gekomen. Er zou een onderzoek lopen naar de banden die TSMC mogelijk met het Chinese Huawei heeft. Door Amerikaanse exportsancties mag de Taiwanese chipmaker niet zomaar aan dat bedrijf leveren. TSMC laat desgevraagd een persbureau Reuters weten dat het zich aan de wet houdt en "snelle actie" zal ondernemen om die na te leven als dat niet het geval blijkt.

Meer uit Financieel

Haven Rotterdam luidt dinsdag Nationaal Industrie Alarm

ROTTERDAM (ANP) - De haven van Rotterdam laat dinsdag het Nationaal Industrie Alarm afgaan om aandacht te vragen voor de problemen waarmee de industrie in de haven kampt. Daarbij wordt op verschillende plekken getoeterd door trucks, gaan alarmsignalen af en worden scheepsbellen geluid.

1 uur geleden
Tata Steel: CO2-uitstoot met 5 megaton omlaag door verduurzaming

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel Nederland zegt dat de CO2-uitstoot van de staalfabriek in IJmuiden vanaf 2030 jaarlijks met 5 megaton wordt verlaagd door duurzamere productie. Dat is een vermindering van 40 procent vergeleken met het huidige niveau. Dat staat in het Milieu Effect Rapport dat Tata Steel heeft ingediend bij de provincie Noord-Holland en op de eigen website is gepubliceerd.

3 uur geleden
Staking distributiecentra raakt AH-winkels Rotterdam en Den Haag

ZAANDAM (ANP) - De staking door uitzendkrachten bij twee distributiecentra van Albert Heijn raakt de winkels van het supermarktconcern in de regio Rotterdam en Den Haag. Dat meldt een woordvoerster van het supermarktconcern. De uitzendkrachten voeren sinds vorige week actie bij distributiecentra in Geldermalsen en Pijnacker omdat ze een goede eigen cao willen.

3 uur geleden
ING schrapt 230 banen bij tak voor grote zakelijke klanten

AMSTERDAM (ANP) - ING schrapt ongeveer 230 banen bij zijn tak voor grote zakelijke klanten. Het concern zegt dat de ingreep nodig is om zijn personeelsbestand "in evenwicht te brengen voor toekomstige groei". Volgens ING kampt de bank onder meer met tegenvallende inkomsten en verhevigde concurrentie, waardoor de kosten meer op de organisatie drukken.

4 uur geleden
Weinig beweging op Damrak ondanks recordstanden op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet maandag weinig beweging zien, na de stevige koerswinst op vrijdag. Beleggers deden het rustig aan ondanks de positieve stemming op Wall Street, waar de belangrijke S&P 500-index en techgraadmeter Nasdaq nieuwe recordstanden bereikten door optimisme aan het handelsfront. Zo bevestigde China vrijdag dat een voorlopige handelsdeal met de Verenigde Staten rond is. Ook zei handelsminister Howard Lutnick dat Washington op het punt staat overeenkomsten te sluiten met andere grote handelspartners.

4 uur geleden
Noors pensioenfonds doet defensiebedrijven in ban om Gaza

OSLO (ANP/AFP) - Het grootste pensioenfonds van Noorwegen KLP doet de defensiebedrijven Oshkosh uit de Verenigde Staten en het Duitse Thyssenkrupp in de ban omdat ze wapens en militaire apparatuur verkopen aan het Israëlische leger voor inzet in de oorlog in Gaza. De aandelenbelangen die KLP had in de twee ondernemingen zijn daarom verkocht.

5 uur geleden
Navigatiedienstverlener TomTom schrapt 300 banen

AMSTERDAM (ANP) - Navigatiedienstverlener TomTom schrapt driehonderd banen, bijna een tiende van het totaal. De reorganisatie bij de Nederlandse onderneming raakt onder meer de verkoopafdeling en ondersteunende functies. Meer dan de helft van de banen die verdwijnen is in het buitenland. Tegelijkertijd benadrukt het bedrijf "kunstmatige intelligentie te omarmen".

5 uur geleden