Koeman ziet nieuwkomers Oranje nieuw elan geven na EK
AMSTERDAM (ANP) - Ronald Koeman zag de eerste interlandperiode na het EK grotendeels uitpakken zoals hij wilde. In de Nations League-wedstrijden tegen Bosnië en Herzegovina (5-2) en Duitsland (2-2) ging nog genoeg mis, maar er waren veel meer dingen om tevreden over te zijn. Oranje maakte een frisse en gretige indruk en zorgde in beide duels voor vermaak. De 'nieuwelingen' in de groep speelden in dat opzicht een belangrijke rol.
Koeman moest een beetje cynisch lachen toen hij dinsdagavond laat in de Johan Cruijff ArenA de vraag kreeg of hij begrijpt dat veel mensen na de duels met Bosnië en Duitsland enthousiaster zijn over Oranje dan na het voorbije EK. "Aan de ene kant begrijp ik dat wel", doelde hij op het vertoonde spel in de Nations League. "Maar aan de andere kant begrijp ik het niet. Je praat over de halve finale van een EK. Het zit een beetje in onze landsaard dat we dan nog steeds lopen te zeiken."
Op het EK voetbalde Oranje bij momenten goed in bijvoorbeeld de duels met Polen (groepsfase) en Roemenië (achtste finale), maar wat ook bleef hangen waren de nederlaag tegen Oostenrijk, de moeizame kwartfinale tegen Turkije en de verloren halve eindstrijd met Engeland. Oranje speelde in elk geval niet het type voetbal waarvan mensen onder de indruk raken en nog lang over napraten.
Nieuwkomers
Het voorzichtige optimisme van nu kan niet los worden gezien van de nieuwkomers, die het Nederlands elftal nieuw elan hebben gegeven. "We hebben na het EK gekozen om dingen te veranderen. Ik heb heel veel goede dingen gezien, deze week was zeer positief", aldus Koeman, die de broers Jurriën en Quinten Timber na blessures weer bij de selectie haalde. De andere drie belangrijke 'nieuwkomers' waren er bij het EK wel bij, maar speelden daar geen rol van betekenis. Ryan Gravenberch voetbalde in Duitsland helemaal niet en spitsen Joshua Zirkzee en Brian Brobbey slechts enkele minuten.
Gravenberch toonde zich de voorbije dagen de grootste revelatie. Trainer Arne Slot sprak bij Liverpool het vertrouwen in hem uit en de oud-Ajacied nam zijn goede vorm mee naar Oranje. "Ryan komt nu anders binnen en is fysiek beter. Daar profiteer je als bondscoach van, dat is ook wel duidelijk", aldus Koeman, die Zirkzee het tegen Bosnië goed zag doen en Brobbey vervolgens tegen Duitsland ook. Beide spitsen vechten voor de plek die is vrijgekomen nu Memphis Depay (voorlopig) geen deel meer uitmaakt van de selectie.
De broers Timber, Gravenberch, Zirkzee en Brobbey zijn voor Koeman in principe "blijvertjes", zei hij. "Ik denk wel dat ze dat hebben afgedwongen. Ze geven energie aan het elftal. Richting een eindtoernooi moet een jongeling soms wel eens wachten, hun tijd is nu aangebroken."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
3 uur geledenCOVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
20 uur geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
20 uur geleden