Koeman ziet nieuwkomers Oranje nieuw elan geven na EK
AMSTERDAM (ANP) - Ronald Koeman zag de eerste interlandperiode na het EK grotendeels uitpakken zoals hij wilde. In de Nations League-wedstrijden tegen Bosnië en Herzegovina (5-2) en Duitsland (2-2) ging nog genoeg mis, maar er waren veel meer dingen om tevreden over te zijn. Oranje maakte een frisse en gretige indruk en zorgde in beide duels voor vermaak. De 'nieuwelingen' in de groep speelden in dat opzicht een belangrijke rol.
Koeman moest een beetje cynisch lachen toen hij dinsdagavond laat in de Johan Cruijff ArenA de vraag kreeg of hij begrijpt dat veel mensen na de duels met Bosnië en Duitsland enthousiaster zijn over Oranje dan na het voorbije EK. "Aan de ene kant begrijp ik dat wel", doelde hij op het vertoonde spel in de Nations League. "Maar aan de andere kant begrijp ik het niet. Je praat over de halve finale van een EK. Het zit een beetje in onze landsaard dat we dan nog steeds lopen te zeiken."
Op het EK voetbalde Oranje bij momenten goed in bijvoorbeeld de duels met Polen (groepsfase) en Roemenië (achtste finale), maar wat ook bleef hangen waren de nederlaag tegen Oostenrijk, de moeizame kwartfinale tegen Turkije en de verloren halve eindstrijd met Engeland. Oranje speelde in elk geval niet het type voetbal waarvan mensen onder de indruk raken en nog lang over napraten.
Nieuwkomers
Het voorzichtige optimisme van nu kan niet los worden gezien van de nieuwkomers, die het Nederlands elftal nieuw elan hebben gegeven. "We hebben na het EK gekozen om dingen te veranderen. Ik heb heel veel goede dingen gezien, deze week was zeer positief", aldus Koeman, die de broers Jurriën en Quinten Timber na blessures weer bij de selectie haalde. De andere drie belangrijke 'nieuwkomers' waren er bij het EK wel bij, maar speelden daar geen rol van betekenis. Ryan Gravenberch voetbalde in Duitsland helemaal niet en spitsen Joshua Zirkzee en Brian Brobbey slechts enkele minuten.
Gravenberch toonde zich de voorbije dagen de grootste revelatie. Trainer Arne Slot sprak bij Liverpool het vertrouwen in hem uit en de oud-Ajacied nam zijn goede vorm mee naar Oranje. "Ryan komt nu anders binnen en is fysiek beter. Daar profiteer je als bondscoach van, dat is ook wel duidelijk", aldus Koeman, die Zirkzee het tegen Bosnië goed zag doen en Brobbey vervolgens tegen Duitsland ook. Beide spitsen vechten voor de plek die is vrijgekomen nu Memphis Depay (voorlopig) geen deel meer uitmaakt van de selectie.
De broers Timber, Gravenberch, Zirkzee en Brobbey zijn voor Koeman in principe "blijvertjes", zei hij. "Ik denk wel dat ze dat hebben afgedwongen. Ze geven energie aan het elftal. Richting een eindtoernooi moet een jongeling soms wel eens wachten, hun tijd is nu aangebroken."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
36 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De reden dat er zondag tijdens de wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen zoveel vuurwerk in de Johan Cruijff ArenA aanwezig was, kwam volgens Ajax doordat veel mensen zonder toegangsbewijs naar binnen kwamen door een nooduitgang te forceren. Dat meldt Menno Geelen, algemeen directeur van de Amsterdamse club. De wedstrijd werd vanwege het vele vuurwerk na zes minuten gestaakt. Het restant wordt dinsdag zonder publiek gespeeld.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax gaat de supporters die zondag aanwezig waren bij de gestaakte wedstrijd tegen FC Groningen vergoeden. Dat meldt algemeen directeur Menno Geelen in een interview op de website van Ajax. Het duel werd na zes minuten gestaakt omdat fans van de harde kern (F-Side) van de thuisploeg twee keer heel veel vuurwerk afstaken voor een overleden medesupporter.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Bas Nijhuis leidt dinsdag ook het restant van de gestaakte wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen. Dat meldt de KNVB.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Voetbalster Aitana Bonmatí staat voor langere tijd aan de kant. De international van Spanje heeft op een training haar linkerkuitbeen gebroken, meldt de Spaanse voetbalbond.
3 uur geledenGIRONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga in de veertiende speelronde verspeeld aan FC Barcelona. De ploeg van trainer Xabi Alonso kwam bij Girona niet verder dan een 1-1-gelijkspel.
12 uur geledenROME (ANP) - David Neres heeft Napoli aan een uitzege op AS Roma geholpen. De oud-aanvaller van Ajax maakte het enige doelpunt in Stadio Olimpico. De Braziliaan scoorde in de 36e minuut.
13 uur geleden