Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman ziet nieuwkomers Oranje nieuw elan geven na EK

Koeman ziet nieuwkomers Oranje nieuw elan geven na EK

AMSTERDAM (ANP) - Ronald Koeman zag de eerste interlandperiode na het EK grotendeels uitpakken zoals hij wilde. In de Nations League-wedstrijden tegen Bosnië en Herzegovina (5-2) en Duitsland (2-2) ging nog genoeg mis, maar er waren veel meer dingen om tevreden over te zijn. Oranje maakte een frisse en gretige indruk en zorgde in beide duels voor vermaak. De 'nieuwelingen' in de groep speelden in dat opzicht een belangrijke rol.

Koeman moest een beetje cynisch lachen toen hij dinsdagavond laat in de Johan Cruijff ArenA de vraag kreeg of hij begrijpt dat veel mensen na de duels met Bosnië en Duitsland enthousiaster zijn over Oranje dan na het voorbije EK. "Aan de ene kant begrijp ik dat wel", doelde hij op het vertoonde spel in de Nations League. "Maar aan de andere kant begrijp ik het niet. Je praat over de halve finale van een EK. Het zit een beetje in onze landsaard dat we dan nog steeds lopen te zeiken."

Op het EK voetbalde Oranje bij momenten goed in bijvoorbeeld de duels met Polen (groepsfase) en Roemenië (achtste finale), maar wat ook bleef hangen waren de nederlaag tegen Oostenrijk, de moeizame kwartfinale tegen Turkije en de verloren halve eindstrijd met Engeland. Oranje speelde in elk geval niet het type voetbal waarvan mensen onder de indruk raken en nog lang over napraten.

Nieuwkomers

Het voorzichtige optimisme van nu kan niet los worden gezien van de nieuwkomers, die het Nederlands elftal nieuw elan hebben gegeven. "We hebben na het EK gekozen om dingen te veranderen. Ik heb heel veel goede dingen gezien, deze week was zeer positief", aldus Koeman, die de broers Jurriën en Quinten Timber na blessures weer bij de selectie haalde. De andere drie belangrijke 'nieuwkomers' waren er bij het EK wel bij, maar speelden daar geen rol van betekenis. Ryan Gravenberch voetbalde in Duitsland helemaal niet en spitsen Joshua Zirkzee en Brian Brobbey slechts enkele minuten.

Gravenberch toonde zich de voorbije dagen de grootste revelatie. Trainer Arne Slot sprak bij Liverpool het vertrouwen in hem uit en de oud-Ajacied nam zijn goede vorm mee naar Oranje. "Ryan komt nu anders binnen en is fysiek beter. Daar profiteer je als bondscoach van, dat is ook wel duidelijk", aldus Koeman, die Zirkzee het tegen Bosnië goed zag doen en Brobbey vervolgens tegen Duitsland ook. Beide spitsen vechten voor de plek die is vrijgekomen nu Memphis Depay (voorlopig) geen deel meer uitmaakt van de selectie.

De broers Timber, Gravenberch, Zirkzee en Brobbey zijn voor Koeman in principe "blijvertjes", zei hij. "Ik denk wel dat ze dat hebben afgedwongen. Ze geven energie aan het elftal. Richting een eindtoernooi moet een jongeling soms wel eens wachten, hun tijd is nu aangebroken."

Meer uit Voetbal

Real klopt Atlético en treft opnieuw Barcelona in finale Supercup

JEDDAH (ANP) - Real Madrid heeft zich geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup. Het elftal van trainer Xabi Alonso was in Jeddah in Saudi-Arabië met 2-1 te sterk voor Atlético Madrid.

4 uur geleden
Paris Saint-Germain wint Franse Supercup voor vierde keer op rij

KOEWEIT-STAD (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de vierde keer op rij de Franse Supercup gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique speelde in Koeweit-Stad met 2-2 gelijk en won vervolgens de strafschoppenserie met 4-1.

4 uur geleden
Brazilië en Frankrijk kiezen met oog op WK voor oefenduels in VS

NEW YORK (ANP/RTR) - Brazilië en Frankrijk spelen de komende interlandperiode in maart een minitoernooi in de Verenigde Staten, ter voorbereiding op het WK van drie maanden later. Kroatië en Colombia zijn de andere twee deelnemers aan de 'Road to 26'.

6 uur geleden
Heracles huurt Zweedse middenvelder Ahlstrand van St. Pauli

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo voegt naast spits Lequincio Zeefuik nog een speler aan de selectie toe. De huidige nummer 17 van de Eredivisie neemt de Zweed Erik Ahlstrand op huurbasis over van de Duitse Bundesligaclub St. Pauli. Heracles heeft een optie tot koop bedongen op de 24-jarige middenvelder.

7 uur geleden
Oud-Ajacied Kudus bij geplaagd Tottenham drie maanden aan de kant

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur kan de komende drie maanden niet beschikken over Mohammed Kudus. Dat zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie, een dag na de 3-2-nederlaag tegen Bournemouth in de Premier League. Tottenham is na een goede competitiestart afgezakt naar de veertiende plaats op de ranglijst.

8 uur geleden
PSV neemt Belgisch recordinternational over van Leicester City

EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben zich versterkt met Janice Cayman. De 37-jarige Belgische recordinternational komt over van Leicester City. Cayman, die in de verdediging speelt, ondertekende een contract voor anderhalf jaar.

9 uur geleden
Mourinho verplicht spelers Benfica op trainingscomplex te blijven

LISSABON (ANP) - Coach José Mourinho van Benfica heeft zijn spelers verplicht de komende dagen op het trainingscomplex Seixal te verblijven. De Portugees nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 tegen Braga in de halve finales van de Portugese League Cup.

10 uur geleden