Koeman: wel of niet meedoen Mbappé verandert ons plan niet
LEIPZIG (ANP) - Het Nederlands elftal zal de tactiek voor de wedstrijd tegen Frankrijk op het EK niet aanpassen als duidelijk wordt of Kylian Mbappé wel of niet meedoet. Dat vertelde bondscoach Ronald Koeman tijdens een persconferentie in het Leipzig Stadium.
"Ik denk dat hun bondscoach Didier Deschamps weet of hij wel of niet speelt. We moeten afwachten. Frankrijk is dusdanig sterk dat wanneer hij niet speelt er wel een ander staat die heel goed is", aldus Koeman. "Ik houd me er eerlijk gezegd niet mee bezig. Ik heb er geen invloed op. Ik focus mij op de dingen waar ik wel invloed op heb. We weten uit vorige wedstrijden hoe beslissend Mbappé kan zijn, maar het verandert niet hoe wij een wedstrijd ingaan."
Mbappé brak maandag in het duel met Oostenrijk zijn neus en daardoor is zijn meespelen onzeker. De aanvaller, die na de zomer voor Real Madrid uitkomt, werkte de afsluitende training af met een gezichtsmasker.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.
5 uur geledenDEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente van sc Heerenveen is per direct weer speelgerechtigd en sluit donderdag weer aan bij de training. Dat maakte de club uit Friesland woensdag bekend op X. De aanvaller van Suriname werd door Heerenveen een week aan de kant gehouden vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.
10 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.
14 uur geleden