Koeman: we hadden de drie punten echt nodig
BARCELONA (ANP/RTR) - Ronald Koeman boekte met FC Barcelona naar eigen zeggen een noodzakelijke zege in de thuiswedstrijd tegen Real Betis. Het werd 5-2 en vooral in de tweede helft was het spel van FC Barcelona aantrekkelijk.
"We verdienden de overwinning en we verdienden ook meer doelpunten in de eerste helft. We hadden veel kansen en misten een penalty", aldus Koeman over de 1-1-ruststand. "Maar we hebben in de tweede helft dezelfde drang getoond en vijf keer gescoord. We hadden de drie punten echt nodig na onze recente resultaten."
Koeman had met Barcelona al sinds 1 oktober niet meer gewonnen in La Liga. De zege op Betis was pas de derde in zeven competitiewedstrijden.
Lionel Messi begon tegen de ploeg uit Sevilla op de bank. "Vrijdag hebben we gesproken over kleine pijntjes die hij voelde sinds de afgelopen wedstrijd en we kwamen tot de conclusie dat het beter was om op de bank te beginnen en hem in te brengen als we hem nodig hadden", aldus Koeman.
Geen enkele twijfel
"We weten allemaal wie hij is en we hebben geen enkele twijfel over hem. Ik zie hem elke dag aan het werk. Hij begon niet, maar was erg belangrijk in de tweede helft."
Messi benutte na een uur een penalty en schoot in de slotfase hard raak. Zijn tweede doelpunt was pas zijn eerste 'velddoelpunt' in La Liga sinds 19 juli.
Messi verving in de rust Ansu Fati, die er mogelijk enige tijd uit ligt. De 18-jarige aanvaller heeft een knieblessure overgehouden aan het duel. FC Barcelona meldt dat de komende dagen duidelijk wordt hoe de linkerknie behandeld gaat worden.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink houdt tegen Canada in zijn tweede interland als bondscoach van de voetbalsters vast aan grotendeels dezelfde ploeg als bij zijn debuut vrijdag tegen Polen (0-0). De afscheidnemende Sherida Spitse neemt centraal achterin de plek in van Veerle Buurman, vleugelverdedigsters Lynn Wilms en Marisa Olislagers komen in het elftal in plaats van Kerstin Casparij en Janou Levels.
23 minuten geledenNAPELS (ANP/AFP) - Napoli kan zeker drie maanden geen beroep doen op middenvelder Kevin De Bruyne. Dat zei teammanager Gabriele Oriali dinsdag. De 34-jarige Belg liep zaterdag een hamstringblessure op in het gewonnen duel met Internazionale (3-1).
44 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-supporters die vorige week niet bij de thuiswedstrijd in de Europa League tegen Panathinaikos konden zijn, krijgen geld terug. Dat meldt Feyenoord dinsdag. Het aanvangstijdstip van het duel werd een paar uur uitgesteld vanwege storm Benjamin, waardoor sommige fans het duel misten. Door het latere tijdstip konden zij mogelijk vanwege andere verplichtingen niet meer naar De Kuip.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft verdediger Jan Plug voor langere tijd vastgelegd. De 20-jarige voetballer, die in mei debuteerde in het eerste elftal van de Rotterdammers, tekende twee jaar bij tot de zomer van 2028.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain heeft over het seizoen 2024-2025 een recordomzet geboekt van 837 miljoen euro. De Franse voetbalclub won het afgelopen seizoen de Champions League. "Het is een historisch seizoen op sportief en economisch vlak", schrijft de club in een persbericht.
3 uur geledenFENEGRO (ANP/Belga) - Josep Martínez Riera, de Spaanse reservedoelman van Inter Milaan, heeft in het Italiaanse Fenegro een 81-jarige man in een elektrische rolstoel doodgereden. Dat heeft een woordvoerder van de politie bevestigd.
5 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi wil doorgaan tot het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico als zijn lichaam dat toelaat. Dat zei de 38-jarige Argentijn in een interview met het Amerikaanse NBC News.
10 uur geleden