Koeman met jeugdige selectie van 19 man van start bij Barça
BARCELONA (ANP) - Ronald Koeman heeft met een jeugdige selectie zijn eerste training bij FC Barcelona afgewerkt. De nieuwe trainer bood negentien spelers een individueel programma aan. De voormalige bondscoach van Oranje werd tijdens de oefensessie op het trainingscomplex van Barça met een mondkapje voor zijn gezicht gefotografeerd.
Uiteraard was sterspeler Lionel Messi niet van de partij. De 33-jarige Argentijn ontbrak zondag ook al bij de eerste bijeenkomst voor een aantal medische en fysieke testen. Hij wil vertrekken bij de club die hij ooit zo lief had en zoveel successen bracht. Koeman daarentegen wil hem heel graag behouden.
De clubleiding houdt Messi vooralsnog aan zijn contract, tot medio 2021, en wil anders de vastgelegde afkoopsom van 700 miljoen euro voor hem ontvangen. Messi op zijn beurt claimt dat hij transfervrij weg mag op grond van een clausule in zijn contract. Het begint er steeds meer op te lijken dat het breed uitgemeten conflict uitdraait op een juridisch gevecht bij wereldvoetbalbond FIFA en eventueel het sporttribunaal CAS.
Ook middenvelder Ivan Rakitic ontbrak in de uitgedunde selectie van Koeman. De 32-jarige Kroaat had toestemming gekregen van de directie om de eerste training over te slaan. Volgens Spaanse mediaberichten is de middenvelder dicht bij een overgang naar Sevilla, zijn vorige club.
Naast de spelers met internationale verplichtingen, onder wie ook Frenkie de Jong bij Oranje, kwamen onder anderen Marc-André ter Stegen en Samuel Umtiti door blessures niet in actie. Bekende namen als Gerard Piqué, Luis Suárez, Ousmane Dembélé, Jordi Alba, Sergi Roberto en Arturo Vidal waren wel present. Daarnaast had Koeman een tiental spelers uit de jeugdopleiding voor zijn eerste training uitgenodigd.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.
1 uur geledenCAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Oranje-internationals Tijjani Reijnders en Nathan Aké zijn met Manchester City uitgeschakeld in de Champions League. De Engelsen wisten de ruime nederlaag van vorige week tegen Real Madrid (3-0) in eigen stadion niet meer goed te maken. Het werd 2-1 voor Real Madrid.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal maakt dit seizoen nog altijd kans op vier prijzen. De huidige koploper van de Premier League bereikte dinsdag de kwartfinale van de Champions League dankzij een thuiszege van 2-0 op Bayer Leverkusen. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Paris Saint-Germain zit bij de laatste acht clubs in de Champions League. De titelverdediger haalde bij Chelsea de spanning snel uit de wedstrijd door in de beginfase twee keer te scoren. Na rust scoorden de Fransen nog eens: 0-3. Paris Saint-Germain won vorige week de eerste wedstrijd met 5-2, toen juist door drie doelpunten in de slotfase.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een deel van de aanhang van ADO Den Haag stroomde na afloop van het met 1-0 gewonnen duel met Jong FC Utrecht massaal het veld op. Ze vierden dat de club na vijf jaar terugkeert naar de Eredivisie. De clubleiding had vooraf nadrukkelijk verzocht het speelveld vrij te houden. Dat verzoek bleek kansloos.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag keert na een afwezigheid van vijf jaar terug naar de Eredivisie. De koploper van de eerste divisie won op dinsdagavond met 1-0 van Jong FC Utrecht en kan niet meer door nummer 3 De Graafschap worden achterhaald. Doelpuntenmaker Evan Rottier was de gevierde man van ADO. Hij werd tien minuten voor tijd onder luid applaus naar de kant gehaald.
2 uur geleden