Koeman met jeugdige selectie van 19 man van start bij Barça
BARCELONA (ANP) - Ronald Koeman heeft met een jeugdige selectie zijn eerste training bij FC Barcelona afgewerkt. De nieuwe trainer bood negentien spelers een individueel programma aan. De voormalige bondscoach van Oranje werd tijdens de oefensessie op het trainingscomplex van Barça met een mondkapje voor zijn gezicht gefotografeerd.
Uiteraard was sterspeler Lionel Messi niet van de partij. De 33-jarige Argentijn ontbrak zondag ook al bij de eerste bijeenkomst voor een aantal medische en fysieke testen. Hij wil vertrekken bij de club die hij ooit zo lief had en zoveel successen bracht. Koeman daarentegen wil hem heel graag behouden.
De clubleiding houdt Messi vooralsnog aan zijn contract, tot medio 2021, en wil anders de vastgelegde afkoopsom van 700 miljoen euro voor hem ontvangen. Messi op zijn beurt claimt dat hij transfervrij weg mag op grond van een clausule in zijn contract. Het begint er steeds meer op te lijken dat het breed uitgemeten conflict uitdraait op een juridisch gevecht bij wereldvoetbalbond FIFA en eventueel het sporttribunaal CAS.
Ook middenvelder Ivan Rakitic ontbrak in de uitgedunde selectie van Koeman. De 32-jarige Kroaat had toestemming gekregen van de directie om de eerste training over te slaan. Volgens Spaanse mediaberichten is de middenvelder dicht bij een overgang naar Sevilla, zijn vorige club.
Naast de spelers met internationale verplichtingen, onder wie ook Frenkie de Jong bij Oranje, kwamen onder anderen Marc-André ter Stegen en Samuel Umtiti door blessures niet in actie. Bekende namen als Gerard Piqué, Luis Suárez, Ousmane Dembélé, Jordi Alba, Sergi Roberto en Arturo Vidal waren wel present. Daarnaast had Koeman een tiental spelers uit de jeugdopleiding voor zijn eerste training uitgenodigd.
Meer uit Voetbal
FORT LAUDERDALE (ANP) - Inter Miami heeft dankzij twee doelpunten en een assist van Lionel Messi al een grote stap naar de volgende ronde van de play-offs gezet. In het thuisduel met Nashville (3-1) maakte de 38-jarige Argentijn de eerste en derde treffer. Bij de 2-0 van Tadeo Allende was hij de aangever.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is aan een pijnlijke nederlaag in de Serie A ontsnapt. De koploper stond na negentig minuten met 2-1 achter tegen hekkensluiter Pisa, maar kwam nog tot 2-2 dankzij een treffer van Zachary Athekame in blessuretijd.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Heerenveen is er in de Eredivisie niet in geslaagd te winnen van NAC Breda. Het na rust spectaculaire duel in Friesland eindigde in 3-3. Invaller Mohamed Nassoh redde in de 94e minuut een punt voor NAC.
13 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - De Duitse voetbalsters hebben de eerste wedstrijd tegen Frankrijk in de halve finale van de Nations League gewonnen. In Düsseldorf maakte spits Klara Bühl voor ruim 37.000 toeschouwers in de 79e minuut het enige doelpunt: 1-0. De tweede ontmoeting is dinsdag in Caen.
14 uur geledenGDANSK (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste wedstrijd onder leiding van de nieuwe bondscoach Arjan Veurink niet kunnen winnen. In Gdansk eindigde een tegenvallende oefenwedstrijd tegen Polen in 0-0.
15 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Oranje-international Xavi Simons moet bij Tottenham Hotspur met meer intensiteit gaan spelen. Dat zei trainer Thomas Frank vrijdag tijdens een persconferentie, voorafgaand aan de uitwedstrijd van zondag tegen Everton.
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz heeft PSV onder zijn leiding betere wedstrijden zien spelen dan dinsdag in de Champions League tegen Napoli (6-2). "Een galavoorstelling? Van mij mag je het zo noemen, maar ik vond dat wel meevallen", zei hij vrijdag tijdens een persconferentie op De Herdgang in Eindhoven, ter voorbeschouwing op de topper van zondag tegen Feyenoord.
20 uur geleden