Koeman maakt Brobbey complimenten: meer kan ik niet vragen
AMSTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was na de thuiswedstrijd in de Nations League tegen Duitsland (2-2) lovend over Brian Brobbey. "Ik kan niet meer vragen dan wat hij vanavond heeft laten zien", zei de bondscoach over de Ajacied.
Brobbey was sterk aan de bal en had na een kleine twee minuten spelen een aandeel in de openingstreffer van Tijjani Reijnders. De aanvaller legde de bal met zijn borst terug op Ryan Gravenberch, die vervolgens Reijnders de diepte instuurde. "Jonathan Tah had aan alle kanten problemen met Brobbey en moest veel overtredingen maken", zei Koeman over de Duitse verdediger. "Brian was gevaarlijk, sterk en hield de bal goed vast. Hij heeft diepte in zijn spel en bereidde de tweede treffer voor. Hij deed het geweldig."
Koeman startte drie dagen eerder tegen Bosnië en Herzegovina (5-2) met Joshua Zirkzee als aanvalsleider. Ook hij maakte indruk. "Het zijn andere types. Het liefste ga je naar een vaste spits toe. Dat kunnen Joshua en Brian allebei zijn. Het kan ook van een tegenstander afhangen wie je opstelt. Dat was de keuze die ik nu heb gemaakt. Volgens mij was dat geen slechte keuze. Hoe meer goede aanvallers we hebben, hoe beter dat is."
Meer uit Voetbal
RIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
9 uur geledenWELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.
10 uur geledenCINCINNATI (ANP/DPA) - Lionel Messi lijkt op tijd in vorm voor het komende WK. De 38-jarige Argentijn maakte voor zijn club Inter Miami twee doelpunten in de met 5-3 gewonnen wedstrijd tegen FC Cincinnati en gaf ook een assist.
11 uur geleden