Koeman maakt Brobbey complimenten: meer kan ik niet vragen
AMSTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was na de thuiswedstrijd in de Nations League tegen Duitsland (2-2) lovend over Brian Brobbey. "Ik kan niet meer vragen dan wat hij vanavond heeft laten zien", zei de bondscoach over de Ajacied.
Brobbey was sterk aan de bal en had na een kleine twee minuten spelen een aandeel in de openingstreffer van Tijjani Reijnders. De aanvaller legde de bal met zijn borst terug op Ryan Gravenberch, die vervolgens Reijnders de diepte instuurde. "Jonathan Tah had aan alle kanten problemen met Brobbey en moest veel overtredingen maken", zei Koeman over de Duitse verdediger. "Brian was gevaarlijk, sterk en hield de bal goed vast. Hij heeft diepte in zijn spel en bereidde de tweede treffer voor. Hij deed het geweldig."
Koeman startte drie dagen eerder tegen Bosnië en Herzegovina (5-2) met Joshua Zirkzee als aanvalsleider. Ook hij maakte indruk. "Het zijn andere types. Het liefste ga je naar een vaste spits toe. Dat kunnen Joshua en Brian allebei zijn. Het kan ook van een tegenstander afhangen wie je opstelt. Dat was de keuze die ik nu heb gemaakt. Volgens mij was dat geen slechte keuze. Hoe meer goede aanvallers we hebben, hoe beter dat is."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Verdediger Sergiño Dest denkt serieus aan een vertrek bij PSV komende zomer. "Als er een club uit een top 5-competitie komt met een goed plan, dan wil ik mezelf wel uitdagen. Ik vind PSV een geweldige club, maar het gaat mij ook om de Eredivisie. Ik wil naar een lastigere competitie, zodat ik mezelf iedere week kan pushen en meten met de besten", zei de 25-jarige rechtsback in de NOS-podcast Buitenspel.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
12 uur geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
15 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
18 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
18 uur geledenZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.
23 uur geleden