Koeman kiest op EK naar alle waarschijnlijkheid voor Verbruggen
ZEIST (ANP) - Bart Verbruggen is op het Europees kampioenschap naar alle waarschijnlijkheid de eerste doelman van Oranje. De keeper van Brighton & Hove Albion schuift om 14.00 uur naast bondscoach Ronald Koeman aan voor een persconferentie, laat een woordvoerder van de KNVB weten.
De speler die de dag voor een wedstrijd bij de persconferentie zit, is altijd een basisspeler. Koeman had eerder al aangegeven dat wie donderdag in het oefenduel met Canada zou keepen, ook zijn eerste keuze op het EK is.
Verbruggen krijgt de voorkeur boven Mark Flekken van Brentford en Justin Bijlow van Feyenoord.
Loopbaan
De 21-jarige Verbruggen speelde in Nederland voor NAC Breda, voordat hij in 2020 naar Anderlecht vertrok. Vorig jaar zomer maakte hij de overstap naar Brighton & Hove Albion. Verbruggen keepte afgelopen seizoen 21 wedstrijden in de Premier League. Trainer Roberto De Zerbi koos in de andere duels voor Jason Steele.
Verbruggen debuteerde vorig jaar oktober in de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk als international. De in Zwolle geboren keeper was daarmee de jongste doelman in het Nederlands elftal sinds 1967. Verbruggen speelde totaal vijf interlands. Koeman wisselde de voorbije interlandperiodes tussen zijn doelmannen, waardoor het niet duidelijk was wie op het EK de voorkeur zou krijgen.
Andere sluitposten
Bijlow staat op acht interlands en Flekken op zeven.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Alex Kroes vertrekt ook bij Ajax als de gewenste opvolger van de ontslagen John Heitinga alleen naar Amsterdam komt als de technisch directeur blijft. "Ik werd vanochtend met het gevoel wakker dat ik mijn functie ter beschikking moest stellen", vertelt hij in een gesprek met een aantal vaste volgers van de club uit de hoofdstad. "Ik voel me verantwoordelijk voor de staf en de spelers, maar doe alles met de mensen om me heen. Maar mijn gevoel is dat ik dit moest doen."
49 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De supportersvereniging van Ajax betreurt het onmiddellijke vertrek van trainer John Heitinga. "We vinden het sneu voor hem, want we raken een echte clubman kwijt", zegt voorzitter Fabian Nagtzaam in reactie op het ontslag van de coach. "Het is ontzettend jammer dat hij als jongen met Ajax-DNA niet aan de hoge verwachtingen heeft kunnen voldoen."
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax moet na het vertrek van John Heitinga op zoek naar de achtste trainer in nog geen 3,5 jaar. Erik ten Hag nam in de zomer van 2022 afscheid met de landstitel en vertrok naar Manchester United. Vervolgens diende geen coach zijn contract meer uit bij de club uit Amsterdam.
2 uur geledenWOLFSBURG (ANP/DPA) - Paul Simonis blijft positief ondanks de toenemende druk op zijn positie als trainer van VfL Wolfsburg. De Bundesliga-club won na zijn komst van Go Ahead Eagles afgelopen zomer maar twee van de negen competitieduels en werd ook al uitgeschakeld in het bekertoernooi.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax ontslaat John Heitinga en heeft hem per direct op non-actief gezet totdat het contract definitief is ontbonden. De club gaat op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer na een slechte start van het seizoen. Ook het contract van assistent-trainer Marcel Keizer wordt ontbonden.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Verdediger Eric García van FC Barcelona heeft zijn neus gebroken in de uitwedstrijd tegen Club Brugge (3-3) in de Champions League. De Spanjaard krijgt volgens zijn club een gezichtsmasker aangemeten waarmee hij zich kan voorbereiden op het competitieduel van zondag met Celta de Vigo.
4 uur geledenMADRID (ANP/Belga) - Middenvelder Aurélien Tchouaméni ontbreekt in de selectie van bondscoach Didier Deschamps voor de WK-kwalificatiewedstrijden van Frankrijk tegen Oekraïne en Azerbeidzjan. De voetballer van Real Madrid heeft in de wedstrijd tegen Liverpool in de Champions League een blessure aan zijn linkerdijbeen opgelopen. Ook Ousmane Dembélé en Désiré Doué van Paris Saint-Germain zijn niet beschikbaar.
4 uur geleden