Koeman heeft goed gevoel over duel van Oranje met Fransen
LEIPZIG (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman gelooft in een goede afloop van de tweede wedstrijd van het Nederlands elftal op het EK tegen Frankrijk. "Ik heb gezien hoe we ons met 26 fitte spelers op deze wedstrijd hebben voorbereid", zei hij op een afsluitende persconferentie voor het duel van vrijdag in het Leipzig Stadium. "Het is voor ons een enorme uitdaging om ons te meten met een geweldig elftal. Ik heb er wel vertrouwen in."
Koeman liet weinig los over zijn plannen voor de kraker met de wereldkampioen van 2018. Wel benadrukte de bondscoach dat hij bij het samenstellen van zijn basisopstelling goed naar de tegenstander kijkt. "En ik heb al een paar keer gezegd dat we veel mogelijkheden hebben binnen onze selectie."
De bondscoach zag Oranje zondag veel goed doen tegen Polen (2-1). "Maar zowel verdedigend als aanvallend kan het beter. Bovendien moeten we niet zestig maar negentig minuten goed spelen", zei de bondscoach die zou kunnen kiezen voor niet vier maar vijf verdedigers tegen de Fransen. Niet uitgesloten is dat hij Xavi Simons op de bank laat plaatsnemen. In dat geval is Jeremie Frimpong een logische vervanger.
Nederland verloor zeven van de laatste acht wedstrijden tegen Frankrijk. "Dat geeft aan dat het een sterke tegenstander is", zei Koeman. "Ze hebben een ervaren ploeg en spelen heel compact. Als ze de bal krijgen, kunnen ze heel snel omschakelen en daarna snel voor ons doel verschijnen. Ze beschikken over spelers met geweldige individuele kwaliteiten."
Koeman wacht rustig af of de Fransen met Kylian Mbappé aan de aftrap verschijnen. De grote vedette van de wereldkampioen van 2018 brak maandag zijn neus in de slotfase van het gewonnen duel met Oostenrijk (1-0). "Ik weet niet of hij gaat spelen", zei hij. "Maar Frankrijk is zo sterk dat ze veel goede vervangers voor hem hebben. Ik heb er geen invloed op, dus ik ben er niet zo mee bezig. Ons idee is niet afhankelijk van het meespelen van Mbappé. We weten hoe goed hij is, maar voor ons verandert dat niet veel. Ik verwacht dat we een beter Nederlands elftal zien dan in de laatste duels met Frankrijk. We hebben nu veel vaker kunnen trainen."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen na de zege op Manchester City in de Champions League (3-0) ook in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Elche eindigde in 4-1.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García is met een ruime zege op Sparta Rotterdam (4-0) aan zijn nieuwe functie bij Ajax begonnen. Met de Spaanse opvolger van Fred Grim op de bank speelde de thuisploeg met veel meer passie dan in de meeste duels na de winterstop. Zo won Ajax wat vertrouwen in de aanloop naar de komende wedstrijden tegen Feyenoord en FC Twente.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen zet de opmars in de Eredivisie voort. De ploeg van trainer Robin Veldman won in het Abe Lenstra Stadion met 3-0 van Telstar door treffers van Lasse Nordas, Maxence Rivera en Jacob Trenskow.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een moeizame zege geboekt op Everton. In het Emirates Stadium in Londen werd het 2-0 dankzij twee doelpunten in de slotfase.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer deze maand van NEC verloren. Na de nederlaag van 3-2 in Nijmegen in de halve finale van de KNVB-beker, ging het voor de koploper ook mis in de competitie. NEC won in het Philips Stadion in Eindhoven opnieuw met 3-2.
12 uur geleden