Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman heeft goed gevoel over duel van Oranje met Fransen

Koeman heeft goed gevoel over duel van Oranje met Fransen

LEIPZIG (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman gelooft in een goede afloop van de tweede wedstrijd van het Nederlands elftal op het EK tegen Frankrijk. "Ik heb gezien hoe we ons met 26 fitte spelers op deze wedstrijd hebben voorbereid", zei hij op een afsluitende persconferentie voor het duel van vrijdag in het Leipzig Stadium. "Het is voor ons een enorme uitdaging om ons te meten met een geweldig elftal. Ik heb er wel vertrouwen in."

Koeman liet weinig los over zijn plannen voor de kraker met de wereldkampioen van 2018. Wel benadrukte de bondscoach dat hij bij het samenstellen van zijn basisopstelling goed naar de tegenstander kijkt. "En ik heb al een paar keer gezegd dat we veel mogelijkheden hebben binnen onze selectie."

De bondscoach zag Oranje zondag veel goed doen tegen Polen (2-1). "Maar zowel verdedigend als aanvallend kan het beter. Bovendien moeten we niet zestig maar negentig minuten goed spelen", zei de bondscoach die zou kunnen kiezen voor niet vier maar vijf verdedigers tegen de Fransen. Niet uitgesloten is dat hij Xavi Simons op de bank laat plaatsnemen. In dat geval is Jeremie Frimpong een logische vervanger.

Nederland verloor zeven van de laatste acht wedstrijden tegen Frankrijk. "Dat geeft aan dat het een sterke tegenstander is", zei Koeman. "Ze hebben een ervaren ploeg en spelen heel compact. Als ze de bal krijgen, kunnen ze heel snel omschakelen en daarna snel voor ons doel verschijnen. Ze beschikken over spelers met geweldige individuele kwaliteiten."

Koeman wacht rustig af of de Fransen met Kylian Mbappé aan de aftrap verschijnen. De grote vedette van de wereldkampioen van 2018 brak maandag zijn neus in de slotfase van het gewonnen duel met Oostenrijk (1-0). "Ik weet niet of hij gaat spelen", zei hij. "Maar Frankrijk is zo sterk dat ze veel goede vervangers voor hem hebben. Ik heb er geen invloed op, dus ik ben er niet zo mee bezig. Ons idee is niet afhankelijk van het meespelen van Mbappé. We weten hoe goed hij is, maar voor ons verandert dat niet veel. Ik verwacht dat we een beter Nederlands elftal zien dan in de laatste duels met Frankrijk. We hebben nu veel vaker kunnen trainen."

Meer uit Voetbal

Slot ziet veranderde status Liverpool na slechte reeks

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot ziet dat tegenstanders met een andere instelling naar Anfield komen dan afgelopen seizoen. "Teams die nu tegen ons spelen, denken dat ze een resultaat kunnen halen. En dat is dit seizoen al regelmatig gelukt. En zelfs onze moeizame overwinningen hebben hun vertrouwen gevoed dat er iets mogelijk is", zei Slot na het zwaarbevochten 1-1-gelijkspel tegen Sunderland van woensdag op eigen veld.

45 minuten geleden
Liverpool voorkomt in slotfase derde thuisnederlaag op rij

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.

10 uur geleden
Bayern München in Duitse beker moeizaam langs Union

BERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.

11 uur geleden
Koploper Arsenal boekt in Premier League thuiszege op Brentford

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.

11 uur geleden
Aanvoerder Mijnans helpt AZ naar achtste finales KNVB

ZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.

11 uur geleden
Mbappé leidt Real met twee fraaie doelpunten langs Athletic

BILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.

12 uur geleden
Fransman Nancy nieuwe trainer Celtic

GLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.

13 uur geleden