
Koeman heeft goed gevoel over duel van Oranje met Fransen
LEIPZIG (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman gelooft in een goede afloop van de tweede wedstrijd van het Nederlands elftal op het EK tegen Frankrijk. "Ik heb gezien hoe we ons met 26 fitte spelers op deze wedstrijd hebben voorbereid", zei hij op een afsluitende persconferentie voor het duel van vrijdag in het Leipzig Stadium. "Het is voor ons een enorme uitdaging om ons te meten met een geweldig elftal. Ik heb er wel vertrouwen in."
Koeman liet weinig los over zijn plannen voor de kraker met de wereldkampioen van 2018. Wel benadrukte de bondscoach dat hij bij het samenstellen van zijn basisopstelling goed naar de tegenstander kijkt. "En ik heb al een paar keer gezegd dat we veel mogelijkheden hebben binnen onze selectie."
De bondscoach zag Oranje zondag veel goed doen tegen Polen (2-1). "Maar zowel verdedigend als aanvallend kan het beter. Bovendien moeten we niet zestig maar negentig minuten goed spelen", zei de bondscoach die zou kunnen kiezen voor niet vier maar vijf verdedigers tegen de Fransen. Niet uitgesloten is dat hij Xavi Simons op de bank laat plaatsnemen. In dat geval is Jeremie Frimpong een logische vervanger.
Nederland verloor zeven van de laatste acht wedstrijden tegen Frankrijk. "Dat geeft aan dat het een sterke tegenstander is", zei Koeman. "Ze hebben een ervaren ploeg en spelen heel compact. Als ze de bal krijgen, kunnen ze heel snel omschakelen en daarna snel voor ons doel verschijnen. Ze beschikken over spelers met geweldige individuele kwaliteiten."
Koeman wacht rustig af of de Fransen met Kylian Mbappé aan de aftrap verschijnen. De grote vedette van de wereldkampioen van 2018 brak maandag zijn neus in de slotfase van het gewonnen duel met Oostenrijk (1-0). "Ik weet niet of hij gaat spelen", zei hij. "Maar Frankrijk is zo sterk dat ze veel goede vervangers voor hem hebben. Ik heb er geen invloed op, dus ik ben er niet zo mee bezig. Ons idee is niet afhankelijk van het meespelen van Mbappé. We weten hoe goed hij is, maar voor ons verandert dat niet veel. Ik verwacht dat we een beter Nederlands elftal zien dan in de laatste duels met Frankrijk. We hebben nu veel vaker kunnen trainen."
Meer uit Voetbal
EAST RUTHERFORD (ANP) - Chelsea-trainer Enzo Maresca roemde zijn aankoop João Pedro, die het duel met Fluminense in de halve finale van het WK voor clubteams besliste met twee treffers. "Ik ben heel blij voor João. Hij heeft de kwaliteit om wedstrijden zoals deze te beslissen, maar hij was ook op vakantie, dus hij is iets frisser dan de rest", aldus de coach.
7 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Chelsea staat zondag in de finale van het WK voetbal voor clubs. De Londenaren wonnen in het MetLife Stadium van East Rutherford voor ruim 70.000 toeschouwers met 2-0 van het Braziliaanse Fluminense. Chelsea speelt de eindstrijd in hetzelfde stadion tegen de winnaar van de andere halve finale tussen Real Madrid en Paris Saint-Germain. Dit duel staat woensdag eveneens in New Jersey op het programma.
17 uur geledenLUZERN (ANP) - Zweden heeft op het EK voetbal in Zwitserland met 3-0 gewonnen van Polen. Het elftal van bondscoach Peter Gerhardsson won op dinsdagavond het tweede groepsduel door drie rake kopballen in de Swissporarena van Luzern. Zweden verzekerde zich net als Duitsland van een plaats in de kwartfinales. Polen en Denemarken zijn in Groep C uitgeschakeld.
17 uur geledenBAZEL (ANP) - Duitsland heeft de tweede groepswedstrijd op het EK in Zwitserland met 2-1 gewonnen van Denemarken. Daarmee is Duitsland dicht bij de kwartfinales. Duitsland had het eerste groepsduel met Polen ook al met 2-0 gewonnen en speelt nog tegen Zweden.
20 uur geledenZURICH (ANP) - Bondscoach Andries Jonker heeft een kleine 24 uur voor het EK-duel met titelverdediger Engeland nog geen duidelijkheid over de inzetbaarheid van al zijn beoogde basisspeelsters. "We gaan zo tijdens de training bekijken of iedereen fit is. Ik heb nog geen opstelling bekendgemaakt, omdat dat niet kan", zei Jonker aan het einde van zijn persconferentie, waarna hij niet meer wilde aangeven van wie het meespelen twijfelachtig is.
21 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieprogramma voor het seizoen 2025/2026 in de Vrouwen Eredivisie bekendgemaakt. Het voetbalseizoen gaat van start met de Supercup op zaterdag 23 augustus. Dan staan kampioen FC Twente en nummer 2 PSV tegenover elkaar.
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes blijft voorlopig vastzitten. Dat heeft het gerechtshof in Amsterdam besloten. Volgens het hof zijn er nog voldoende redenen om hem vast te houden, onder meer het risico dat hij naar het buitenland vlucht. Oud-international Promes wordt verdacht van cocaïnesmokkel en het neersteken van zijn neef. De rechtbank heeft hem in totaal 7,5 jaar cel opgelegd. De zaak loopt momenteel in hoger beroep en is in de voorbereidende fase.
23 uur geleden