Koeman heeft goed gevoel over duel van Oranje met Fransen
LEIPZIG (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman gelooft in een goede afloop van de tweede wedstrijd van het Nederlands elftal op het EK tegen Frankrijk. "Ik heb gezien hoe we ons met 26 fitte spelers op deze wedstrijd hebben voorbereid", zei hij op een afsluitende persconferentie voor het duel van vrijdag in het Leipzig Stadium. "Het is voor ons een enorme uitdaging om ons te meten met een geweldig elftal. Ik heb er wel vertrouwen in."
Koeman liet weinig los over zijn plannen voor de kraker met de wereldkampioen van 2018. Wel benadrukte de bondscoach dat hij bij het samenstellen van zijn basisopstelling goed naar de tegenstander kijkt. "En ik heb al een paar keer gezegd dat we veel mogelijkheden hebben binnen onze selectie."
De bondscoach zag Oranje zondag veel goed doen tegen Polen (2-1). "Maar zowel verdedigend als aanvallend kan het beter. Bovendien moeten we niet zestig maar negentig minuten goed spelen", zei de bondscoach die zou kunnen kiezen voor niet vier maar vijf verdedigers tegen de Fransen. Niet uitgesloten is dat hij Xavi Simons op de bank laat plaatsnemen. In dat geval is Jeremie Frimpong een logische vervanger.
Nederland verloor zeven van de laatste acht wedstrijden tegen Frankrijk. "Dat geeft aan dat het een sterke tegenstander is", zei Koeman. "Ze hebben een ervaren ploeg en spelen heel compact. Als ze de bal krijgen, kunnen ze heel snel omschakelen en daarna snel voor ons doel verschijnen. Ze beschikken over spelers met geweldige individuele kwaliteiten."
Koeman wacht rustig af of de Fransen met Kylian Mbappé aan de aftrap verschijnen. De grote vedette van de wereldkampioen van 2018 brak maandag zijn neus in de slotfase van het gewonnen duel met Oostenrijk (1-0). "Ik weet niet of hij gaat spelen", zei hij. "Maar Frankrijk is zo sterk dat ze veel goede vervangers voor hem hebben. Ik heb er geen invloed op, dus ik ben er niet zo mee bezig. Ons idee is niet afhankelijk van het meespelen van Mbappé. We weten hoe goed hij is, maar voor ons verandert dat niet veel. Ik verwacht dat we een beter Nederlands elftal zien dan in de laatste duels met Frankrijk. We hebben nu veel vaker kunnen trainen."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft nog geen definitief uitsluitsel van de licentiecommissie over de overname van zijn aandelen door de zogenoemde Sterkhouders. De club uit de eerste divisie meldt dat de KNVB positief heeft gereageerd op het verzoek dat medio december werd ingediend, maar dat de licentiecommissie "nog een aantal verduidelijkingen wenst".
3 uur geledenPORTO (ANP/RTR) - De Spaanse international Samu Aghehowa lijkt niet op tijd fit te zijn voor het WK voetbal van deze zomer. De 21-jarige aanvaller van FC Porto liep maandag een kruisbandblessure op tijdens het gelijkspel tegen Sporting Portugal (1-1).
4 uur geledenMARSEILLE (ANP/AFP) - Olympique Marseille heeft "in onderling overleg" afscheid genomen van trainer Roberto De Zerbi. Dat meldde de club van de Nederlanders Quinten Timber en Jeffrey de Lange. De nummer 4 van Frankrijk verloor zondag 'Le Classique' tegen Paris Saint-Germain met 5-0.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft in de thuiswedstrijd tegen Leeds United genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De nummer 5 van de Premier League zag op Stamford Bridge de bezoekers in het laatste kwart van het duel terugkomen van een 2-0-achterstand: 2-2.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot beleeft met Liverpool zijn zwaarste seizoen ooit. Dat gaf de Nederlandse coach toe op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Sunderland. "Dit is zonder twijfel mijn moeilijkste seizoen", zei Slot, die vorig jaar met Liverpool de titel veroverde in de Premier League. "In andere seizoenen die ik heb meegemaakt als coach waren er alleen maar positieve dingen. Dat we zo vaak verliezen, is uitzonderlijk. De spelers zijn er niet aan gewend en ik ook niet."
1 dag geleden