Koeman gelooft in Noppert en heeft Cillessen niet afgeschreven
ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het logisch dat Andries Noppert weer in de selectie van het Nederlands elftal zit. "Voor mij hoort hij nu bij de beste drie doelmannen", zei hij op een persconferentie voor de finaleronde van de Nations League. "Dus daarom is hij er weer bij."
Noppert miste bijna de hele tweede helft van het seizoen vanwege een blessure. Hij maakte pas tijdens de allerlaatste speelronde van de Eredivisie zijn rentree bij sc Heerenveen en speelde vervolgens ook twee duels met FC Twente in de play-offs. Justin Bijlow en Mark Flekken zijn de andere doelmannen in de selectie van de nationale ploeg voor de finaleronde van de Nations League.
Noppert was de eerste doelman van Oranje op het WK van eind vorig jaar in Qatar. Koeman liet eind maart Jasper Cillessen het doel verdedigen tijdens de eerste duels in de EK-kwalificatie met Frankrijk en Gibraltar. Maar de doelman is nu niet geselecteerd na een reeks mindere optredens voor NEC. "Dat heeft met zijn vorm te maken", zei de bondscoach. "Deze breuk is niet definitief. Wij hebben nu gewoon voor de drie beste keepers gekozen. In het nieuwe seizoen gaan we weer kijken."
Koeman weet al wie woensdag het doel verdedigt in de halve finale van de Nations League tegen Kroatië. "Maar dat ga ik nu niet vertellen", zei hij. "Dat horen eerst mijn spelers."
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.
2 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.
4 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het overlijden van clublegende José Emilio Santamaria bekendgemaakt. De verdediger, die vier keer de Europa Cup I won met de Spaanse voetbalclub, is 96 jaar geworden. "Santamaría zal altijd herinnerd worden als een van de grote iconen van onze club", schrijft voorzitter Florentino Pérez in een verklaring.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Jan Poortvliet blijft een jaar langer trainer van eerstedivisieclub FC Eindhoven. De 70-jarige oud-international begon in oktober aan zijn tweede periode als hoofdtrainer van de club. Eerder nam hij ook jeugdelftallen onder zijn hoede en was hij interim-trainer in Eindhoven.
10 uur geleden