Koeman gelooft in Noppert en heeft Cillessen niet afgeschreven
ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het logisch dat Andries Noppert weer in de selectie van het Nederlands elftal zit. "Voor mij hoort hij nu bij de beste drie doelmannen", zei hij op een persconferentie voor de finaleronde van de Nations League. "Dus daarom is hij er weer bij."
Noppert miste bijna de hele tweede helft van het seizoen vanwege een blessure. Hij maakte pas tijdens de allerlaatste speelronde van de Eredivisie zijn rentree bij sc Heerenveen en speelde vervolgens ook twee duels met FC Twente in de play-offs. Justin Bijlow en Mark Flekken zijn de andere doelmannen in de selectie van de nationale ploeg voor de finaleronde van de Nations League.
Noppert was de eerste doelman van Oranje op het WK van eind vorig jaar in Qatar. Koeman liet eind maart Jasper Cillessen het doel verdedigen tijdens de eerste duels in de EK-kwalificatie met Frankrijk en Gibraltar. Maar de doelman is nu niet geselecteerd na een reeks mindere optredens voor NEC. "Dat heeft met zijn vorm te maken", zei de bondscoach. "Deze breuk is niet definitief. Wij hebben nu gewoon voor de drie beste keepers gekozen. In het nieuwe seizoen gaan we weer kijken."
Koeman weet al wie woensdag het doel verdedigt in de halve finale van de Nations League tegen Kroatië. "Maar dat ga ik nu niet vertellen", zei hij. "Dat horen eerst mijn spelers."
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.
36 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse regering neemt pas een besluit over de deelname van het nationale team aan het WK voetbal zodra ze een reactie van de FIFA heeft ontvangen over de verplaatsing van de wedstrijden. Dat zegt Ahmad Donyamali, de Iraanse minister van Sport.
1 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Fernando Diniz is de nieuwe trainer van Corinthians. De oud-bondscoach van de Braziliaanse voetballers ondertekent een contract tot het einde van het jaar, meldt de club van Oranje-international Memphis Depay.
3 uur geledenNAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
14 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.
15 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."
16 uur geleden