Koeman geeft alle spelers speeltijd in twee oefenduels
ZEIST (ANP) - Ronald Koeman geeft alle veldspelers die hij tot zijn beschikking heeft speeltijd tijdens de komende twee oefenwedstrijden tegen Canada (donderdag) en IJsland (maandag). "Dat is om speltechnische redenen, maar ook om fitheid en fysiek. We willen iedereen zoveel mogelijk superfit krijgen voor het EK", legde de bondscoach uit op een persconferentie.
Koeman voerde de voorbije dagen individuele gesprekken met de spelers. Ongeveer de helft van de groep is al aan de beurt geweest. "Ik vond het als speler prettig als ik duidelijkheid van de coach kreeg en waar ik mij in moest verbeteren. Ik heb de aanvallers nog niet gesproken. Verdedigers en middenvelders zijn soms wat meer 'teamplayers', die zich makkelijker schikken in hun rol. Van deze groep ken ik alle jongens goed. Er zijn zoveel voorbeelden van spelers die niet beginnen aan een toernooi, maar wel eindigen. Dat geef je zo ook mee."
In welk systeem Oranje op het EK precies gaat spelen, wilde de bondscoach nog niet zeggen. "Dat gaan jullie zien. Na deze twee oefenwedstrijden kun je er denk ik wel een basiselftal uit opmaken", aldus Koeman, die de voorbije trainingsweek veel aandacht besteedde aan zijn aanvallers en het zetten van 'hoge druk'.
'Slaapmomentje'
"Dat is best goed gegaan, maar het kan nog altijd beter. We moeten er vanaf dat spelers voorin een 'slaapmomentje' hebben. Wil je ver komen in een toernooi, dan zal dat aspect perfect moeten zijn. In de oefenwedstrijd tegen Duitsland duurde het lang voordat onze aanvallers na een corner tegen weer in de organisatie stonden. Dat was dramatisch. Als we de bal niet hebben, moeten we de ruimtes klein maken. Daar hebben we veel op getraind."
Koeman laat de spelers donderdag weten wie op het EK de reserve-aanvoerder is achter aanvoerder Virgil van Dijk.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - Oud-voetballer Gennaro Gattuso is de nieuwe trainer van Lazio. De 48-jarige wereldkampioen van 2006, die begin april vertrok als bondscoach van Italië na het mislopen van het WK-ticket, is bij de club uit Rome de opvolger van de Italiaan Maurizio Sarri. Zijn landgenoot moest vertrekken na de negende plaats in de competitie en de verloren bekerfinale.
2 uur geledenSZCZECIN (ANP) - Trainer Óscar García heeft enkele dagen na zijn vertrek bij Ajax een nieuwe club gevonden. De Spanjaard gaat aan de slag bij Pogoń Szczecin, een club uit de hoogste Poolse divisie.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Algerije heeft op het wereldkampioenschap voetbal een belangrijke zege geboekt op Jordanië. Het elftal van bondscoach Vladimir Petković won in San Francisco met 2-1.
11 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Noorwegen gaat door na de zestiende finales van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Ståle Solbakken won in de nacht van maandag op dinsdag met 3-2 van Senegal. Aanvaller Erling Haaland was met twee doelpunten wederom belangrijk voor de ploeg.
14 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Frankrijk staat na twee overwinningen in de zestiende finales van het WK voetbal. De wereldkampioen van 1998 en 2018 versloeg Irak (3-0), na een zege in het eerste duel op Senegal (3-1).
15 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - De voetballers van Frankrijk en Irak zijn ongeveer twee uur later aan de tweede helft van hun wedstrijd op het WK begonnen. Tijdens de rust van het duel in Philadelphia bliksemde het binnen een straal van 13 kilometer rond het stadion. Dat was voor de lokale autoriteiten reden in te grijpen.
16 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - De tweede helft van het duel tussen Frankrijk en Irak op het WK is voorlopig met een uur uitgesteld. Het regent en onweert in Philadelphia en de lokale autoriteiten vinden het te gevaarlijk om verder te spelen. De toeschouwers op onoverdekte tribunes zijn verzocht de tribunes te verlaten en zich in veiligheid te brengen.
18 uur geleden