Koeman bij Barcelona lang zonder Sergi Roberto en Piqué
BARCELONA (ANP) - Trainer Ronald Koeman moet het bij FC Barcelona twee maanden zonder Sergi Roberto stellen. Vermoedelijk staat verdediger Gerard Piqué ook lang aan de kant. Medisch onderzoek wees uit dat Piqué schade heeft opgelopen aan de voorste kruisband van zijn rechterknie. Het is nog onduidelijk hoe lang hij is uitgeschakeld, maar Spaanse media hebben het over enkele maanden.
De 33-jarige Catalaan raakte geblesseerd tijdens de verloren uitwedstrijd tegen Atlético Madrid (1-0). Piqué moest na een uur spelen van het veld, nadat Angel Correa tegen hem aan was gebotst. De rechterknie van de verdediger maakte daarbij een onnatuurlijke beweging. Piqué werd afgelost door oud-Ajacied Sergiño Dest.
Sergi Roberto speelde de wedstrijd wel uit, maar na afloop bleek dat hij een spierscheuring had opgelopen. De medische staf van Barcelona verwacht dat de rechtsback, die ook vaak op het middenveld speelt, pas in de loop van januari weer inzetbaar is.
Problemen
Zo stapelen de problemen voor Koeman zich op. Met 11 punten uit acht wedstrijden beleeft Barcelona de slechtste seizoensstart sinds 1991-1992, toen de Catalaanse ploeg onder leiding van Johan Cruijff uiteindelijk wel de titel pakte en ook de Europa Cup 1 won.
Koeman heeft met Clément Lenglet, Jordi Alba en Dest nog maar drie fitte verdedigers over in zijn selectie. Samuel Umtiti en Ronald Araújo staan door fysieke problemen al langer aan de kant. Koeman liet de afgelopen weken Frenkie de Jong al een paar keer achterin spelen, iets wat de middenvelder van Oranje ook bij Ajax wel eens deed. Barcelona, dat ook de talentvolle aanvaller Ansu Fati maanden moet missen vanwege een knieblessure, speelt dinsdag in de Champions League uit tegen Dinamo Kiev.
Meer uit Voetbal
NOTTINGHAM (ANP/RTR) - Nottingham Forest heeft met Sean Dyche al voor de derde keer dit seizoen een trainer ontslagen. De 54-jarige Engelsman wordt verantwoordelijk gehouden voor de slechte prestaties van de nummer 17 van de Premier League. Het doelpuntloze gelijkspel tegen hekkensluiter Wolverhampton Wanderers van woensdagavond werd Dyche fataal.
22 minuten geledenSUNDERLAND (ANP) - Liverpool heeft woensdagavond met 1-0 gewonnen van Sunderland. Virgil van Dijk maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het elftal van Arne Slot staat op de zesde plaats in de Premier League. Sunderland is elfde.
9 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ron Jans kan opgelucht ademhalen. De coach van FC Utrecht zag zijn elftal na een reeks van tien competitieduels zonder overwinning met 3-1 winnen bij NEC. FC Utrecht steeg naar de tiende plaats. NEC blijft derde met 1 punt achterstand op Feyenoord.
10 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.
21 uur geleden