Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman bij Barcelona lang zonder Sergi Roberto en Piqué

Koeman bij Barcelona lang zonder Sergi Roberto en Piqué

BARCELONA (ANP) - Trainer Ronald Koeman moet het bij FC Barcelona twee maanden zonder Sergi Roberto stellen. Vermoedelijk staat verdediger Gerard Piqué ook lang aan de kant. Medisch onderzoek wees uit dat Piqué schade heeft opgelopen aan de voorste kruisband van zijn rechterknie. Het is nog onduidelijk hoe lang hij is uitgeschakeld, maar Spaanse media hebben het over enkele maanden.

De 33-jarige Catalaan raakte geblesseerd tijdens de verloren uitwedstrijd tegen Atlético Madrid (1-0). Piqué moest na een uur spelen van het veld, nadat Angel Correa tegen hem aan was gebotst. De rechterknie van de verdediger maakte daarbij een onnatuurlijke beweging. Piqué werd afgelost door oud-Ajacied Sergiño Dest.

Sergi Roberto speelde de wedstrijd wel uit, maar na afloop bleek dat hij een spierscheuring had opgelopen. De medische staf van Barcelona verwacht dat de rechtsback, die ook vaak op het middenveld speelt, pas in de loop van januari weer inzetbaar is.

Problemen

Zo stapelen de problemen voor Koeman zich op. Met 11 punten uit acht wedstrijden beleeft Barcelona de slechtste seizoensstart sinds 1991-1992, toen de Catalaanse ploeg onder leiding van Johan Cruijff uiteindelijk wel de titel pakte en ook de Europa Cup 1 won.

Koeman heeft met Clément Lenglet, Jordi Alba en Dest nog maar drie fitte verdedigers over in zijn selectie. Samuel Umtiti en Ronald Araújo staan door fysieke problemen al langer aan de kant. Koeman liet de afgelopen weken Frenkie de Jong al een paar keer achterin spelen, iets wat de middenvelder van Oranje ook bij Ajax wel eens deed. Barcelona, dat ook de talentvolle aanvaller Ansu Fati maanden moet missen vanwege een knieblessure, speelt dinsdag in de Champions League uit tegen Dinamo Kiev.

Meer uit Voetbal

Oranje-tegenstander Tunesië verliest van Oostenrijk

WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.

6 uur geleden
Saudische club Al Ettifaq neemt afscheid van Wijnaldum

DAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.

7 uur geleden
Turks voetbalelftal boekt oefenzege op Noord-Macedonië

ISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.

8 uur geleden
Oranje-opponent Zweden onderuit in oefenduel met Noorwegen

OSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.

8 uur geleden
Depay wil aflopend contract bij Corinthians graag verlengen

ZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.

10 uur geleden
AS Monaco neemt afscheid van trainer Pocognoli

MONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.

10 uur geleden
Debutant Summerville kan niet wachten op eerste fluitsignaal WK

ZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."

10 uur geleden