Koeman bij Barcelona lang zonder Sergi Roberto en Piqué
BARCELONA (ANP) - Trainer Ronald Koeman moet het bij FC Barcelona twee maanden zonder Sergi Roberto stellen. Vermoedelijk staat verdediger Gerard Piqué ook lang aan de kant. Medisch onderzoek wees uit dat Piqué schade heeft opgelopen aan de voorste kruisband van zijn rechterknie. Het is nog onduidelijk hoe lang hij is uitgeschakeld, maar Spaanse media hebben het over enkele maanden.
De 33-jarige Catalaan raakte geblesseerd tijdens de verloren uitwedstrijd tegen Atlético Madrid (1-0). Piqué moest na een uur spelen van het veld, nadat Angel Correa tegen hem aan was gebotst. De rechterknie van de verdediger maakte daarbij een onnatuurlijke beweging. Piqué werd afgelost door oud-Ajacied Sergiño Dest.
Sergi Roberto speelde de wedstrijd wel uit, maar na afloop bleek dat hij een spierscheuring had opgelopen. De medische staf van Barcelona verwacht dat de rechtsback, die ook vaak op het middenveld speelt, pas in de loop van januari weer inzetbaar is.
Problemen
Zo stapelen de problemen voor Koeman zich op. Met 11 punten uit acht wedstrijden beleeft Barcelona de slechtste seizoensstart sinds 1991-1992, toen de Catalaanse ploeg onder leiding van Johan Cruijff uiteindelijk wel de titel pakte en ook de Europa Cup 1 won.
Koeman heeft met Clément Lenglet, Jordi Alba en Dest nog maar drie fitte verdedigers over in zijn selectie. Samuel Umtiti en Ronald Araújo staan door fysieke problemen al langer aan de kant. Koeman liet de afgelopen weken Frenkie de Jong al een paar keer achterin spelen, iets wat de middenvelder van Oranje ook bij Ajax wel eens deed. Barcelona, dat ook de talentvolle aanvaller Ansu Fati maanden moet missen vanwege een knieblessure, speelt dinsdag in de Champions League uit tegen Dinamo Kiev.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.
4 uur geledenCAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Oranje-internationals Tijjani Reijnders en Nathan Aké zijn met Manchester City uitgeschakeld in de Champions League. De Engelsen wisten de ruime nederlaag van vorige week tegen Real Madrid (3-0) in eigen stadion niet meer goed te maken. Het werd 2-1 voor Real Madrid.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal maakt dit seizoen nog altijd kans op vier prijzen. De huidige koploper van de Premier League bereikte dinsdag de kwartfinale van de Champions League dankzij een thuiszege van 2-0 op Bayer Leverkusen. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Paris Saint-Germain zit bij de laatste acht clubs in de Champions League. De titelverdediger haalde bij Chelsea de spanning snel uit de wedstrijd door in de beginfase twee keer te scoren. Na rust scoorden de Fransen nog eens: 0-3. Paris Saint-Germain won vorige week de eerste wedstrijd met 5-2, toen juist door drie doelpunten in de slotfase.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een deel van de aanhang van ADO Den Haag stroomde na afloop van het met 1-0 gewonnen duel met Jong FC Utrecht massaal het veld op. Ze vierden dat de club na vijf jaar terugkeert naar de Eredivisie. De clubleiding had vooraf nadrukkelijk verzocht het speelveld vrij te houden. Dat verzoek bleek kansloos.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag keert na een afwezigheid van vijf jaar terug naar de Eredivisie. De koploper van de eerste divisie won op dinsdagavond met 1-0 van Jong FC Utrecht en kan niet meer door nummer 3 De Graafschap worden achterhaald. Doelpuntenmaker Evan Rottier was de gevierde man van ADO. Hij werd tien minuten voor tijd onder luid applaus naar de kant gehaald.
6 uur geleden