Koeman bij Barcelona lang zonder Sergi Roberto en Piqué
BARCELONA (ANP) - Trainer Ronald Koeman moet het bij FC Barcelona twee maanden zonder Sergi Roberto stellen. Vermoedelijk staat verdediger Gerard Piqué ook lang aan de kant. Medisch onderzoek wees uit dat Piqué schade heeft opgelopen aan de voorste kruisband van zijn rechterknie. Het is nog onduidelijk hoe lang hij is uitgeschakeld, maar Spaanse media hebben het over enkele maanden.
De 33-jarige Catalaan raakte geblesseerd tijdens de verloren uitwedstrijd tegen Atlético Madrid (1-0). Piqué moest na een uur spelen van het veld, nadat Angel Correa tegen hem aan was gebotst. De rechterknie van de verdediger maakte daarbij een onnatuurlijke beweging. Piqué werd afgelost door oud-Ajacied Sergiño Dest.
Sergi Roberto speelde de wedstrijd wel uit, maar na afloop bleek dat hij een spierscheuring had opgelopen. De medische staf van Barcelona verwacht dat de rechtsback, die ook vaak op het middenveld speelt, pas in de loop van januari weer inzetbaar is.
Problemen
Zo stapelen de problemen voor Koeman zich op. Met 11 punten uit acht wedstrijden beleeft Barcelona de slechtste seizoensstart sinds 1991-1992, toen de Catalaanse ploeg onder leiding van Johan Cruijff uiteindelijk wel de titel pakte en ook de Europa Cup 1 won.
Koeman heeft met Clément Lenglet, Jordi Alba en Dest nog maar drie fitte verdedigers over in zijn selectie. Samuel Umtiti en Ronald Araújo staan door fysieke problemen al langer aan de kant. Koeman liet de afgelopen weken Frenkie de Jong al een paar keer achterin spelen, iets wat de middenvelder van Oranje ook bij Ajax wel eens deed. Barcelona, dat ook de talentvolle aanvaller Ansu Fati maanden moet missen vanwege een knieblessure, speelt dinsdag in de Champions League uit tegen Dinamo Kiev.
Meer uit Voetbal
CARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.
9 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
13 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
15 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
15 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
16 uur geleden