Kodaira wint op WK tweede 500 meter, Leerdam blijft zesde
HAMAR (ANP) - De Japanse schaatsster Nao Kodaira heeft bij de WK sprint in Hamar de tweede 500 meter gewonnen. De olympisch- en wereldkampioene op deze afstand zegevierde in een tijd van 37,46 seconden. Haar marge op haar landgenote Miho Takagi was echter klein. De klassementsleidster eindigde als tweede in 37,52.
Takagi is nu vrijwel zeker van haar eerste wereldtitel op de sprintvierkamp. Ze heeft voor de afsluitende 1000 meter, later op zaterdag, een voorsprong van 1,61 seconden op Kodaira. De Russin Olga Fatkoelina staat derde in de tussenstand, met een achterstand van 2,20 op Takagi.
Jutta Leerdam is na drie afstanden de beste Nederlandse op de zesde plek. Die klassering bezette ze ook al na de eerste WK-dag. De 21-jarige rijdster reed zaterdag de zevende tijd (38,03). Leerdam moet op de 1000 meter 1,19 seconde goedmaken op nummer 3 Fatkoelina om het WK-podium nog te halen.
Meer uit Sport
NIEL (ANP/BELGA) - Veldrijdster Lucinda Brand heeft in de Superprestigecross in het Belgische Niel haar vijfde zege van het seizoen geboekt. De 36-jarige Nederlandse kwam vlak na de eerste ronde alleen aan de leiding en bouwde haar voorsprong daarna uit. Europees kampioene Inge van der Heijden eindigde als tweede, Aniek van Alphen maakte het volledig Nederlandse podium compleet.
17 minuten geledenTURIJN (ANP) - Jannik Sinner is de ATP Finals in Turijn begonnen met een overtuigende zege. De Italiaanse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets: 7-5 6-1.
16 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De uitspraak in de rechtszaak die coureur Laura Villars heeft aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten volgt op 3 december. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort. De verkiezingen staan gepland voor 12 december in Oezbekistan.
19 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Joy Beune is voldoende hersteld om vrijdag bij de eerste wereldbekerwedstrijd in Salt Lake City van start te gaan op de 3000 meter. Dat meldt schaatsbond KNSB.
19 uur geledenROME (ANP/RTR) - Ferrari-topman John Elkann heeft tegen F1-coureurs Charles Leclerc en Lewis Hamilton gezegd dat ze minder moeten praten en zich moeten concentreren op het racen. Leclerc en Hamilton kenden een teleurstellend raceweekend in Brazilië, waar zij beiden uitvielen in de Grote Prijs van São Paulo.
21 uur geledenTURIJN (ANP) - Taylor Fritz heeft zijn eerste wedstrijd op de ATP Finals in Turijn gewonnen. De 28-jarige Amerikaan versloeg de Italiaan Lorenzo Musetti in twee sets: 6-3 6-4.
23 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de eerste plaats op de wereldranglijst weer overgenomen van Jannik Sinner. De 22-jarige Spanjaard stond een week geleden de positie af aan zijn twee jaar oudere rivaal uit Italië.
1 dag geleden