 
                    KNVB werkt met clubs aan sterke eredivisie voor voetbalsters
ZEIST (ANP) - De acht clubs uit de eredivisie voor voetbalsters hebben een commercieel verdrag gesloten met de KNVB. Ze gaan als collectief op zoek naar partners die passen bij de eredivisie voor vrouwen, waaronder een commerciële naamgever voor de competitie die sinds 2007 bestaat. "Als we door willen pakken, dan kan dat alleen samen, daar is iedereen van overtuigd", zegt oud-international Kirsten van de Ven, manager vrouwenvoetbal bij de KNVB. "Wij hebben daarin het voortouw genomen, samen met de clubs."
ADO Den Haag, Ajax, VV Alkmaar, Excelsior, sc Heerenveen, PEC Zwolle, PSV en FC Twente zijn met een vrouwenploeg actief in de eredivisie. De competitie krijgt een impuls door de terugkeer van de internationals Sari van Veenendaal, Mandy van den Berg (beiden PSV) en Stefanie van der Gragt (Ajax). "Bekende voetbalsters, die veel mensen kennen. Dit convenant zorgt ook buiten het veld voor een volgende stap in de verdere professionalisering van de competitie", aldus de 35-jarige Van de Ven, die sinds 2017 bij de KNVB werkt.
"Als we de commerciële waarde van de competitie vergroten, kunnen we de sport laten groeien. Nu stoppen de nodige voetbalsters al jong omdat ze niet fulltime aan de slag kunnen. Dat houdt de ontwikkeling van de competitie tegen."
Nauwelijks aandacht
De vrouwenclubs waren al verenigd in een coöperatie, maar die kwam niet echt van de grond. De KNVB neemt nu het voortouw in de commerciële exploitatie van de competitie. "Dit alles met als doel de Eredivisie Vrouwen op alle fronten sterker te maken. Het is onze ambitie dat meer mensen de heldinnen van vandaag en morgen wekelijks kunnen zien schitteren", zegt Van de Ven, die hoopt dat een sponsor zich als naamgever wil verbinden aan de competitie. Over de commerciële 'waarde' van de eredivisie voor vrouwen wil ze zich niet uitlaten.
De 'Leeuwinnen' veroverden op het EK van 2017 in eigen land de Europese titel en vorig jaar haalden ze de finale van het WK. Toch is er nog nauwelijks aandacht voor de nationale vrouwencompetitie. Internationals gaan vaak al op jonge leeftijd naar het buitenland, omdat ze zich daar beter kunnen ontwikkelen en omdat er meer geld te verdienen is. De competitiewedstrijden zijn slechts sporadisch op tv te zien.
"Ik had vroeger op mijn kamer geen poster van Sarina Wiegman hangen, ik wist niet eens wie ze was, omdat ik haar nooit zag spelen", zegt Van de Ven over de huidige bondscoach van Oranje. "Het zou mooi zijn als de nieuwe generatie posters ophangt van Ryan Gravenberch en Joëlle Smits."
Meer uit Voetbal
BELGRADO (ANP) - Veljko Paunovic is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Servië. Hij volgt Dragan Stojkovic op, die eerder deze maand na een nederlaag tegen Albanië (0-1) ontslag nam.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool ging woensdag zonder veel vaste basisspelers onderuit (0-3) in het duel uit de League Cup met Crystal Palace. Coach Arne Slot verdedigde na afloop zijn keuze voor een veredeld tweede elftal en verwees naar het programma dat zijn ploeg de komende anderhalve week moet afwerken. "Maar het past niet bij een club als Liverpool om zes van de laatste zeven wedstrijden te verliezen", erkende hij wel.
8 uur geledenMAASSLUIS (ANP) - Excelsior Maassluis leek woensdag in de eerste ronde van de KNVB-beker op weg naar een strafschoppenserie tegen Eredivisionist Excelsior, dacht ook doelman Tobias van der Kleij. "Ik was me al vijf minuten aan het voorbereiden op 'pingels', maar opeens lag-ie er aan de andere kant in", keek hij terug op het spectaculaire slot. De keeper van de tweededivisionist droomt na de 1-0-zege al van een optreden in De Kuip of de Johan Cruijff ArenA.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is uitgeschakeld in de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De ploeg van trainer Arne Slot verloor in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace. Het was de vierde nederlaag op rij op Anfield.
19 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Lionel Messi is veruit de bestbetaalde voetballer van de Major League Soccer. De achtvoudig winnaar van de Gouden Bal, die onlangs bijtekende bij Inter Miami, voert de salarislijst aan met 20,4 miljoen dollar (17,5 miljoen euro) per jaar. De Zuid-Koreaan Son Heung-min, onlangs aangetrokken door Los Angeles FC, staat op gepaste afstand tweede met 11,1 miljoen dollar (9,6 miljoen euro) per jaar. De Spanjaard Sergio Busquets, die aan het einde van het seizoen stopt bij Inter Miami, is de nummer drie op de lijst met 7,8 miljoen dollar.
20 uur geledenBREDA (ANP) - Heracles Almelo heeft zich drie dagen na het ontslag van coach Bas Sibum en het vertrek van technisch directeur Nico-Jan Hoogma voor de tweede ronde van de KNVB-beker geplaatst. Met interim-trainer Hendrie Krüzen op de bank won de hekkensluiter van de Eredivisie het uitduel bij NAC Breda (1-4).
20 uur geledenROME (ANP) - AS Roma heeft de thuiswedstrijd tegen Parma met 2-1 gewonnen. Mario Hermoso en Artem Dovbyk maakten in het laatste halfuur de doelpunten voor de thuisploeg. Alessandro Circati bepaalde in de slotfase de eindstand namens de bezoekers.
21 uur geleden 
             
                             
                             
                             
                             
                             
                            