Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB werkt met clubs aan sterke eredivisie voor voetbalsters

KNVB werkt met clubs aan sterke eredivisie voor voetbalsters

ZEIST (ANP) - De acht clubs uit de eredivisie voor voetbalsters hebben een commercieel verdrag gesloten met de KNVB. Ze gaan als collectief op zoek naar partners die passen bij de eredivisie voor vrouwen, waaronder een commerciële naamgever voor de competitie die sinds 2007 bestaat. "Als we door willen pakken, dan kan dat alleen samen, daar is iedereen van overtuigd", zegt oud-international Kirsten van de Ven, manager vrouwenvoetbal bij de KNVB. "Wij hebben daarin het voortouw genomen, samen met de clubs."

ADO Den Haag, Ajax, VV Alkmaar, Excelsior, sc Heerenveen, PEC Zwolle, PSV en FC Twente zijn met een vrouwenploeg actief in de eredivisie. De competitie krijgt een impuls door de terugkeer van de internationals Sari van Veenendaal, Mandy van den Berg (beiden PSV) en Stefanie van der Gragt (Ajax). "Bekende voetbalsters, die veel mensen kennen. Dit convenant zorgt ook buiten het veld voor een volgende stap in de verdere professionalisering van de competitie", aldus de 35-jarige Van de Ven, die sinds 2017 bij de KNVB werkt.

"Als we de commerciële waarde van de competitie vergroten, kunnen we de sport laten groeien. Nu stoppen de nodige voetbalsters al jong omdat ze niet fulltime aan de slag kunnen. Dat houdt de ontwikkeling van de competitie tegen."

Nauwelijks aandacht

De vrouwenclubs waren al verenigd in een coöperatie, maar die kwam niet echt van de grond. De KNVB neemt nu het voortouw in de commerciële exploitatie van de competitie. "Dit alles met als doel de Eredivisie Vrouwen op alle fronten sterker te maken. Het is onze ambitie dat meer mensen de heldinnen van vandaag en morgen wekelijks kunnen zien schitteren", zegt Van de Ven, die hoopt dat een sponsor zich als naamgever wil verbinden aan de competitie. Over de commerciële 'waarde' van de eredivisie voor vrouwen wil ze zich niet uitlaten.

De 'Leeuwinnen' veroverden op het EK van 2017 in eigen land de Europese titel en vorig jaar haalden ze de finale van het WK. Toch is er nog nauwelijks aandacht voor de nationale vrouwencompetitie. Internationals gaan vaak al op jonge leeftijd naar het buitenland, omdat ze zich daar beter kunnen ontwikkelen en omdat er meer geld te verdienen is. De competitiewedstrijden zijn slechts sporadisch op tv te zien.

"Ik had vroeger op mijn kamer geen poster van Sarina Wiegman hangen, ik wist niet eens wie ze was, omdat ik haar nooit zag spelen", zegt Van de Ven over de huidige bondscoach van Oranje. "Het zou mooi zijn als de nieuwe generatie posters ophangt van Ryan Gravenberch en Joëlle Smits."

Meer uit Voetbal

Paderborn klopt VfL Wolfsburg en promoveert naar Bundesliga

PADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.

1 uur geleden
Colombia met Díaz en Rodríguez naar WK voetbal

BOGOTÁ (ANP/RTR) - ‌Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

1 uur geleden
Middenvelder Saibari verkozen tot beste speler van Eredivisie

UTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.

2 uur geleden
Lille neemt afscheid van trainer Génésio

LILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.

3 uur geleden
Curaçao werkt drukbezette eerste oefensessie af voor WK voetbal

NOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.

5 uur geleden
AC Milan neemt afscheid van trainer Allegri

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.

5 uur geleden
Mexico geeft toestemming voor basiskamp voetballers Iran bij WK

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - President Claudia Sheinbaum van Mexico heeft bevestigd dat de voetballers van Iran in haar land kunnen verblijven tijdens het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens Sheinbaum wilden de Verenigde Staten niet dat Iran in dat land verbleef tijdens het toernooi. Iran speelt zijn drie groepswedstrijden in de Verenigde Staten.

6 uur geleden