KNVB werkt met clubs aan sterke eredivisie voor voetbalsters
ZEIST (ANP) - De acht clubs uit de eredivisie voor voetbalsters hebben een commercieel verdrag gesloten met de KNVB. Ze gaan als collectief op zoek naar partners die passen bij de eredivisie voor vrouwen, waaronder een commerciële naamgever voor de competitie die sinds 2007 bestaat. "Als we door willen pakken, dan kan dat alleen samen, daar is iedereen van overtuigd", zegt oud-international Kirsten van de Ven, manager vrouwenvoetbal bij de KNVB. "Wij hebben daarin het voortouw genomen, samen met de clubs."
ADO Den Haag, Ajax, VV Alkmaar, Excelsior, sc Heerenveen, PEC Zwolle, PSV en FC Twente zijn met een vrouwenploeg actief in de eredivisie. De competitie krijgt een impuls door de terugkeer van de internationals Sari van Veenendaal, Mandy van den Berg (beiden PSV) en Stefanie van der Gragt (Ajax). "Bekende voetbalsters, die veel mensen kennen. Dit convenant zorgt ook buiten het veld voor een volgende stap in de verdere professionalisering van de competitie", aldus de 35-jarige Van de Ven, die sinds 2017 bij de KNVB werkt.
"Als we de commerciële waarde van de competitie vergroten, kunnen we de sport laten groeien. Nu stoppen de nodige voetbalsters al jong omdat ze niet fulltime aan de slag kunnen. Dat houdt de ontwikkeling van de competitie tegen."
Nauwelijks aandacht
De vrouwenclubs waren al verenigd in een coöperatie, maar die kwam niet echt van de grond. De KNVB neemt nu het voortouw in de commerciële exploitatie van de competitie. "Dit alles met als doel de Eredivisie Vrouwen op alle fronten sterker te maken. Het is onze ambitie dat meer mensen de heldinnen van vandaag en morgen wekelijks kunnen zien schitteren", zegt Van de Ven, die hoopt dat een sponsor zich als naamgever wil verbinden aan de competitie. Over de commerciële 'waarde' van de eredivisie voor vrouwen wil ze zich niet uitlaten.
De 'Leeuwinnen' veroverden op het EK van 2017 in eigen land de Europese titel en vorig jaar haalden ze de finale van het WK. Toch is er nog nauwelijks aandacht voor de nationale vrouwencompetitie. Internationals gaan vaak al op jonge leeftijd naar het buitenland, omdat ze zich daar beter kunnen ontwikkelen en omdat er meer geld te verdienen is. De competitiewedstrijden zijn slechts sporadisch op tv te zien.
"Ik had vroeger op mijn kamer geen poster van Sarina Wiegman hangen, ik wist niet eens wie ze was, omdat ik haar nooit zag spelen", zegt Van de Ven over de huidige bondscoach van Oranje. "Het zou mooi zijn als de nieuwe generatie posters ophangt van Ryan Gravenberch en Joëlle Smits."
Meer uit Voetbal
BRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
1 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
8 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
8 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.
10 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
16 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
19 uur geleden