KNVB werkt met clubs aan sterke eredivisie voor voetbalsters
ZEIST (ANP) - De acht clubs uit de eredivisie voor voetbalsters hebben een commercieel verdrag gesloten met de KNVB. Ze gaan als collectief op zoek naar partners die passen bij de eredivisie voor vrouwen, waaronder een commerciële naamgever voor de competitie die sinds 2007 bestaat. "Als we door willen pakken, dan kan dat alleen samen, daar is iedereen van overtuigd", zegt oud-international Kirsten van de Ven, manager vrouwenvoetbal bij de KNVB. "Wij hebben daarin het voortouw genomen, samen met de clubs."
ADO Den Haag, Ajax, VV Alkmaar, Excelsior, sc Heerenveen, PEC Zwolle, PSV en FC Twente zijn met een vrouwenploeg actief in de eredivisie. De competitie krijgt een impuls door de terugkeer van de internationals Sari van Veenendaal, Mandy van den Berg (beiden PSV) en Stefanie van der Gragt (Ajax). "Bekende voetbalsters, die veel mensen kennen. Dit convenant zorgt ook buiten het veld voor een volgende stap in de verdere professionalisering van de competitie", aldus de 35-jarige Van de Ven, die sinds 2017 bij de KNVB werkt.
"Als we de commerciële waarde van de competitie vergroten, kunnen we de sport laten groeien. Nu stoppen de nodige voetbalsters al jong omdat ze niet fulltime aan de slag kunnen. Dat houdt de ontwikkeling van de competitie tegen."
Nauwelijks aandacht
De vrouwenclubs waren al verenigd in een coöperatie, maar die kwam niet echt van de grond. De KNVB neemt nu het voortouw in de commerciële exploitatie van de competitie. "Dit alles met als doel de Eredivisie Vrouwen op alle fronten sterker te maken. Het is onze ambitie dat meer mensen de heldinnen van vandaag en morgen wekelijks kunnen zien schitteren", zegt Van de Ven, die hoopt dat een sponsor zich als naamgever wil verbinden aan de competitie. Over de commerciële 'waarde' van de eredivisie voor vrouwen wil ze zich niet uitlaten.
De 'Leeuwinnen' veroverden op het EK van 2017 in eigen land de Europese titel en vorig jaar haalden ze de finale van het WK. Toch is er nog nauwelijks aandacht voor de nationale vrouwencompetitie. Internationals gaan vaak al op jonge leeftijd naar het buitenland, omdat ze zich daar beter kunnen ontwikkelen en omdat er meer geld te verdienen is. De competitiewedstrijden zijn slechts sporadisch op tv te zien.
"Ik had vroeger op mijn kamer geen poster van Sarina Wiegman hangen, ik wist niet eens wie ze was, omdat ik haar nooit zag spelen", zegt Van de Ven over de huidige bondscoach van Oranje. "Het zou mooi zijn als de nieuwe generatie posters ophangt van Ryan Gravenberch en Joëlle Smits."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben in het thuisduel met Feyenoord in de Johan Cruijff ArenA punten laten liggen in de titelstrijd. Voor het oog van een kleine 10.000 toeschouwers eindigde de Eredivisiewedstrijd tussen de Amsterdamse en Rotterdamse vrouwen in 0-0. Daardoor kunnen koploper PSV en FC Twente later op zondag afstand nemen op de ranglijst.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft in de strijd tegen degradatie uit de Eredivisie een belangrijke zege geboekt. Het elftal van trainer Ruben den Uil was met liefst 5-0 te sterk voor FC Utrecht, dat op de achtste plaats staat. FC Utrecht speelde een uur lang met een man minder na een rode kaart (twee keer geel) voor verdediger Matisse Didden.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Trainer Carl Hoefkens van NAC Breda voelde zich na de nederlaag tegen Ajax (0-2) niet lekker en heeft zich in een ziekenhuis laten controleren. Volgens zijn club maakte de 47-jarige Belg het inmiddels goed. NAC geeft vanwege de privacywetgeving verder geen commentaar.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
17 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
17 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
18 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
19 uur geleden