Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB rekent weer op 40.000 Oranjefans in Leipzig

KNVB rekent weer op 40.000 Oranjefans in Leipzig

LEIPZIG (ANP) - De KNVB verwacht dat ongeveer 40.000 Oranjesupporters naar Leipzig komen voor de tweede wedstrijd van het Nederlands elftal tegen Frankrijk vrijdagavond. Minimaal 15.000 fans hebben een kaartje bemachtigd voor het EK-duel in de Red Bull Arena, dat om 21.00 uur begint.

Nederlandse supporters kunnen vrijdag terecht in een speciale Oranje Fanzone op de Wilhelm Leuschner Platz, aan de rand van het centrum van Leipzig. Daar zijn optredens van Yves Berendse, Donnie, Snollebollekes en Mental Theo.

Supporters van het Nederlands elftal willen aan het einde van de middag samen vanaf de Oranje Fanzone naar het stadion wandelen. Het eerste duel van Oranje op het EK met Polen (2-1) trok zondag ook ruim 40.000 Nederlanders naar Hamburg. Zij liepen in een lange stoet naar het Volksparkstadion. Veel buitenlandse media besteedden aandacht aan die fanmars. Spelers van Oranje vertelden na de zege op Polen hoe gemotiveerd ze werden door de vele Nederlandse fans in Hamburg.

Fanzone

De KNVB rekende voor het duel met Polen op 15.000 Nederlandse fans in het stadion, maar uiteindelijk bleken meer dan 25.000 Oranjefans een ticket voor de wedstrijd te hebben. Supporters zonder kaartje kunnen de wedstrijd tegen Frankrijk in Leipzig bekijken op de EURO2024 Fanzone van de UEFA aan de Augustusplatz. De Red Bull Arena biedt plaats aan ruim 42.000 toeschouwers.

De afstand van Utrecht tot Leipzig is 612 kilometer.

Meer uit Voetbal

Scheidsrechter Lindhout leidt duel tussen Ajax en PSV

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.

1 uur geleden
Steun voor Simons na missen WK met Oranje door knieblessure

ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.

2 uur geleden
Simons mist WK door zware knieblessure

LONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.

4 uur geleden
FIFA wil prijzengeld voor WK 2026 verder verhogen

ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.

14 uur geleden
Koploper Internazionale verspeelt punten in titelstrijd Serie A

TURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.

17 uur geleden
Voetbalsters PSV steviger aan kop na zege in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.

18 uur geleden
Voetbalsters Arsenal verslaan Olympique Lyon in Champions League

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.

18 uur geleden