KNVB rekent weer op 40.000 Oranjefans in Leipzig
LEIPZIG (ANP) - De KNVB verwacht dat ongeveer 40.000 Oranjesupporters naar Leipzig komen voor de tweede wedstrijd van het Nederlands elftal tegen Frankrijk vrijdagavond. Minimaal 15.000 fans hebben een kaartje bemachtigd voor het EK-duel in de Red Bull Arena, dat om 21.00 uur begint.
Nederlandse supporters kunnen vrijdag terecht in een speciale Oranje Fanzone op de Wilhelm Leuschner Platz, aan de rand van het centrum van Leipzig. Daar zijn optredens van Yves Berendse, Donnie, Snollebollekes en Mental Theo.
Supporters van het Nederlands elftal willen aan het einde van de middag samen vanaf de Oranje Fanzone naar het stadion wandelen. Het eerste duel van Oranje op het EK met Polen (2-1) trok zondag ook ruim 40.000 Nederlanders naar Hamburg. Zij liepen in een lange stoet naar het Volksparkstadion. Veel buitenlandse media besteedden aandacht aan die fanmars. Spelers van Oranje vertelden na de zege op Polen hoe gemotiveerd ze werden door de vele Nederlandse fans in Hamburg.
Fanzone
De KNVB rekende voor het duel met Polen op 15.000 Nederlandse fans in het stadion, maar uiteindelijk bleken meer dan 25.000 Oranjefans een ticket voor de wedstrijd te hebben. Supporters zonder kaartje kunnen de wedstrijd tegen Frankrijk in Leipzig bekijken op de EURO2024 Fanzone van de UEFA aan de Augustusplatz. De Red Bull Arena biedt plaats aan ruim 42.000 toeschouwers.
De afstand van Utrecht tot Leipzig is 612 kilometer.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool voelt zich nog altijd gesteund door de beleidsbepalers en de supporters van de club. De regerend kampioen is bezig aan een teleurstellend seizoen en heeft alleen in de Champions League nog een kans op een prijs.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA) - De assistent-bondscoach van het Poolse voetbalelftal is overleden, meldt de Poolse voetbalbond PZPN. Jacek Magiera werd 49 jaar.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV neemt begin mei weer supporters mee naar de uitwedstrijd tegen Ajax. Vorig seizoen bleef het vak voor de fans van de Eindhovenaren leeg. PSV koos daarvoor "omdat meer tijd nodig was om een bewustwordingsprogramma rond antisemitisme goed te implementeren."
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC ziet het duel met Feyenoord van zondag niet als cruciaal voor de uiteindelijke tweede plaats in de Eredivisie. "Die tweede plek wordt niet beslist in dit weekend", zei de coach in aanloop naar de wedstrijd tussen de nummers 2 en 3 van de ranglijst.
3 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft geen straf gekregen na het ongeoorloofde gebruik van zijn telefoon tijdens de wedstrijd van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1) in maart. Het Braziliaanse sporttribunaal STJD besloot de topscorer aller tijden van Oranje slechts een waarschuwing te geven.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In voetbalstadion de ArenA in Amsterdam kunnen naamgenoten van Johan Cruijff op zijn geboortedag een gratis stadiontour krijgen. De rondleidingen zijn ter gelegenheid van het 30-jarig jubileum van de ArenA. Ze vinden plaats op 25 april tussen 09.30 en 18.00 uur. Bezoekers krijgen de kans om met de Champions League-beker uit 1972 op de foto te gaan.
5 uur geleden