KNVB rekent weer op 40.000 Oranjefans in Leipzig
LEIPZIG (ANP) - De KNVB verwacht dat ongeveer 40.000 Oranjesupporters naar Leipzig komen voor de tweede wedstrijd van het Nederlands elftal tegen Frankrijk vrijdagavond. Minimaal 15.000 fans hebben een kaartje bemachtigd voor het EK-duel in de Red Bull Arena, dat om 21.00 uur begint.
Nederlandse supporters kunnen vrijdag terecht in een speciale Oranje Fanzone op de Wilhelm Leuschner Platz, aan de rand van het centrum van Leipzig. Daar zijn optredens van Yves Berendse, Donnie, Snollebollekes en Mental Theo.
Supporters van het Nederlands elftal willen aan het einde van de middag samen vanaf de Oranje Fanzone naar het stadion wandelen. Het eerste duel van Oranje op het EK met Polen (2-1) trok zondag ook ruim 40.000 Nederlanders naar Hamburg. Zij liepen in een lange stoet naar het Volksparkstadion. Veel buitenlandse media besteedden aandacht aan die fanmars. Spelers van Oranje vertelden na de zege op Polen hoe gemotiveerd ze werden door de vele Nederlandse fans in Hamburg.
Fanzone
De KNVB rekende voor het duel met Polen op 15.000 Nederlandse fans in het stadion, maar uiteindelijk bleken meer dan 25.000 Oranjefans een ticket voor de wedstrijd te hebben. Supporters zonder kaartje kunnen de wedstrijd tegen Frankrijk in Leipzig bekijken op de EURO2024 Fanzone van de UEFA aan de Augustusplatz. De Red Bull Arena biedt plaats aan ruim 42.000 toeschouwers.
De afstand van Utrecht tot Leipzig is 612 kilometer.
Meer uit Voetbal
PUEBLA (ANP) - Spanje heeft zijn laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK voetbal gewonnen van Peru. In de Mexicaanse stad Puebla werd het 3-1 voor de regerend Europees kampioen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De reserves van het Nederlands elftal hebben een trainingswedstrijd tegen de tweede keus van Oezbekistan verloren. Ze gingen met 2-1 onderuit in een leeg Icahn Stadium in New York.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Danny Makkelie leidt in de nacht van vrijdag op zaterdag de eerste wedstrijd van de Verenigde Staten op het WK tegen Paraguay. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman schat de kans niet hoog in dat Memphis Depay zondag met het Nederlands elftal aan de eerste wedstrijd op het WK tegen Japan begint. "Ik heb met hem gesproken en ik vind hem niet voor de volle 100 procent fit", zei de bondscoach na een moeizaam gewonnen oefenwedstrijd tegen Oezbekistan (2-1) in New York. "Hij speelt zo met de reserves mee en we hebben nog een aantal trainingen. Ik sluit niets uit, maar het wordt kort dag, ja."
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman zag het Nederlands elftal in de laatste oefeninterland voor het WK tegen Oezbekistan (2-1) dezelfde fouten maken als woensdag tijdens de verloren oefeninterland tegen Algerije (0-1). "We creëren veel kansen, maar scoren in twee duels slechts twee keer met een strafschop", zei hij aan de rand van het veld in een leeg Icahn Stadium in New York.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman kon vlak na de gewonnen oefeninterland van het Nederlands elftal tegen Oezbekistan (2-1) nog niet vertellen hoe ernstig de blessure van Bart Verbruggen is. "Hij had volgens mij last van een heup. We moeten dit even afwachten. Hij zal onderzocht worden", zei hij in New York.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema heeft opnieuw een knieoperatie ondergaan. Haar Engelse voetbalclub Manchester City meldde dat de Nederlandse spits succesvol is geopereerd en zich richt op het herstel op weg naar het nieuwe seizoen.
9 uur geleden