Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB mag in Almere en Nijmegen met fans binnen 1,5 meter testen

KNVB mag in Almere en Nijmegen met fans binnen 1,5 meter testen

ZEIST (ANP) - De stadions van Almere City FC en NEC gaan dienen als locaties voor een experiment met toeschouwers die op de tribunes binnen 1,5 meter van elkaar zitten. Het kabinet heeft onder bepaalde voorwaarden toestemming gegeven voor deze proef. De toeschouwers, maximaal 1500 per stadion, worden vooraf getest op het coronavirus.

De KNVB hoopt dat alle voetbalclubs zo snel mogelijk weer een beperkt aantal supporters mogen ontvangen in hun stadions, vergelijkbaar met de situatie aan het begin van het seizoen. "Zodra het gezien de coronacijfers weer kan, willen we heel graag weer terug naar publiek in de stadions. Het kabinet bepaalt dat moment. Parallel aan het weer toelaten van een beperkt aantal toeschouwers, willen we ook zo snel mogelijk onderzoeken of we veilig meer bezoekers zouden kunnen ontvangen dan tot nu toe", aldus de bond.

Dat gaat gebeuren bij Almere City FC en NEC, twee clubs uit de Keuken Kampioen Divisie. Ajax was ook in beeld, maar de koploper van de eredivisie doet niet mee aan deze proef. Het is nog niet duidelijk wanneer het experiment kan starten. Dat kan pas zodra het risiconiveau 'waakzaam' is, de laagste categorie. In de meeste regio's geldt nu het risiconiveau 'zeer ernstig', in sommige is het 'ernstig'.

Bubbels

De bezoekers worden in het stadion verdeeld over diverse 'bubbels'. In iedere bubbel wordt een bepaalde maatregel uitgetest om verspreiding van het coronavirus te voorkomen, zoals het gebruik van mondkapjes en wel of niet juichen. De toeschouwers hoeven zich in sommige vakken ook niet te houden aan de verplichte 1,5 meter afstand. Met de onderzoekresultaten die dit gaat opleveren, hoopt de KNVB weer toe te werken naar volledig gevulde stadions.

"De kennis die we hiermee opdoen, stellen we beschikbaar voor andere evenementen. Het is zeer belangrijk dat er op korte termijn onderzoek wordt gedaan, zodat er op basis van feiten en cijfers besluiten worden genomen en er perspectief komt voor de evenementenbranche, die nu al geruime tijd stilligt", aldus een KNVB-woordvoerder. "Het voetbal is graag onderdeel van de oplossing."

Meer uit Voetbal

Iraanse voetbalsters krijgen asiel in Australië

CANBERRA (ANP) - Australië heeft vijf Iraanse voetbalsters een humanitair visum verstrekt. De speelsters vroegen asiel aan nadat ze voorafgaand aan een wedstrijd in Australië vorige week niet meezongen met het Iraanse volkslied. Dat werd in Iran gezien als daad van verzet tegen de islamitische republiek, waarna de vijf in Iraanse staatsmedia werden neergezet als verraders.

2 uur geleden
West Ham United na strafschoppen door in FA Cup

LONDEN (ANP) - West Ham United heeft zich als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de FA Cup. De ploeg van de Nederlandse aanvaller Crysencio Summerville versloeg in Londen na strafschoppen Brentford. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 2-2.

8 uur geleden
Kane terug in selectie Bayern München voor CL-duel met Atalanta

ATALANTA (ANP/DPA) - Bayern München kan dinsdag weer een beroep doen op Harry Kane voor de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League bij Atalanta. De Engelse spits miste vrijdag de gewonnen competitiewedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach (4-1) door een kuitblessure.

12 uur geleden
Aandeelhouders Ajax akkoord met vijf nieuwe commissarissen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.

17 uur geleden
Technisch directeur Cruijff wil met Ajax direct meedoen om titel

AMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.

19 uur geleden
Aandeelhouders Ajax akkoord met vijf nieuwe commissarissen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.

19 uur geleden
Spelersvakbond uit zorgen over veiligheid Iraanse voetbalsters

SYDNEY (ANP/RTR) - De wereldwijde spelersvakbond FIFPRO heeft zorgen geuit over de veiligheid van de Iraanse voetbalsters na hun uitschakeling in de Asia Cup. Op het Aziatisch voetbalkampioenschap verloor Iran zondag de derde en laatste groepswedstrijd, waardoor het toernooi in Australië voor hen voorbij is.

21 uur geleden