KNVB mag in Almere en Nijmegen met fans binnen 1,5 meter testen
ZEIST (ANP) - De stadions van Almere City FC en NEC gaan dienen als locaties voor een experiment met toeschouwers die op de tribunes binnen 1,5 meter van elkaar zitten. Het kabinet heeft onder bepaalde voorwaarden toestemming gegeven voor deze proef. De toeschouwers, maximaal 1500 per stadion, worden vooraf getest op het coronavirus.
De KNVB hoopt dat alle voetbalclubs zo snel mogelijk weer een beperkt aantal supporters mogen ontvangen in hun stadions, vergelijkbaar met de situatie aan het begin van het seizoen. "Zodra het gezien de coronacijfers weer kan, willen we heel graag weer terug naar publiek in de stadions. Het kabinet bepaalt dat moment. Parallel aan het weer toelaten van een beperkt aantal toeschouwers, willen we ook zo snel mogelijk onderzoeken of we veilig meer bezoekers zouden kunnen ontvangen dan tot nu toe", aldus de bond.
Dat gaat gebeuren bij Almere City FC en NEC, twee clubs uit de Keuken Kampioen Divisie. Ajax was ook in beeld, maar de koploper van de eredivisie doet niet mee aan deze proef. Het is nog niet duidelijk wanneer het experiment kan starten. Dat kan pas zodra het risiconiveau 'waakzaam' is, de laagste categorie. In de meeste regio's geldt nu het risiconiveau 'zeer ernstig', in sommige is het 'ernstig'.
Bubbels
De bezoekers worden in het stadion verdeeld over diverse 'bubbels'. In iedere bubbel wordt een bepaalde maatregel uitgetest om verspreiding van het coronavirus te voorkomen, zoals het gebruik van mondkapjes en wel of niet juichen. De toeschouwers hoeven zich in sommige vakken ook niet te houden aan de verplichte 1,5 meter afstand. Met de onderzoekresultaten die dit gaat opleveren, hoopt de KNVB weer toe te werken naar volledig gevulde stadions.
"De kennis die we hiermee opdoen, stellen we beschikbaar voor andere evenementen. Het is zeer belangrijk dat er op korte termijn onderzoek wordt gedaan, zodat er op basis van feiten en cijfers besluiten worden genomen en er perspectief komt voor de evenementenbranche, die nu al geruime tijd stilligt", aldus een KNVB-woordvoerder. "Het voetbal is graag onderdeel van de oplossing."
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink wil met de voetbalsters van het Nederlands elftal vaker eerder op de avond spelen. Zo hoopt hij meer publiek naar de thuiswedstrijden te trekken. Bij het gewonnen WK-kwalificatieduel met Frankrijk (2-1), dat dinsdagavond om 20.45 uur begon, was het Rat Verlegh Stadion in Breda met zo'n 6500 mensen voor slechts iets meer dan een kwart gevuld.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Debutante Renee van Asten "wist niet wat ze voelde" bij haar openingstreffer voor Oranje tegen Frankrijk (2-1-winst). "Dit heb ik nog nooit gevoeld. Het was puur geluk, enthousiasme. Onbeschrijflijk eigenlijk. Ik zakte bijna door mijn voeten", zei de 19-jarige verdedigster van Ajax na het duel in Breda.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.
6 uur geledenBREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.
7 uur geledenBREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
10 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
18 uur geleden