Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB legt ook dit seizoen voetbalduel stil bij voorwerp op veld

KNVB legt ook dit seizoen voetbalduel stil bij voorwerp op veld

ZEIST (ANP) - De KNVB houdt dit voetbalseizoen vast aan de bestaande regels rond het stilleggen van wedstrijden in het betaalde voetbal. Dat meldde de voetbalbond tijdens een mediadag over de arbitrage in Zeist.

Als een voorwerp op het veld wordt gegooid, laat de scheidsrechter het duel onderbreken. Als de wedstrijd daarna wordt hervat en fans gooien opnieuw spullen op het veld, wordt het duel definitief gestaakt. Een wedstrijd wordt ook gestaakt als een speler of scheidsrechter uit het publiek door een voorwerp wordt geraakt. Wordt de persoon die iets heeft gegooid direct opgepakt en heeft de getroffen scheidsrechter of speler geen letsel, dan wordt er wel weer doorgevoetbald.

De KNVB scherpte de regels in april vorig jaar aan nadat toenmalig Ajaxspeler Davy Klaassen in de halve finale van de KNVB-beker tegen Feyenoord in De Kuip door een aansteker op zijn hoofd werd geraakt. Sindsdien werden vele duels onderbroken in het betaalde voetbal, ook als er een plastic drinkbeker op het veld werd gegooid.

Rellen

Het ging ondanks de nieuwe regels soms ook nog flink mis in de stadions, bijvoorbeeld eind vorig seizoen in de finale van de play-offs om een plek in de Conference League tussen FC Utrecht en Go Ahead Eagles. Toen gingen fans van Utrecht het veld op en braken rellen uit. Sharon Dijksma, burgemeester van Utrecht, besloot daarop dat FC Utrecht de eerstkomende wedstrijd zonder publiek moet spelen.

Mogelijk maakt de KNVB de regels rond het stilleggen van wedstrijden in de toekomst weer wat soepeler, maar voorlopig nog niet. "Spelers konden op een gegeven moment geen hoekschop meer nemen, omdat ze met voorwerpen bekogeld werden. Dat is nu allemaal weg door de strengere regels. Het zou daarom gek zijn om te zeggen: het is weer klaar", aldus Jan Bluyssen, manager competitiezaken van de KNVB.

Meer uit Voetbal

Girona en Real Mallorca degraderen op slotdag uit La Liga

GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.

8 uur geleden
Kane leidt Bayern naar eerste Duitse bekerwinst sinds 2020

BERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.

8 uur geleden
Oranje-international De Vrij geblesseerd naar de kant bij Inter

BOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.

8 uur geleden
Iran verplaatst basiskamp tijdens WK van VS naar Mexico

ANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.

8 uur geleden
Voetbalster Brugts wint tweede Champions League met FC Barcelona

OSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.

11 uur geleden
Hull City promoveert naar Premier League na zege op Middlesbrough

LONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.

11 uur geleden
Willem II promoveert na zege via strafschoppen op FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.

11 uur geleden