KNVB legt ook dit seizoen voetbalduel stil bij voorwerp op veld
ZEIST (ANP) - De KNVB houdt dit voetbalseizoen vast aan de bestaande regels rond het stilleggen van wedstrijden in het betaalde voetbal. Dat meldde de voetbalbond tijdens een mediadag over de arbitrage in Zeist.
Als een voorwerp op het veld wordt gegooid, laat de scheidsrechter het duel onderbreken. Als de wedstrijd daarna wordt hervat en fans gooien opnieuw spullen op het veld, wordt het duel definitief gestaakt. Een wedstrijd wordt ook gestaakt als een speler of scheidsrechter uit het publiek door een voorwerp wordt geraakt. Wordt de persoon die iets heeft gegooid direct opgepakt en heeft de getroffen scheidsrechter of speler geen letsel, dan wordt er wel weer doorgevoetbald.
De KNVB scherpte de regels in april vorig jaar aan nadat toenmalig Ajaxspeler Davy Klaassen in de halve finale van de KNVB-beker tegen Feyenoord in De Kuip door een aansteker op zijn hoofd werd geraakt. Sindsdien werden vele duels onderbroken in het betaalde voetbal, ook als er een plastic drinkbeker op het veld werd gegooid.
Rellen
Het ging ondanks de nieuwe regels soms ook nog flink mis in de stadions, bijvoorbeeld eind vorig seizoen in de finale van de play-offs om een plek in de Conference League tussen FC Utrecht en Go Ahead Eagles. Toen gingen fans van Utrecht het veld op en braken rellen uit. Sharon Dijksma, burgemeester van Utrecht, besloot daarop dat FC Utrecht de eerstkomende wedstrijd zonder publiek moet spelen.
Mogelijk maakt de KNVB de regels rond het stilleggen van wedstrijden in de toekomst weer wat soepeler, maar voorlopig nog niet. "Spelers konden op een gegeven moment geen hoekschop meer nemen, omdat ze met voorwerpen bekogeld werden. Dat is nu allemaal weg door de strengere regels. Het zou daarom gek zijn om te zeggen: het is weer klaar", aldus Jan Bluyssen, manager competitiezaken van de KNVB.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu is de spits van Ajax voor het bekerduel met Excelsior Maassluis. De 19-jarige aanvaller vervangt Kasper Dolberg, die net is hersteld van een blessure en rust krijgt.
27 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - Winston Bogarde gaat de nieuwe bondscoach Henk ten Cate assisteren bij de nationale voetbalploeg van Suriname. De oud-verdediger van topclubs als AC Milan, FC Barcelona en Chelsea werkte jarenlang als assistent-coach en individuele coach bij Ajax.
36 minuten geledenMILAAN (ANP) - Luis Suárez heeft zijn contract bij Inter Miami verlengd. De 38-jarige oud-aanvaller van onder meer Ajax, FC Groningen, Liverpool, FC Barcelona en Atlético Madrid blijft nog minimaal een seizoen ploeggenoot van zijn vriend Lionel Messi bij de kampioen van de MLS.
38 minuten geledenTILBURG (ANP) - Willem II speelt op 9 januari de thuiswedstrijd tegen ADO Den Haag zonder de luidruchtigste supporters. De club uit Tilburg heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd en laat KingSide en Vak E leeg.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Santiago Giménez kan voorlopig niet voor AC Milan uitkomen. De spits moet zich aan een enkel laten opereren. Dat vertelde zijn trainer Massimiliano Allegri op een persconferentie voor de halve finales van de Italiaanse Supercup.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft dinsdag het definitieve verzoek tot goedkeuring voor de overname van zijn aandelen door de zogenoemde Sterkhouders ingediend bij de licentiecommissie. Dat meldt de club uit de eerste divisie woensdag op de website.
1 uur geledenDOHA (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een bijdrage van 727 miljoen dollar (ruim 620 miljoen euro) goedgekeurd voor het WK van komend jaar. Van het bedrag wordt in totaal 655 miljoen dollar uitgekeerd als prijzengeld aan de 48 deelnemers, een stijging van 50 procent ten opzichte van het vorige WK. Dat meldt de FIFA woensdag.
3 uur geleden