KNVB legt ook dit seizoen voetbalduel stil bij voorwerp op veld
ZEIST (ANP) - De KNVB houdt dit voetbalseizoen vast aan de bestaande regels rond het stilleggen van wedstrijden in het betaalde voetbal. Dat meldde de voetbalbond tijdens een mediadag over de arbitrage in Zeist.
Als een voorwerp op het veld wordt gegooid, laat de scheidsrechter het duel onderbreken. Als de wedstrijd daarna wordt hervat en fans gooien opnieuw spullen op het veld, wordt het duel definitief gestaakt. Een wedstrijd wordt ook gestaakt als een speler of scheidsrechter uit het publiek door een voorwerp wordt geraakt. Wordt de persoon die iets heeft gegooid direct opgepakt en heeft de getroffen scheidsrechter of speler geen letsel, dan wordt er wel weer doorgevoetbald.
De KNVB scherpte de regels in april vorig jaar aan nadat toenmalig Ajaxspeler Davy Klaassen in de halve finale van de KNVB-beker tegen Feyenoord in De Kuip door een aansteker op zijn hoofd werd geraakt. Sindsdien werden vele duels onderbroken in het betaalde voetbal, ook als er een plastic drinkbeker op het veld werd gegooid.
Rellen
Het ging ondanks de nieuwe regels soms ook nog flink mis in de stadions, bijvoorbeeld eind vorig seizoen in de finale van de play-offs om een plek in de Conference League tussen FC Utrecht en Go Ahead Eagles. Toen gingen fans van Utrecht het veld op en braken rellen uit. Sharon Dijksma, burgemeester van Utrecht, besloot daarop dat FC Utrecht de eerstkomende wedstrijd zonder publiek moet spelen.
Mogelijk maakt de KNVB de regels rond het stilleggen van wedstrijden in de toekomst weer wat soepeler, maar voorlopig nog niet. "Spelers konden op een gegeven moment geen hoekschop meer nemen, omdat ze met voorwerpen bekogeld werden. Dat is nu allemaal weg door de strengere regels. Het zou daarom gek zijn om te zeggen: het is weer klaar", aldus Jan Bluyssen, manager competitiezaken van de KNVB.
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie sprak donderdag na de thuiszege op Sturm Graz (3-0) in de Europa League van een "frisse en nieuwe start". Het was voor Feyenoord de eerste zege sinds begin december.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft alle supporters van KRC Genk uit het bezoekersvak van het stadion van FC Utrecht gedreven. De aftrap, die gepland stond voor 21.00 uur, is uitgesteld.
7 uur geledenBERN (ANP) - Olympique Lyon en Aston Villa hebben zich verzekerd van een plek bij de laatste zestien van de Europa League. Door overwinningen in de voorlaatste speelronde van het hoofdtoernooi komen de ploegen op 18 punten en kunnen ze niet meer buiten de top 8 van de ranglijst vallen. Dat betekent dat ze de tussenronde in februari mogen overslaan en in maart weer in actie komen in de achtste finale.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - De aftrap van het Europa League-duel tussen FC Utrecht en KRC Genk is uitgesteld. Volgens de thuisploeg zijn er problemen met Belgische fans in het bezoekersvak van De Galgenwaard.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft voor het eerst sinds begin december een wedstrijd gewonnen. De Rotterdammers rekenden voor eigen publiek in de Europa League af met Sturm Graz (3-0) en voorkwamen daarmee dat de crisis bij de club nog grotere vormen aanneemt. Feyenoord heeft dankzij de zege nog een kleine kans om de tussenronde van het tweede Europese clubtoernooi te bereiken.
8 uur geleden