Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB legt ook dit seizoen voetbalduel stil bij voorwerp op veld

KNVB legt ook dit seizoen voetbalduel stil bij voorwerp op veld

ZEIST (ANP) - De KNVB houdt dit voetbalseizoen vast aan de bestaande regels rond het stilleggen van wedstrijden in het betaalde voetbal. Dat meldde de voetbalbond tijdens een mediadag over de arbitrage in Zeist.

Als een voorwerp op het veld wordt gegooid, laat de scheidsrechter het duel onderbreken. Als de wedstrijd daarna wordt hervat en fans gooien opnieuw spullen op het veld, wordt het duel definitief gestaakt. Een wedstrijd wordt ook gestaakt als een speler of scheidsrechter uit het publiek door een voorwerp wordt geraakt. Wordt de persoon die iets heeft gegooid direct opgepakt en heeft de getroffen scheidsrechter of speler geen letsel, dan wordt er wel weer doorgevoetbald.

De KNVB scherpte de regels in april vorig jaar aan nadat toenmalig Ajaxspeler Davy Klaassen in de halve finale van de KNVB-beker tegen Feyenoord in De Kuip door een aansteker op zijn hoofd werd geraakt. Sindsdien werden vele duels onderbroken in het betaalde voetbal, ook als er een plastic drinkbeker op het veld werd gegooid.

Rellen

Het ging ondanks de nieuwe regels soms ook nog flink mis in de stadions, bijvoorbeeld eind vorig seizoen in de finale van de play-offs om een plek in de Conference League tussen FC Utrecht en Go Ahead Eagles. Toen gingen fans van Utrecht het veld op en braken rellen uit. Sharon Dijksma, burgemeester van Utrecht, besloot daarop dat FC Utrecht de eerstkomende wedstrijd zonder publiek moet spelen.

Mogelijk maakt de KNVB de regels rond het stilleggen van wedstrijden in de toekomst weer wat soepeler, maar voorlopig nog niet. "Spelers konden op een gegeven moment geen hoekschop meer nemen, omdat ze met voorwerpen bekogeld werden. Dat is nu allemaal weg door de strengere regels. Het zou daarom gek zijn om te zeggen: het is weer klaar", aldus Jan Bluyssen, manager competitiezaken van de KNVB.

Meer uit Voetbal

Internazionale blijft na gelijkspel tegen Napoli aan kop Serie A

MILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.

7 uur geleden
Voormalig Ajax-coach Farioli verlengt contract bij FC Porto

PORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.

7 uur geleden
De Jong mag Supercup niet als captain als eerste omhooghouden

JEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.

8 uur geleden
Barcelona verovert Supercup na zege op Real Madrid, rood De Jong

JEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.

8 uur geleden
Lazio boekt met debutant Taylor nipte zege bij Hellas Verona

VERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.

10 uur geleden
Bayern München begint 2026 met grote zege op Wolfsburg

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.

11 uur geleden
Sparta na winst op Heracles naar achtste plaats in Eredivisie

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.

11 uur geleden