Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB legde vorig seizoen twee keer zoveel stadionverboden op

KNVB legde vorig seizoen twee keer zoveel stadionverboden op

ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB heeft afgelopen seizoen twee keer zoveel stadionverboden opgelegd als wat de afgelopen jaren gebruikelijk was, ondanks dat er een paar maanden geen supporters welkom waren in stadions. De meeste verboden volgden na het gooien van bekers bier en andere voorwerpen, waar een uitsluiting van maximaal drie jaar op staat. Ook met het afsteken en gooien van vuurwerk ging het vaak mis.

Meer dan 1250 supporters kregen vorig seizoen een landelijk stadionverbod, tegenover gemiddeld zo’n 640 de afgelopen tien jaar. Zowel voor het gooien van voorwerpen als voor het afsteken van vuurwerk werden meer dan tweehonderd verboden uitgedeeld. Waar vuurwerk de afgelopen jaren de meest voorkomende aanleiding was voor een straf, was dat afgelopen jaargang het gooien van andere voorwerpen. Ook veldbetredingen en openlijke geweldpleging waren veelvoorkomende vergrijpen. Het betreden van het veld leidt tot een stadionverbod van vijf jaar.

Ook moest de onafhankelijke aanklager betaald voetbal veel vaker een (voor)onderzoek instellen naar ongeregeldheden bij een wedstrijd. Met 148 keer was dat bijna drie keer zoveel als wat de afgelopen jaren gebruikelijk was. 39 wedstrijden kwamen stil te liggen, wat ongeveer 5 procent is van het totaal. Ook begonnen twee duels later dan gepland en werden er twee zelfs helemaal gestaakt vanwege ongeregeldheden.

Opsporen

Nadat supporters na coronabeperkingen weer welkom werden geheten in de stadions, ging het regelmatig mis. Zo werd Vitesse - Sparta in maart gestaakt wegens ongeregeldheden, nadat even daarvoor de stadions na ongeveer drie maanden weer volledig gevuld mochten worden. De Gelderse derby NEC - Vitesse liep in oktober uit op rellen, waar 22 mensen voor werden opgepakt en 65 supporters een stadionverbod voor kregen.

"Het aantal incidenten is helaas gestegen, maar het is ook duidelijk dat de daders hier niet mee wegkomen. Met alle betrokken partijen zijn we steeds beter in staat om hen op te sporen en voor langere tijd uit de stadions te weren", licht Marianne van Leeuwen, directeur betaald voetbal KNVB, de cijfers toe. Er is onder meer extra ingezet op het kunnen opsporen van daders met beeldmateriaal.

Geweld

"We zien dat veel clubs hard aan het werk zijn om incidenten aan te pakken en te voorkomen, maar we moeten ook constateren dat al de individuele sancties tot op heden nog niet het gewenste resultaat laten zien", stelt Frank Paauw, portefeuillehouder voetbal van de politie. "Daarnaast zien we dat geweld en belediging in de richting van politiepersoneel en beveiligers/stewards nog steeds zeer regelmatig plaatsvindt. Ook het geweld tegen anderen blijft ongewenst hoog."

Er waren vorig seizoen ongeveer 680 incidenten, terwijl er volgens de KNVB een kleine achthonderd officiële wedstrijden waren.

Meer uit Voetbal

Van Asten debuteert bij gehavende Oranjevrouwen tegen Frankrijk

BREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.

1 uur geleden
Mascherano stopt als trainer van Inter Miami om privéredenen

MIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.

1 uur geleden
Fitte Mbappé in selectie van Real voor kraker in München

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.

9 uur geleden
Nieuwe bondscoach Queiroz gaat met Ghana naar WK

ACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.

10 uur geleden
Manchester United voelt zich benadeeld na nederlaag tegen Leeds

MANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.

12 uur geleden
Manchester United met tien man onderuit tegen Leeds

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.

22 uur geleden
Liverpool-trainer Slot geeft hoop op vervolg in CL niet op

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.

1 dag geleden