Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB legde vorig seizoen twee keer zoveel stadionverboden op

KNVB legde vorig seizoen twee keer zoveel stadionverboden op

ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB heeft afgelopen seizoen twee keer zoveel stadionverboden opgelegd als wat de afgelopen jaren gebruikelijk was, ondanks dat er een paar maanden geen supporters welkom waren in stadions. De meeste verboden volgden na het gooien van bekers bier en andere voorwerpen, waar een uitsluiting van maximaal drie jaar op staat. Ook met het afsteken en gooien van vuurwerk ging het vaak mis.

Meer dan 1250 supporters kregen vorig seizoen een landelijk stadionverbod, tegenover gemiddeld zo’n 640 de afgelopen tien jaar. Zowel voor het gooien van voorwerpen als voor het afsteken van vuurwerk werden meer dan tweehonderd verboden uitgedeeld. Waar vuurwerk de afgelopen jaren de meest voorkomende aanleiding was voor een straf, was dat afgelopen jaargang het gooien van andere voorwerpen. Ook veldbetredingen en openlijke geweldpleging waren veelvoorkomende vergrijpen. Het betreden van het veld leidt tot een stadionverbod van vijf jaar.

Ook moest de onafhankelijke aanklager betaald voetbal veel vaker een (voor)onderzoek instellen naar ongeregeldheden bij een wedstrijd. Met 148 keer was dat bijna drie keer zoveel als wat de afgelopen jaren gebruikelijk was. 39 wedstrijden kwamen stil te liggen, wat ongeveer 5 procent is van het totaal. Ook begonnen twee duels later dan gepland en werden er twee zelfs helemaal gestaakt vanwege ongeregeldheden.

Opsporen

Nadat supporters na coronabeperkingen weer welkom werden geheten in de stadions, ging het regelmatig mis. Zo werd Vitesse - Sparta in maart gestaakt wegens ongeregeldheden, nadat even daarvoor de stadions na ongeveer drie maanden weer volledig gevuld mochten worden. De Gelderse derby NEC - Vitesse liep in oktober uit op rellen, waar 22 mensen voor werden opgepakt en 65 supporters een stadionverbod voor kregen.

"Het aantal incidenten is helaas gestegen, maar het is ook duidelijk dat de daders hier niet mee wegkomen. Met alle betrokken partijen zijn we steeds beter in staat om hen op te sporen en voor langere tijd uit de stadions te weren", licht Marianne van Leeuwen, directeur betaald voetbal KNVB, de cijfers toe. Er is onder meer extra ingezet op het kunnen opsporen van daders met beeldmateriaal.

Geweld

"We zien dat veel clubs hard aan het werk zijn om incidenten aan te pakken en te voorkomen, maar we moeten ook constateren dat al de individuele sancties tot op heden nog niet het gewenste resultaat laten zien", stelt Frank Paauw, portefeuillehouder voetbal van de politie. "Daarnaast zien we dat geweld en belediging in de richting van politiepersoneel en beveiligers/stewards nog steeds zeer regelmatig plaatsvindt. Ook het geweld tegen anderen blijft ongewenst hoog."

Er waren vorig seizoen ongeveer 680 incidenten, terwijl er volgens de KNVB een kleine achthonderd officiële wedstrijden waren.

Meer uit Voetbal

Paris Saint-Germain steviger aan de leiding door zege op Toulouse

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.

9 uur geleden
ADO Den Haag loopt door zege op Jong Ajax uit op SC Cambuur

DEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.

9 uur geleden
NEC-middenvelder Chery stopt als international van Suriname

NIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.

10 uur geleden
Liverpool-coach Slot mist keeper Alisson tegen City en PSG

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.

14 uur geleden
AZ-aanvoerder Clasie keert na blessure terug in selectie

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.

15 uur geleden
Vitesse ziet voorlopig af van aanstellen technisch manager

ARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.

15 uur geleden
Spits Miedema mist WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk

ZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.

15 uur geleden