Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB krijgt boete voor supporters op het veld bij Oranje

KNVB krijgt boete voor supporters op het veld bij Oranje

ZÜRICH (ANP) - De KNVB moet een boete betalen van 11.500 Zwitserse francs, omgerekend ruim 10.000 euro, omdat bij de WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal in september tegen Montenegro en Turkije fans zich niet aan de regels hebben gehouden.

Bij het duel met Montenegro kwamen supporters het veld op. Eén van de veldbetreders, de 13-jarige Amin, wist in de slotfase van het duel in Eindhoven ongehinderd het veld op te rennen om een 'selfie' te maken met Memphis Depay. Na het laatste fluitsignaal kwamen meer toeschouwers het veld op. Zij kregen allemaal een stadionverbod van in principe vijf jaar en een boete.

Enkele dagen later ging er op veiligheidsgebied ook het een en ander mis in de WK-kwalificatiewedstrijd van Oranje in Amsterdam tegen Turkije. Zo werd er vuurwerk afgestoken op de tribunes. Het leverde de KNVB alles bij elkaar een boete op van 11.500 Zwitserse francs.

De mondiale federatie FIFA stuurde maandag een overzicht van alle straffen die het heeft uitgedeeld na de WK-kwalificatieduels in de afgelopen maanden. Zo moet Hongarije een wedstrijd zonder publiek spelen, omdat supporters in woord en gebaar racistische uitingen hadden gedaan in de wedstrijd tegen Engeland.

Meer uit Voetbal

Real Sociedad wint Spaanse beker na strafschoppen

SEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.

4 uur geleden
Kaptein houdt kippenvel over aan teamprestatie Oranjevrouwen

AUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.

4 uur geleden
Veurink spreekt van 'goede uitgangspositie' voor voetbalsters

AUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.

4 uur geleden
Manchester United blijft derde dankzij zege op Chelsea

LONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.

5 uur geleden
Voetbalsters blijven koploper in kwalificatie na 1-1 in Frankrijk

AUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.

5 uur geleden
Tottenham geeft belangrijke zege uit handen in degradatiestrijd

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.

7 uur geleden
Inter dichter bij titel door nederlaag Napoli tegen Lazio

NAPELS (ANP) - Internazionale is weer een stap dichter bij de titel in de Serie A. Concurrent en titelverdediger Napoli ging in het eigen Stadio Diego Armando Maradona met 2-0 onderuit tegen Lazio.

8 uur geleden