Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB krijgt boete voor supporters op het veld bij Oranje

KNVB krijgt boete voor supporters op het veld bij Oranje

ZÜRICH (ANP) - De KNVB moet een boete betalen van 11.500 Zwitserse francs, omgerekend ruim 10.000 euro, omdat bij de WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal in september tegen Montenegro en Turkije fans zich niet aan de regels hebben gehouden.

Bij het duel met Montenegro kwamen supporters het veld op. Eén van de veldbetreders, de 13-jarige Amin, wist in de slotfase van het duel in Eindhoven ongehinderd het veld op te rennen om een 'selfie' te maken met Memphis Depay. Na het laatste fluitsignaal kwamen meer toeschouwers het veld op. Zij kregen allemaal een stadionverbod van in principe vijf jaar en een boete.

Enkele dagen later ging er op veiligheidsgebied ook het een en ander mis in de WK-kwalificatiewedstrijd van Oranje in Amsterdam tegen Turkije. Zo werd er vuurwerk afgestoken op de tribunes. Het leverde de KNVB alles bij elkaar een boete op van 11.500 Zwitserse francs.

De mondiale federatie FIFA stuurde maandag een overzicht van alle straffen die het heeft uitgedeeld na de WK-kwalificatieduels in de afgelopen maanden. Zo moet Hongarije een wedstrijd zonder publiek spelen, omdat supporters in woord en gebaar racistische uitingen hadden gedaan in de wedstrijd tegen Engeland.

Meer uit Voetbal

Conte keert graag terug als bondscoach van Italië

NAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.

38 minuten geleden
Verdediger Maguire (33) verlengt contract bij Manchester United

MANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.

1 uur geleden
Iran wacht op antwoord FIFA en beslist daarna over WK-deelname

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse regering neemt pas een besluit over de deelname van het nationale team aan het WK voetbal zodra ze een reactie van de FIFA heeft ontvangen over de verplaatsing van de wedstrijden. Dat zegt Ahmad Donyamali, de Iraanse minister van Sport.

1 uur geleden
Depay krijgt Diniz als nieuwe trainer bij Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Fernando Diniz is de nieuwe trainer van Corinthians. De oud-bondscoach van de Braziliaanse voetballers ondertekent een contract tot het einde van het jaar, meldt de club van Oranje-international Memphis Depay.

3 uur geleden
Invaller Politano helpt Napoli aan thuiszege op AC Milan

NAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).

14 uur geleden
Vakbond wil immigratiedienst ICE niet bij WK-stadion

LOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.

15 uur geleden
Trainer Kuijt wil contract bij FC Dordrecht verlengen

LEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."

16 uur geleden