Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB komt met nieuwe regels tegen zwart geld

KNVB komt met nieuwe regels tegen zwart geld

DEN HAAG (ANP) - Voetbalbond KNVB komt met nieuwe regels om zwart geld en criminele inmenging bij amateurverenigingen tegen te gaan. Vanaf 1 januari moet het verboden worden dat spelers betaald krijgen door derden of meer krijgen overgeschreven dan een onkosten- of vrijwilligersvergoeding. Bedoeling is dat alleen ‘pure’ amateurspelers overblijven en contractspelers die met verenigingen spelerscontracten hebben die geregistreerd zijn door de KNVB, schrijft het AD.

De KNVB stelt nu extra alert te zijn doordat clubs door corona - en zwaar geslonken inkomsten - een nog aantrekkelijker prooi kunnen zijn voor criminelen. "We weten dat verenigingen het financieel heel moeilijk hebben", zegt bestuurssecretaris Mark Boetekees van de KNVB tegen de krant. "Controleren is heel lastig", geeft hij toe. "De afspraken zijn op basis van ‘high trust, high penalty’: komen we erachter dat sprake is van overtreding dan zijn de sancties niet mals. Je moet dan denken aan verplichte degradatie en schorsing voor lange tijd van spelers." Hij spreekt over jaarlijkse steekproeven.

Ook wil de KNVB intensiever gaan samenwerken met onder meer de Belastingdienst. Verder kent de bond de regel dat een bestuursmeerderheid bij amateurclubs uit niet-financiers moet bestaan. Deze en andere spelregels die de bond heeft opgesteld om criminelen buiten de clubs te houden, moeten via betere voorlichting en persoonlijke uitleg aan bestuurders beter onder de aandacht worden gebracht.

Criminele inmenging

De bond wil af van alle contante betalingen van sponsors binnen de amateurtak. "Ontvang giraal", zegt Guus Posthumus, hoofd verenigingsadvies bij de KNVB. Volgens hem zijn de Belastingdienst, gemeenten en de politie aan zet bij het uitwisselen van informatie en moeten ook zij hulp bieden richting verenigingen. "Vraag is hoe je samen het maximale kunt doen om criminele inmenging tegen te gaan. We doen een oproep aan de politiek om te kijken naar de privacywetgeving. Soms bestaat de noodzaak om meer informatie uit te wisselen dan nu wettelijk gezien mag."

Bij een op de acht amateursportverenigingen waren in de laatste twee jaar signalen van criminele inmenging, maar clubs en bonden weten nauwelijks wat ze daarmee moeten doen. Dat blijkt uit onderzoek van Bureau Bruinsma, het Mulier Instituut en de Universiteit van Tilburg, dat is uitgevoerd in opdracht van het Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport. Het onderzoek kwam afgelopen vrijdag naar buiten.

Meer uit Voetbal

Psycholoog: Maradona was bipolair

SAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.

6 uur geleden
Emegha verliest met Strasbourg in halve finale Conference League

MADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.

9 uur geleden
Nottingham Forest klopt Aston Villa in halve finale Europa League

NOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.

9 uur geleden
President Trump zegt Iraanse WK-deelname in VS te steunen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt akkoord te zijn met de deelname van Iran aan het WK voetbal. Eerder op donderdag herhaalde FIFA-voorzitter Gianni Infantino dat het elftal ondanks de oorlog de WK-duels zoals gepland afwerkt in de VS. "Als Gianni dat heeft gezegd, ben ik het ermee eens. Laat ze maar spelen", zei Trump tegen verslaggevers in zijn Oval Office.

10 uur geleden
Ook Afrikaanse landen steunen herverkiezing FIFA-baas Infantino

VANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.

15 uur geleden
Mathijsen nieuwe technisch directeur Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.

18 uur geleden
Manchester United verlengt contract met 'natuurtalent' Mainoo

MANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.

18 uur geleden