KNVB houdt vast aan geplande speeldata eerste divisie
ZEIST (ANP) - Het speelschema van de eerste divisie blijft onveranderd. De KNVB besprak dinsdag samen met de Keuken Kampioen Divisie en de clubs het plan tot uitstel van de eerste twee speelronden na de winterstop, maar de partijen zien daar vanaf.
Vanwege de huidige coronamaatregelen is publiek voorlopig niet welkom bij sportwedstrijden. Door speelronde 20 en 21 uit te stellen naar later, zouden mogelijk wel fans welkom zijn.
"Opnieuw wegen de zeer onzekere voordelen niet op tegen de nadelen die wel zeer waarschijnlijk zijn. Vandaar dat besloten is om het huidige speelschema niet aan te passen. Het verdere verloop van de competitie mag niet in gevaar komen", aldus de KNVB, die zegt te hebben geleerd van november, toen daar ook over gesproken werd maar het uiteindelijk niet ter zake deed omdat de maatregelen werden verlengd. "Dat bleek toen risicovol te zijn met het oog op de continuïteit van de competities, terwijl uitstellen geen garantie geeft op het mogen spelen voor publiek. De competities moeten bovendien voor juni klaar zijn, doorschuiven naar achteren is dus niet mogelijk."
Meer uit Voetbal
LE HAVRE (ANP) - PSG heeft de koppositie in de Franse Ligue 1 verstevigd door Le Havre met 1-0 te verslaan. De ploeg uit Parijs heeft nu 4 punten voorsprong op nummer 2 Lens, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde tegen Strasbourg.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft zich in het thuisduel met Genoa (2-0) hersteld van de verrassende uitschakeling in de Champions League. De verliezend finalist van vorig seizoen verloor dinsdag in de tussenronde op eigen veld met 2-1 van het Noorse Bodø/Glimt, na ook het uitduel al te hebben verloren (3-1). Tegen Genoa boekte de Italiaanse koploper juist de achtste achtereenvolgende overwinning in de competitie.
9 uur geledenLEEDS (ANP) - Manchester City heeft het uitduel met Leeds United met 1-0 gewonnen. City verkleinde daardoor het gat met koploper Arsenal tot 2 punten. De Londenaren komen zondag nog in actie tegen Chelsea.
11 uur geledenALMELO (ANP) - PSV heeft het uitduel met hekkensluiter Heracles Almelo zonder veel moeite gewonnen: 1-3. Zo vergrootte de koploper uit Eindhoven de degradatiezorgen van de ploeg van trainer Ernest Faber, die in de elf competitieduels sinds zijn aanstelling alleen van Fortuna Sittard won. De achterstand op FC Volendam, dat de veilige vijftiende plek inneemt, is 7 punten.
11 uur geledenBARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.
14 uur geledenHENSOL (ANP/DPA) - De videoscheidsrechter krijgt in het voetbal veel meer mogelijkheden om in te grijpen. Zo gaat de VAR ook beoordelen of hoekschoppen en tweede gele kaarten terecht zijn gegeven. Dat heeft de internationale spelregelorganisatie IFAB besloten tijdens de jaarlijkse vergadering in Wales. Het controleren van gegeven hoekschoppen mag niet tot vertraging van het spel leiden.
17 uur geleden