Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB geeft uitleg in video's bij 'gastvrij en veilig voetbal'

KNVB geeft uitleg in video's bij 'gastvrij en veilig voetbal'

ZEIST (ANP) - De KNVB heeft in een serie video's uitleg gegeven over bepaalde zaken in het kader van 'gastvrij en veilig voetbal'. Volgens de bond neemt het aantal incidenten in het betaald voetbal langzaam maar zeker af, maar loopt de algemene beeldvorming soms nog achter. "We hebben geconstateerd dat er soms een gebrek aan kennis is over de aanpak en specifieke onderdelen hiervan", licht de KNVB de 'explainer video's' toe.

De bond geeft in de video's, die openbaar zijn en gedeeld mogen worden, antwoord op zeven vragen. Wat doen de clubs allemaal zodat iedereen in het stadion veilig is? Wat levert het betaald voetbal de samenleving op? Stimuleert een gastvrije ontvangst goed gedrag van supporters? Waarom is vuurwerk verboden in voetbalstadions? Waarom mag je niets op het veld gooien? Hoelang duurt een stadionverbod? Wie werken er allemaal aan gastvrij en veilig voetbal?

"Elke speelronde verzamelen zich zo'n 200.000 voetballiefhebbers in de Nederlandse stadions. Voor hen betekent dit vooral samen genieten van het voetbal en de sfeer", schrijft de KNVB in een persbericht. "Soms wil een kleine groep dit helaas verpesten en daar moeten we het voetbal tegen beschermen. Dat doen we gezamenlijk met alle partijen die zich voor gastvrij en veilig voetbal inzetten: KNVB, Eredivisie, Keuken Kampioen Divisie, clubs, supporters(verenigingen), gemeentes, politie, OM en de betrokken ministeries", aldus de bond.

Meer uit Voetbal

Chelsea naar kwartfinales WK clubs na winst op Benfica

CHARLOTTE (ANP) - Chelsea heeft met drie doelpunten in de verlenging Benfica met 4-1 uitgeschakeld op het WK voor clubs in de VS. Christopher Nkunku, Pedro Neto en Kiernan Dewsbury-Hall scoorden in negen minuten tijd. Chelsea treft in de kwartfinales van het toernooi het Braziliaanse Palmeiras.

2 uur geleden
Jong Engeland prolongeert Europese titel na zege op Duitsland

BRATISLAVA (ANP) - De voetballers van Jong Engeland hebben op het Europees kampioenschap in Slowakije hun titel uit 2023 geprolongeerd. De ploeg van bondscoach Lee Carsley, die in de halve eindstrijd Jong Oranje had uitgeschakeld (2-1), was in de finale na verlenging met 3-2 te sterk voor de leeftijdsgenoten van Duitsland. De stand na de reguliere speeltijd was 2-2.

6 uur geleden
Palmeiras na Braziliaans onderonsje naar kwartfinales WK clubs

PHILADELPHIA (ANP) - Palmeiras is doorgedrongen tot de kwartfinales van het WK voor voetbalclubs in de Verenigde Staten. De ploeg won in Philadelphia na verlenging het Braziliaanse onderonsje tegen Botafogo met 1-0.

9 uur geleden
AZ start voorbereiding met zege op Kilmarnock

DIRKSHORN (ANP) - AZ is de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen gestart met een overwinning. Het elftal van trainer Maarten Martens versloeg in Dirkshorn de Schotse club Kilmarnock met 2-0.

10 uur geleden
Fransman Pogba na dopingschorsing aan de slag bij AS Monaco

MONACO (ANP) - Paul Pogba hervat zijn voetballoopbaan na een dopingschorsing bij AS Monaco. De 32-jarige Franse middenvelder ondertekende een tweejarig contract bij de club uit de Ligue 1.

10 uur geleden
Spaanse Bonmatí heeft hersenvliesontsteking vlak voor EK

LEGANÉS (ANP/RTR) - Wereldkampioen Spanje is vlak voor het EK in Zwitserland in grote onzekerheid of het kan beschikken over Gouden Bal-winnares Aitana Bonmatí. De middenveldster van FC Barcelona ligt in het ziekenhuis met een hersenvliesontsteking. "Het is nog niet duidelijk hoe lang ze afwezig zal zijn", zei bondscoach Montse Tomé na de oefenzege op Japan (3-1).

20 uur geleden
FC Twente contracteert Israëlische verdediger Lemkin

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft Stav Lemkin aan de selectie toegevoegd. De 22-jarige Israëlische verdediger komt over van Sjachtar Donetsk en ondertekent een driejarig contract.

1 dag geleden