Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB en koepelorganisaties: losse flodder valt niet uit te leggen

KNVB en koepelorganisaties: losse flodder valt niet uit te leggen

ZEIST (ANP) - De KNVB en de koepelorganisaties van de Eredivisie (ECV) en Keuken Kampioen Divisie (CED) hebben vol onbegrip gereageerd op het kabinetsbesluit om de landelijke pilot met toegangstesten vooralsnog niet te verlengen. Dat betekent onder meer dat de stadions tijdens de komende speelronde van de Eredivisie, met de mogelijke kampioenswedstrijd van Ajax zondag tegen FC Emmen in de Johan Cruijff ArenA, leeg dienen te blijven.

"Dit besluit is zeer teleurstellend", laten de KNVB, de ECV en de CED in een gezamenlijke verklaring weten. "Alles is vorig weekend prima verlopen, net als in augustus en september, maar omdat de wetswijziging langer duurt vanwege redenen waar wij geen invloed op hebben, is er geen vervolg of continuïteit."

De drie organisaties doelen op de wijziging van de wet Publieke Gezondheid, die langer op zich laat wachten dan de eerder geplande 1 mei. In de Keuken Kampioen Divisie wordt alleen vrijdag in beperkte mate nog publiek ontvangen, maar dat stond eerder al gepland voor de pilot. Vooralsnog blijft het ook hierbij, net als in de Eredivisie. Dat betekent ook dat van de 36e speelronde twee wedstrijden zonder supporters moeten worden gespeeld omdat deze gepland staan voor 2 en 3 mei.

Deel van de oplossing

"In alle contacten van de KNVB, ECV en CED met ‘Den Haag’ werd steevast aangegeven dat het voetbal juist een deel van de oplossing was. Als de succesvol verlopen pilot (nota bene helemaal in lijn met de doelstellingen van stichting Open Nederland) op deze wijze niet wordt gecontinueerd, dan kunnen we helaas alleen maar constateren dat deze pilot slechts een losse flodder was. Niet uitlegbaar richting de clubs en fans, zeker niet die onvolledige speelronde 36 van de Keuken Kampioen Divisie", aldus de KNVB, de ECV en de CED.

De drie betrokken partijen hebben de moed voor dit seizoen echter nog niet helemaal opgegeven. "Als de wet zoals nu wordt gezegd pas in de tweede helft van mei ingaat, dan zijn de competities al afgelopen. Hopelijk komt het kabinet dus snel terug op dit besluit of wordt de wetswijziging alsnog met spoed doorgevoerd. Tot die tijd moeten we in de Eredivisie helaas weer voor lege stoelen spelen en datzelfde geldt na 30 april ook voor de Keuken Kampioen Divisie. We blijven in elk geval met het kabinet in gesprek om gezamenlijk naar een betere oplossing te zoeken."

Meer uit Voetbal

Bij Feyenoord vertrokken Larin debuteert sterk voor Southampton

SOUTHAMPTON (ANP) - Cyle Larin is succesvol gedebuteerd voor Southampton. De bij Feyenoord vertrokken aanvaller mocht invallen in het thuisduel met Watford in de Championship en maakte het winnende doelpunt (1-0).

1 uur geleden
United slaat toe na zesde rode kaart Romero bij Spurs

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (2-0). De club verstevigde de vierde plaats in de Premier League, die aan het einde van het seizoen recht geeft op deelname aan de nieuwe editie van de Champions League.

2 uur geleden
Barcelona trekt zich terug uit Super League

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona gelooft niet meer in een nieuwe Super League. De kampioen van Spanje heeft zich teruggetrokken uit het project voor een nieuwe voetbalcompetitie die wil concurreren met de Champions League. "We hebben iedereen op de hoogte gesteld dat we ons hebben teruggetrokken", meldt de koploper van La Liga.

4 uur geleden
Aanvaller Pléa van PSV wacht nieuwe operatie

EINDHOVEN (ANP) - De rentree van Alassane Pléa bij PSV laat nog wel even op zich wachten. De Franse aanvaller ondergaat binnenkort een aanvullende operatie die het herstel van zijn knieblessure moet bevorderen.

4 uur geleden
Roda JC veroordeelt vuurwerkactie van fans in duel met ADO

KERKRADE (ANP) - Algemeen directeur Jordens Peters baalt van de vuurwerkactie van een groep supporters van Roda JC vrijdagavond in het thuisduel met ADO Den Haag. Daardoor werd de wedstrijd al na 13 seconden voor een kwartier stilgelegd.

8 uur geleden
Narsingh gaat op tweede niveau in Griekenland voetballen

ERMOUPOLI (ANP) - Luciano Narsingh maakt het seizoen af bij Hellas Syrou, uitkomend op het tweede niveau van Griekenland. De 35-jarige aanvaller was transfervrij sinds zijn vertrek afgelopen zomer bij Nea Salamis uit Cyprus.

8 uur geleden
NAC Breda met tien man ten onder tegen Excelsior

BREDA (ANP) - NAC Breda is na een nieuwe nederlaag naar de laatste plaats in de Eredivisie gezakt. De kwakkelende ploeg van coach Carl Hoefkens verloor in eigen huis van Excelsior met 2-0. NAC speelde het overgrote deel van de wedstrijd met tien man, omdat Rio Hillen in de 12e minuut de rode kaart kreeg. Excelsior nam de drie punten dankbaar aan; het elftal van trainer Ruben den Uil klom naar de tiende plaats.

19 uur geleden