Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB-directeur amateurs blij met uitzonderingpositie voor sport

KNVB-directeur amateurs blij met uitzonderingpositie voor sport

ZEIST (ANP) - Jan Dirk van der Zee, directeur amateurvoetbal van de KNVB, is blij dat het demissionaire kabinet heeft besloten sporten en bewegen "nu echt" belangrijk te maken. "Terwijl nagenoeg alle andere sectoren de verplichting hebben gekregen naar een coronapaspoort te vragen, waaruit blijkt of iemand is gevaccineerd, negatief getest of genezen, geldt die regel niet voor het amateurvoetbal. Ook de 1,5 meter afstand verdwijnt. Al met al een wijs besluit, want sporten is gezond, het verhoogt je weerstand en geeft je energie", betoogt Van der Zee in een column op de website van de KNVB.

Volgens de KNVB-directeur maakt het kabinet nu dus een terechte uitzondering voor de sport. "Mag je vrijwilligers opzadelen met de handhaving van zo'n ingrijpende maatregel, waarbij het ene lid het andere moet tegenhouden bij het ontbreken van een coronapaspoort? Gelukkig is het niet zover gekomen. Ook niet nodig; de sport is in de afgelopen anderhalf jaar nooit een besmettingshaard geweest. Wel is bepaald dat er voor de kantines, net als in de horeca, voortaan met de QR-code wordt gewerkt. Dit roept nu al vragen op bij verenigingen, waarmee we aan de slag gaan bij de KNVB."

Meer uit Voetbal

AC Milan verliest bij Lazio en verzuimt in te lopen op Inter

ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.

8 uur geleden
Malen scoort opnieuw voor AS Roma maar verliest van Como

COMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.

10 uur geleden
Liverpool verspeelt in slotfase zege tegen Tottenham Hotspur

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.

11 uur geleden
Go Ahead Eagles vergroot met zes doelpunten problemen bij NAC

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.

12 uur geleden
Raphinha scoort drie keer voor FC Barcelona tegen Sevilla

BARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).

12 uur geleden
ManUnited steviger op derde plaats na zege op Aston Villa

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.

13 uur geleden
Spits Parrott ook belangrijk voor AZ tegen Heracles Almelo

ALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.

14 uur geleden