KNVB-directeur amateurs blij met uitzonderingpositie voor sport
ZEIST (ANP) - Jan Dirk van der Zee, directeur amateurvoetbal van de KNVB, is blij dat het demissionaire kabinet heeft besloten sporten en bewegen "nu echt" belangrijk te maken. "Terwijl nagenoeg alle andere sectoren de verplichting hebben gekregen naar een coronapaspoort te vragen, waaruit blijkt of iemand is gevaccineerd, negatief getest of genezen, geldt die regel niet voor het amateurvoetbal. Ook de 1,5 meter afstand verdwijnt. Al met al een wijs besluit, want sporten is gezond, het verhoogt je weerstand en geeft je energie", betoogt Van der Zee in een column op de website van de KNVB.
Volgens de KNVB-directeur maakt het kabinet nu dus een terechte uitzondering voor de sport. "Mag je vrijwilligers opzadelen met de handhaving van zo'n ingrijpende maatregel, waarbij het ene lid het andere moet tegenhouden bij het ontbreken van een coronapaspoort? Gelukkig is het niet zover gekomen. Ook niet nodig; de sport is in de afgelopen anderhalf jaar nooit een besmettingshaard geweest. Wel is bepaald dat er voor de kantines, net als in de horeca, voortaan met de QR-code wordt gewerkt. Dit roept nu al vragen op bij verenigingen, waarmee we aan de slag gaan bij de KNVB."
Meer uit Voetbal
FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
5 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
5 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
9 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.
12 uur geleden