KNVB blij dat WK-plannen FIFA van augustus deels van tafel zijn
ZÜRICH (ANP) - De KNVB is blij dat de WK-plannen die de FIFA in augustus naar buiten bracht, deels van tafel zijn. "Dit voorstel was niet de oplossing om voetbal wereldwijd te verbeteren. Hiervoor in de plaats komen aangepaste voorstellen waarbij de tijdsdruk ook minder groot zal zijn", meldt de Nederlandse voetbalbond, die tijdens de onlinebijeenkomst werd vertegenwoordigd door voorzitter Just Spee en secretaris-generaal Gijs de Jong.
De FIFA liet in augustus weten er voorstander van te zijn het WK voortaan om de twee jaar in plaats van om de vier jaar te organiseren. In oktober waren er twee video-conferenties van de FIFA, onder meer voor de huidige bondscoaches van de nationale teams. De KNVB liet die sessies aan zich voorbijgaan. "De KNVB was nooit voorstander van de haalbaarheidsstudie voor een WK elke twee jaar en we waren niet gelukkig met het proces tot nu toe. Dit verliep veelal onzorgvuldig en via de media. Het voorstel van augustus was wat ons betreft onacceptabel", aldus de KNVB.
De KNVB verwijst naar een studie van het Londense mediaconsultancybureau Oliver and Ohlbaum Associates. "Uit het rapport blijkt dat een WK elke twee jaar sportief weinig toevoegt en commercieel negatieve effecten heeft", aldus de Nederlandse bond. "De KNVB heeft de diplomatieke weg bewandeld en samengewerkt met de UEFA en andere voetbalbonden. De KNVB begrijpt de wens van landen in andere continenten om te groeien. Groei in bijvoorbeeld Afrika en Azië is ook goed voor Europa en er wordt gekeken hoe dit voor elkaar gekregen kan worden."
Meer uit Voetbal
PALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
2 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
4 uur geledenCORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
5 uur geledenGDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.
7 uur geledenORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.
8 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.
9 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.
9 uur geleden