KNVB blij dat WK-plannen FIFA van augustus deels van tafel zijn
ZÜRICH (ANP) - De KNVB is blij dat de WK-plannen die de FIFA in augustus naar buiten bracht, deels van tafel zijn. "Dit voorstel was niet de oplossing om voetbal wereldwijd te verbeteren. Hiervoor in de plaats komen aangepaste voorstellen waarbij de tijdsdruk ook minder groot zal zijn", meldt de Nederlandse voetbalbond, die tijdens de onlinebijeenkomst werd vertegenwoordigd door voorzitter Just Spee en secretaris-generaal Gijs de Jong.
De FIFA liet in augustus weten er voorstander van te zijn het WK voortaan om de twee jaar in plaats van om de vier jaar te organiseren. In oktober waren er twee video-conferenties van de FIFA, onder meer voor de huidige bondscoaches van de nationale teams. De KNVB liet die sessies aan zich voorbijgaan. "De KNVB was nooit voorstander van de haalbaarheidsstudie voor een WK elke twee jaar en we waren niet gelukkig met het proces tot nu toe. Dit verliep veelal onzorgvuldig en via de media. Het voorstel van augustus was wat ons betreft onacceptabel", aldus de KNVB.
De KNVB verwijst naar een studie van het Londense mediaconsultancybureau Oliver and Ohlbaum Associates. "Uit het rapport blijkt dat een WK elke twee jaar sportief weinig toevoegt en commercieel negatieve effecten heeft", aldus de Nederlandse bond. "De KNVB heeft de diplomatieke weg bewandeld en samengewerkt met de UEFA en andere voetbalbonden. De KNVB begrijpt de wens van landen in andere continenten om te groeien. Groei in bijvoorbeeld Afrika en Azië is ook goed voor Europa en er wordt gekeken hoe dit voor elkaar gekregen kan worden."
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
9 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
9 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
10 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.
11 uur geledenCORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.
12 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
13 uur geleden